News

#741 Newsy z dnia 31.07.2019

Ze środowych wydarzeń: CEO Circle: Regulacje są potrzebne aby zatrzymać firmy w kraju; Samsung rozwija swój krypto portfel; Proponowany zakaz krypto w Indiach napotyka na opór; Singapur ostrzega przed nowym scamem; Aktualna sytuacja na giełdach.

CEO Circle: Regulacje są potrzebne aby zatrzymać firmy w kraju:

Dyrektor generalny firmy zajmującej się handlem i inwestycjami w kryptowaluty, Circle, uważa, że Stany Zjednoczone stworzą odpowiednie regulacje, ponieważ coraz więcej firm przenosi się za granicę.

Rozmawiając w wywiadzie z Bloombergiem, Jeremy Allaire (na zdj.) wskazał na obecne tendencje dla uczestników rynku kryptograficznego do przenoszenia się za granicę jako czynnik motywujący przyszłą politykę regulacyjną w Waszyngtonie.

Komentarze Allaire’a pojawiają się w następstwie jego zeznań na wtorkowym przesłuchaniu poświęconym polityce kryptograficznej i Blockchain, najnowszej z serii sesji, które amerykańscy prawodawcy przeprowadzili na temat rozwijającej się branży.

Wzrost liczby projektów związanych z zasobami cyfrowymi poza Stanami Zjednoczonymi, ruchu firm w celu pozostawienia USA i projektów chcących rozpocząć działalność poza Stanami Zjednoczonymi zdecydowanie przyciąga uwagę ludzi. Myślę, że ostatecznie doprowadzi to do inicjatyw legislacyjnych mających na celu spróbowanie zapewnienia odpowiednich zabezpieczeń i ochrony inwestorów, ale także klarowności, która jest bardzo potrzebna, aby umożliwić rozwój technologii i przemysłu.

– powiedział.

Ostatnie przesłuchania wywołały szeroki wachlarz reakcji ze strony prawodawców, od uznania Bitcoina po twierdzenie, że finansuje on światowy terroryzm.

Samsung rozwija swój krypto portfel:

Nowa współpraca producenta smartfonów, Samsunga, i startupu obsługującego płatności kryptowalutowe, Pundi X, pozwoli użytkownikom zintegrować aplikację XWallet z portfelem Samsung Blockchain.

W opublikowanym poście na blogu Pundi X ujawnił, że zintegrował swoje rozwiązanie portfela kryptowalut z ekosystemem Blockchain Samsunga, co oznacza rosnące przyjęcie technologi Blockchain.

Użytkownicy Samsunga Galaxy S10 mogą przenosić kryptowaluty zapisane w portfelu Samsung Blockchain do XWallet, który mogą następnie wykorzystać jako konto kontrolne do natychmiastowej transakcji kryptograficznej z globalnym ekosystemem płatności Pundi X.

– czytamy.

Obecnie XWallet obsługuje waluty cyfrowe, takie jak Bitcoin, Ethereum, Binance Coin, KuKoin Shares, NEM, KNC, Qtum, a także rodzime tokeny Pundi X, NPXS i NPXSXEM.

Aplikacja umożliwia użytkownikom przenoszenie kryptowalut przechowywanych w portfelu Samsung Blockchain do XWallet, który jest również dostępny z XPOS, urządzeniem punktu sprzedaży Blockchain wdrożonym w 25 krajach.

Samsung po raz pierwszy ujawnił, że jego nowa seria Galaxy S10 będzie miała funkcje portfela dla walut cyfrowych w lutym. Później w maju pojawiły się informacje, że budżetowe smartfony Samsunga będą również wyposażone w funkcje kryptowalut i Blockchain.

Proponowany zakaz krypto w Indiach napotyka na opór:

Nasscom, czołowa indyjska organizacja handlowa, powiedziała, że jest przeciwna powszechnemu zakazowi kryptowalut, który niedawno zaproponował rządowy panel w tym kraju.

Nasscom uważa, że niedawna propozycja międzyresortowego komitetu rządowego, by zakazać wszelkich kryptowalut, z wyjątkiem tych, które są wspierane przez rząd, nie jest najbardziej konstruktywnym środkiem. […] Zamiast tego rząd powinien pracować nad stworzeniem opartej na ryzyku struktury regulującej i monitorującej kryptowaluty i tokeny.

– czytamy w lokalnym czasopiśmie.

Zgodnie z publikacją Nasscom twierdzi, że projekty kryptograficzne zawsze mogą być testowane w regulacyjnych piaskownicach przed ich uruchomieniem. Firma uważa również, że zakazanie kryptografii będzie służyło jedynie odepchnięciu legalnych firm, które już przestrzegają zasad zgodności.

Nasscom wierzy jednak, że należy wykonać prace w zakresie stworzenia ram regulacyjnych w celu ograniczenia nielegalnych działań w przestrzeni kryptograficznej:

Powinniśmy dążyć do stworzenia ram regulacyjnych, które będą stale monitorować i zapobiegać nielegalnym działaniom. Uregulowanie pozwoliłoby organom ścigania lepiej przygotować się do zrozumienia tych nowych technologii, umożliwić im gromadzenie danych na temat postępowań karnych i podejmowanie działań egzekucyjnych.

Nasscom został założony w 1988 roku i ma ponad 2700 firm członkowskich z branży IT, outsourcingu procesów biznesowych i innych branż związanych z technologią.

Singapur ostrzega przed nowym scamem:

Monetary Authority of Singapore (MAS) oflagował internetowy scam oferujący Bitcoina.

31 lipca bank centralny Singapuru i organ nadzoru finansowego wydały oficjalne ostrzeżenie stwierdzające, że agencja dowiedziała się o stronie internetowej, która zapraszała użytkowników internetu do inwestowania w Bitcoina poprzez artykuł zawierający sfałszowane informacje.

Według MAS strona internetowa scamu odwołuje się do sfabrykowanych stwierdzeń fałszywie przypisywanych Gohowi Chokowi Tongowi, lokalnemu politykowi, który w latach 1990-2004 był drugim premierem Singapuru. Oświadczenia były „albo fałszywe, albo wyjęte z kontekstu i stosowane w sposób wprowadzający w błąd” – zauważył regulator.

Jak donosi MAS, nazwisko byłego premiera zostało użyte w celu nakłonienia ludzi do wpłacenia co najmniej 250 dolarów na platformę handlową o nazwie Bitcoin Loophole, która twierdzi, że wykonuje transakcje zautomatyzowane w imieniu użytkowników. Platforma zażądała również danych karty kredytowej lub rachunku bankowego, dodał regulator, zalecając społeczeństwu zachowanie szczególnej ostrożności i unikanie przekazywania jakichkolwiek informacji właścicielom stron internetowych.

W styczniu 2019 r. MAS wystosował ostrzeżenie przeciwko wielu fałszywym stronom internetowym twierdzącym, że rząd Singapuru oficjalnie przyjmuje kryptowaluty. Podobnie jak w tej nowej sprawie, oszukańczy program był rozpowszechniany za pośrednictwem różnych stron internetowych i oferował możliwości inwestowania w krypto przy użyciu fałszywych informacji.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Na giełdach obserwujemy obecnie umiarkowane wzrosty większości największych kryptowalut. Bitcoin zwiększa wartość o 4,3%, Ethereum o 2,7%, XRP o 0,9%, Litecoin o 5,3% a Binance Coin o 2,3%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 8.6 mld dolarów i wynosi obecnie 276.5 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 50.2 mld dolarów.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.