Kryptowaluty

#76 Aktualności z dn. 03.10.2017

Z wtorkowych wydarzeń: Kryptowaluty zagoszczą w rządowej strategii Rosji; Singapur wprowadza procedurę KYC opartą na Blockchain; Goldman Sachs skorzysta na kryptowalutach; Niełatwy dzień na giełdach.

• Kryptowaluty zagoszczą w rządowej strategii Rosji:

Ministerstwo Finansów Rosji, zgodnie z raportem TASS, zaproponowało włączenie kryptowalut do krajowej strategii w zakresie umiejętności finansowych na lata 2017-2023. Strategia została opracowana wspólnie przez rząd i Bank Światowy.

W swoim oświadczeniu nadawanym w kanale telewizyjnym Rosja24, minister finansów Anton Siluanov wyjaśnił, że włączenie tematu walut cyfrowych jest konieczne, aby wzmocnić wiedzę finansową Rosjan. Taki ruch jest wywoływany przez zainteresowanie kryptowalutami, także wśród nieletnich.

W strategii zwiększania znajomości finansowej Rosjan, należy uwzględnić temat kryptowalut. Kwestia inwestowania w instrumenty, takie jak waluty cyfrowe, będzie oczywiście omawiana, a teraz widzimy sporo ryzyka dot. inwestowania w takie instrumenty. Wyjaśnienie możliwych konsekwencji inwestowania w nieuregulowane instrumenty będzie jednym z elementów, które przedyskutujemy na obecny rok i do roku 2023.

Zainteresowanie cyfrowymi walutami nadal rośnie w Rosji. Na podstawie ogólnokrajowego badania przeprowadzonego przez Narodową Agencję Studiów Finansowych (NAFI) w lipcu 2017 r., zaledwie 28 procent Rosjan zdawało sobie sprawę z obecności Bitcoina. Jednak menedżer projektu NAFI Sergey Antonyan, stwierdził, że zainteresowanie nim rośnie.

Ponadto we wszystkich rosyjskich konkursach o nazwie Generacja Cyfrowej Technologii Z, która odbyła się we wrześniu w moskiewskim gimnazjum w Horoshkol, dzieci rosyjskie rywalizowały i odpowiadały na pytania dotyczące takich tematów, jak waluty cyfrowe, programy blokowe i biometryczne.

Tymczasem pięć największych instytucji edukacyjnych w kraju, zintegrowało wirtualną walutę z tradycyjnymi kursami bankowymi i finansowymi. Wśród szkół znajduje się Uniwersytet Państwowy w Moskwie, Wyższa Szkoła Ekonomiczna i Uniwersytet Państwowy w Sankt Petersburgu.

• Singapur wprowadza procedurę KYC opartą na Blockchain:

Wspólny wysiłek rządu Singapuru i kilku dużych banków dostarczył pierwszy protokół lokalnego know-your-customer (KYC) oparty na Blockchain. KYC to procedura należytej staranności oraz regulacja bankowa jaką muszą przeprowadzać instytucje finansowe oraz inne prawnie określone podmioty do zidentyfikowania swoich klientów i uzyskania odpowiednich informacji wymaganych do prowadzenia interesów ze stroną zainteresowaną. Polityka KYC nabiera coraz większego globalnego znaczenia w kontekście rozpoznania oszustw finansowych, prania brudnych pieniędzy i finansowania terroryzmu.

W komunikacie opublikowanym dziś przez lokalne firmy prasowe, Mitsubishi UFJ Financial Group, OCBC Bank i HSBC, pprzekazano, że pomyślnie przeszły one procedurę identyfikacji, która zostanie przeprowadzona przy użyciu technologii Blockchain. Prototyp powstał we współpracy z Infocomm Media Development Authority (IMDA), radą rządową Singapuru prowadzoną pod auspicjami ministerstwa komunikacji. Singapur robi więc krok bliżej do realizacji długoterminowych celów rozmieszczenia struktur Blockchain na poziomie państwa.

Ta chęć eksperymentowania ma zasadnicze znaczenie dla osiągnięcia naszej wizji jako dynamicznej gospodarki cyfrowej i inteligentnego kraju

-mówi prezes IMDA Tan Kiat (cytat opublikowany przez Business Times) i dodaje:

Doceniamy, że instytucje finansowe opracowują innowacyjne rozwiązania fintech w celu poprawy wydajności i lepszej obsługi swoich klientów.

Rozwiązanie KYC skupia się na udostępnianiu danych klientów między instytucjami członkowskimi, które podlegają wcześniejszym uzgodnieniom z klientem. Ruch ten jest praktyką z zakresu bezpieczeństwa danych i stosowany w takich instytucji finansowych jak Equifax i Deloitte.

Nasze pionierskie wysiłki doprowadziły do wprowadzenia KYC, które nie tylko zwiększy wygodę klientów, ale poprawi wydajność operacyjną przemysłu, przy jednoczesnym ograniczeniu nadużyć finansowych i przestępczości.

-dodał Prezes OCBC, e-biznes Pranav Seth.

• Goldman Sachs skorzysta na kryptowalutach:

Wall Street Journal podał wiadomość, że gigant bankowy Blue Chip, Goldman Sachs, przygląda się swoim inwestorom w bezpośrednim handlu Bitcoinem. Goldman był pierwszą wiodącą firmą na Wall Street, która umożliwiła swoim inwestorom dostęp do szybko rozwijającego się rynku kryptowalutowego. Inne firmy mają pewne produkty, takie jak platforma Grayscale (GBTC), ale Goldman otworzyłby zupełnie nowy rynek dla inwestorów. Zdaniem rzecznika firmy:

W odpowiedzi na zainteresowanie klientów cyfrowymi walutami, chcemy zbadać rynek, aby jak najlepiej służyć im w tej przestrzeni.

Istnieje natomiast ryzyko, że tego typu wiadomości mogą zacząć powodować gwałtowną legitymizację przestrzeni kryptowalut i mogłyby narazić Bitcoina oraz inne aktywa z obszaru kryptograficznego na zwiększenie kontroli ze strony rządowych organów regulacyjnych. Rezerwa Federalna już wskazuje, że zaczyna dokładniej analizować kryptowaluty, a SEC wprowadza przepisy regulujące ICO. Goldman odnotował znaczne zmniejszenie przychodów (21 procent mniej względem ubiegłego roku), nawet w tym roku na rynku byków, więc wydaje się, że problem dotyczy niestabilności. Firma może szukać nowego źródła zarobkowania dla swoich inwestorów.

 • Niełatwy dzień na giełdach:

Kolejny dzień zaobserwowaliśmy na giełdach spadki, z tymże, dziś były już bardziej znaczące. Wśród 30. największych kryptowalut, najbardziej ucierpiał Bitshares, który obniżył wartość aż o 20,1%. Bitcoin, Ethereum i Litecoin, spadły kolejno o 2,2%, 1,6% i 2,6%. Przyzwoity wynik osiągnął Lisk, który wzrósł o 2,4%. Kapitalizacja rynkowa nieco obniżyła się i wynosi aktualnie 145,2 mld dolarów. Pojawia się jednak światło w tunelu i wiele wskazuje na to, że na dniach ujrzymy już więcej zieleni.

źródło: coindesk.com, cointelegraph.com, worldcoinindex.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button