News

#74 Aktualności z dn. 01.10.2017

Z niedzielnych wydarzeń: EmCash nową kryptowalutą Dubaju; Rządy powinny zacząć akceptować kryptowaluty; Australia wprowadza regulacje ICO; Bez szaleństwa na giełdach. 

• EmCash nową kryptowalutą Dubaju:

Samorząd lokalny w Dubaju oficjalnie uruchomił własną kryptowalutę o nazwie emCash. Zostanie ona wykorzystywanao do transakcji usług rządowych i pozarządowych.

Według Ali Ibrahim, zastępcy dyrektora generalnego gospodarki w Dubaju, token zostanie uznany za prawny środek przetargowy na różne usługi rządowe i pozarządowe, począwszy od codziennej kawy i opłaty za szkołę dla dzieci, po opłaty za usługi komunalne i przekazy pieniężne:

Niesamowita gotowość do przyjęcia innowacyjnych technologii sprawiły, że Dubai jest idealnym miejscem do prowadzenia biznesu. Ten projekt jest świetnym przykładem ambicji, z którą się spotkaliśmy. Razem tworzymy zupełnie nowy ekosystem gospodarczy. Wykorzystamy technologię Blockchain, aby transakcje finansowe były tańsze, szybsze i bardziej bezpieczne. Z zalet tej technologii skorzystają rządy, przedsiębiorcy i klienci.

Muna Al Qassab, prezes Emcredit Limited, dodała, że ​​emCash także zmniejsza oszustwa oraz inflację, ponieważ waluta jest wydawana w czasie rzeczywistym, w oparciu o rzeczywisty popyt.

Klienci mogą wybierać spośród dwóch opcji płatności na platformie emPay – istniejącej płatności dirham lub emCash. Chociaż płatność dirhamu przechodzi przez zwykłe procedury rozliczania, pośredników i koszta, płatności emCash są rozliczane bezpośrednio między użytkownikiem, a kupującym.

– mówi Al Qassab, dodając, że powstanie kryptowaluty posłuży postępowi gospodarczemu miasta.

• Rządy powinny zacząć akceptować kryptowaluty:

Christine Lagarde, francuska polityk z Międzynarodowego Funduszu Walutowego (IMF), powiedziała, że wirtualne waluty nie powinny być natychmiastowo odrzucane przez różne rządy na całym świecie. Podczas konferencji zorganizowanej w Londynie w Anglii, Lagarde powiedziała, że ​​różne kraje, szczególnie te ze słabymi instytucjami i niestabilnymi walutami krajowymi, mogą bezpośrednio przyjąć kryptowaluty.

Zamiast przyjmować walutę innego kraju – np. dolara amerykańskiego – niektóre z gospodarek mogą zacząć korzystać z wirtualnych walut i nazwać to „dolarowaniem 2.0”. Na wiele sposobów można wykorzystać kryptowaluty i z nimi kontynuować skuteczną politykę pieniężną, a jednocześnie otworzyć się na świeże pomysły i nowe wymagania, wraz z ewoluowaniem innych gospodarek.

Lagarde przytacza kilka czynników, które mogą doprowadzić do przyjęcia wirtualnych walut. Wśród nich jest możliwa zmiana preferencji konsumentów na nowe waluty, które są „łatwiejsze i bezpieczniejsze” niż tradycyjne.

Będą one dalej ulepszane, jeśli waluty cyfrowe staną się bardziej stabilne.

– wyjaśnia Lagarde, zaznaczając, że zastąpienie przez nie walut dotychczasowych, jest wciąż odległą perspektywą:

Dzieje się tak, ponieważ wirtualne waluty są nadal zbyt lotne, zbyt ryzykowne, zbyt energochłonne i dlatego, że podstawowe technologie nie są jeszcze skalowalne.

Tymczasem MFW nadal promował zrównoważone podejście do cyfrowej regulacji walutowej. W swoim dokumencie z początku 2016 r. MFW rozpatrywał wydzielone księgi umożliwiające zrewolucjonizowanie sektora finansowego poprzez redukcję kosztów w perspektywie długoterminowej.

Lagarde zaznaczyła również swoje poparcie dla finansowych zastosowań technologii Blockchain.

• Australia wprowadza regulacje ICO:

Regulacyjne wytyczne dla przedsiębiorstw zostało wydane przez australijską Securities and Investments Komisji (ASIC) w związku z ICO, których wykorzystanie będzie zależało od struktury tokenów i ich wykorzystania, zgodnie z dokumentem umieszczonym na stronie internetowej regulatora.

Co więcej, token sprzedaży zostanie sklasyfikowany w ogólnym australijskim prawie konsumenckim, biorąc pod uwagę fakt, że spółka strukturyzowana ICO nie oferuje produktów finansowych. Część oświadczenia ASIC brzmi następująco:

W niektórych przypadkach emitenci ICO mogą otrzymać uprawnienia od płatników jako odbiór zakupionej usługi, jednakże, jeśli wartość nabytych monet cyfrowych wpływa na łączenie funduszy od współtwórców lub wykorzystanie tych środków w ramach tego porozumienia, wówczas ICO może wchodzić w zakres wymagań związanych z programami inwestycyjnymi zarządzanymi przez MIS. Dotyczy to przypadków, w których oferta ICO ma atrybuty inwestycji.

Prawo wydane przez ASIC będzie miało pewne zabezpieczenia dla inwestorów, ale jeśli ICO nie spełni określonych wymagań, nie będzie z tych zabezpieczeń skorzystać.

Inwestorzy będą musieli dokładnie rozważyć dokumentację ICO, ponieważ system ochrony inwestorów na mocy ustawy o korporacjach nie będzie miał zastosowania.

– powiedział John Price, komisarz ASIC, dodając, że w przypadku produktów finansowych ICO, operator może również wymagać licencji na sprzedaż w celu zaoferowania tokenów. Oświadczenie ASIC ostrzega, aby nie wprowadzać konsumentów w błąd i nie tworzyć niejasnych oświadczeń, ponieważ jest to zabronione przez obowiązujące prawo.

Australia niedawno zalegalizowała Bitcoina, a także zniosła podwójne opodatkowanie na kryptowalutach.

• Bez szaleństwa na giełdach:

Kolejny dzień na giełdach minął bardzo spokojnie. Największe kryptowaluty zanotowały delikatne spadki – Bitcoin i Ethereum o 1%, a Litecoin o 2,4%. Dobry wynik uzyskał Digibyte, którego wartość wzrosła o 11,4%, a najmniej zadowoleni mogą być użytkownicy Adex, której cena obniżyła się o 12,5%. Kapitalizacja rynkowa wynosi 146,8 mld dolarów, co oznacza ciągłą stabilizację od kilku dni.

źródło: arabianbusiness.com, fintechist.com, coindesk.com, cointelegraph.com, worldcoinindex.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button