#7 Aktualności z dn. 26.07.2017

fot. http://bithub.pl

Z środowych wydarzeń: Stany Zjednoczone sygnalizują zmiany w przepisach; Z rosyjskiej giełdy BTC-e znika $170 milionów dolarów; Afryka Południowa coraz bardziej otwarta na Bitcoina; Sytuacja na giełdach;

• Stany Zjednoczone sygnalizują zmiany w przepisach:

W Stanach Zjednoczonych, Komisja ds. Papierów Wartościowych wydała raport śledczy, który mówi, że oferowanie i sprzedaż walut cyfrowych oraz tokenów, podlega wymogom federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych. Czyli transakcja przebiega tak, jak w momencie kupna lub sprzedaży aktywa. Oficjalną intencją SEC, jest zapewnienie ochrony inwestorom, poprzez zgromadzenie wszystkich wymaganych ujawnień ze strony podmiotów oferujących sprzedaż swoich tokenów, jak również ich nadzór.

SEC analizuje innowacyjne technologie (Ledger oraz Blockchain) i zachęca uczestników rynku do współpracy z nami. […] Staramy się wspierać innowacyjne i korzystne sposoby pozyskiwania kapitału, zapewniając przede wszystkim – inwestorów i naszych rynków.

Powiedział Jay Clayton, przewodniczący SEC.

Z kolei Steven Peikin, z Działu Egzekwowania Przepisów, dodał:

Ponieważ ewolucja technologii nadal wpływa na sposób działania i pozyskiwania kapitału, uczestnicy rynku muszą być świadomi stosowania federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych.

Ostatecznie nikt nie wniósł oskarżeń i zgłoszeń związanych z naruszeniem prawa. Raport SEC wystosowany został w celu ostrzeżenia i wyczulenia inwestorów jak i deweloperów tego rynku, aby zwrócili uwagę na to, jakiego rodzaju aktywa oferują i nabywają, oraz na jakiej podstawie są one wyceniane.

• Z rosyjskiej giełdy BTC-e znika $170 milionów dolarów:

Dzisiaj rano platforma wymiany walut BTC-e przestała działać. Z pozoru „przerwa techniczna” trwała zbyt długo jak na typowe działania modernizacyjne. O godzinie 6:55 z portfeli firmy zniknęło 66 000 BTC. Środki przeniesiono do innego, zewnętrznego portfela, po czym posortowane zostały po 20 sztuk i rozesłane w kolejne miejsca. Na ten moment nie wydano żadnego oświadczenia w tej sprawie. Czekamy na raport BTC-e. Należy zatem zwrócić szczególną uwagę na bezpieczne przechowywanie swoich walut cyfrowych.

• Afryka Południowa coraz bardziej otwarta na Bitcoina:

Republika Południowej Afryki ciągle rozwija u siebie rynek Bitcoina, a coraz więcej obywateli przyznaje, że kryptowaluta staje się najlepszym magazynowaniem bogactwa, zwłaszcza w przypadku brakującej waluty lokalnej. Szacuje się, że około 100 000 użytkowników korzysta z dwóch lokalnych centrów wymiany, Luno i Ice3X. Założyciel Ice3x przyznaje, że ta postać jest jeszcze niewielka, tym bardziej w porównaniu z Azją, ale na pewno jest to bardzo pozytywny krok dla kraju, który wybiega myślą do przodu.

Analityk ds. Technologii, Simon Dingle:

Luno i inne lokalne giełdy napotykają napływ nowych użytkowników z uwagi na niedawny wzrost cen Bitcoina, z pewnością staje się coraz bardziej popularny na całym świecie, a Republika Południowej Afryki nie jest wyjątkiem.

Werner Van Rooyen – specjalista ds. Marketingu w Luno, powiedział , że Bitcoin staje się bardziej mainstreamowy w Republice Południowej Afryki i dodaje:

Widzimy to na wiele sposobów, nie tylko z naszych wewnętrznych danych – w tym nowych klientów, aktywnych użytkowników, ilości pobieranych aplikacji, obrotów handlowych i odsetek od banków i inwestorów instytucjonalnych – ale także z innych miejsc: obrotów handlowych, które rośną; Zwiększenie akceptacji kupieckiej; Zwiększone zrozumienie przez inwestorów, organy regulacyjne i banki; Zasięg prasy; Oraz liczbę wyszukiwań Google na Bitcoinie.

Kryzys polityczny w Południowe Afryce spowodował, że agencja ratingowa obniżyła kraj do „statusu śmieciowego” w odniesieniu ratingu kredytowego. Istnieją stale raporty o korupcji i walkach na najwyższym szczeblu politycznym, które stale mają wpływ na wartość waluty lokalnej. Dlatego Bitcoin oferuje zdecentralizowaną formę bogactwa, która choć jest niestabilna, jest głównie na krzywej w górę.

• Sytuacja na giełdach:

Dzisiaj dominuje głównie kolor czerwony, notowane są spadki na poziomie średnio 5%. Kapitalizacja całego rynku maleje i wynosi 84,6 mld dolarów. Może być to spowodowane wycofaniem kapitału przed nadchodzącymi zmianami w Bitcoinie. Sam Bitcoin stanowi 47.8% całego rynku.

źródła: cryptonews.pl; cointelegraph.com; worldcoinindex.com


BTC POLSKA

Chcesz być informowany o wszystkich wydarzeniach w BTC Polska? Nie masz czasu, żeby śledzić naszą stronę? Zapisz się na newsletter! Nie przegap tego, co może Cię zainteresować.

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz