News

#77 Aktualności z dn. 04.10.2017

Z środowych wydarzeń: Teraz jest dobry czas na zainteresowanie się kryptowalutami; Europol monitoruje krytowaluty; Dobre perspektywy dla Zcash; Malta wykorzysta Blockchain w dziedzinie edukacji; Giełda wciąż czeka na odbicie.

• Teraz jest dobry czas na zainteresowanie się kryptowalutami:

Dyrektor generalny największego na świecie przedsiębiorstwa zarządzającego aktywami – Larry Fink – widzi ogromne możliwości w kryptowalutach i zaznacza, że należy zainteresować się nimi przed ich powszechnym przyjęciem.

W nowym wywiadzie z Bloomberg TV, szef BlackRock powiedział, że jest „wielkim wierzącym”, ale obecny rynek koncentruje się głównie na spekulacji. Jego komentarze pojawiają się kilka miesięcy po tym, jak szef strategii firmy poinformował, że dla niego wykres kryptonimów kryptokomitu wyglądał „dość strasznie”.

Fink powiedział w wywiadzie:

Jestem wielkim zwolennikiem potencjału kryptowalut. Widzę ogromne możliwości, ale to, o czym dziś mówimy, jest znacznie bardziej spekulatywną kwestią.

I chociaż natura spekulacyjna walut cyfrowych jest dla Finka ważnym zagadnieniem, stwierdził on, że ich najważniejszym problemem jest to, że są wykorzystywane do prania pieniędzy:

Jak powiedziałem, to znacznie bardziej spekulacyjna platforma na ten moment i jest mocno wykorzystywana w nielegalnych celach.

Fink jest przekonany, że teraz jest dobry czas na aktywność w temacie kryptowalut, dając do zrozumienia, że w ciągu najbliższych lat, staną się już chlebem powszednim.

• Europol monitoruje krytowaluty:

Europol, agencja egzekwowania prawa Unii Europejskiej ostrzegła, że ​​wirtualne waluty takie jak Zcash, Monero i Ethereum są coraz częściej wykorzystywane na cyfrowym rynku podziemnym. Agencja przypomniała jednak, że czołowa kryptowaluta, Bitcoin, jest nadal preferowaną walutą stosowaną w cyberprzestępczości. W raporcie IOCTA z 2017 r., Europol stwierdził, że ta sfera szybko się rozwija oraz dodaje, że ​​Monero szybko zyskuje popularność dzięki swojej „dodatkowej ochronie i prywatnym funkcjom”, co czyni go atrakcyjnym dla przestępców.

Część raportu brzmi następująco:

Kryptowaluty wciąż są wykorzystywane przez cyberprzestępców, a Bitcoin jest walutą wybraną w działaniach przestępczych jako zapłata za egzekwowanie postawionych warunków. Jednak inne kryptowaluty takie jak Monero, Ethereum i Zcash zyskują w tej sferze coraz większą popularność.

W raporcie wyszczególniono główny powód, dla którego kryptowaluty stały się ulubionymi wśród przestępców:

Transakcje nie mogą być przypisane do żadnego konkretnego użytkownika / adresu, wszystkie monety używane w transakcji są domyślnie „ukryte”, a historie transakcji pozostają prywatne.

W swoim raporcie Interpol koncentruje się na popularności cyfrowych walut na czarnych rynkach. Jako przykład przytacza się przypadek ransomware (rodzaj szkodliwego oprogramowania, które blokuje system komputerowy lub szyfruje zapisane w nim dane, a następnie żąda od ofiary okupu za przywrócenie dostępu) nazwanego Kirk, który został uruchomiony na początku 2017 roku. Z kolei w przypadku Ethereum w sprawozdaniu stwierdzono, że inteligentne umowy oparte na kryptowalucie mogą zostać wykorzystane do zalegalizowania płatności między dostawcami usług związanymi z przestępczością. Zaprezentowano również projekt zdecentralizowanego czarnego rynku, który miałby pracować na platformie Blockchain Ethereum. Jeśli chodzi o Zcash, w dokumencie wyjaśnia się, że nie jest jeszcze przedmiotem dochodzenia w sprawie egzekwowania prawa. Jednak wirtualna waluta jest podobno obserwowana przez czarne rynki dzięki jej funkcjom związanym z prywatnością, które ukrywają zarówno odbiorcę transakcji, jak i kwotę transakcji. Największy darknet AlphaBay został zamknięty przez Europol w tym roku. Jednak przed jego wyłączeniem w systemie było już dodane Ethereum i Monero jako opcje płatności, a wcześniej były również plany obejmujące Zcash.

Prawda jest taka, że dowolna waluta może być związana z wszelkimi działaniami przestępczymi – nie tylko cyfrowa. Problemy związane z bezpieczeństwem i zastosowaniem kryptowalut nie powinny zapewniać łatwego usprawiedliwienia dla organów zarządzających, do stałego bycia sceptycznym co do możliwej wartości i bezpieczeństwa walut cyfrowych.

• Dobre perspektywy dla Zcash:

Bithumb, jedna z największych giełd na świecie, dodała do swojej platformy jedną z bardziej prywatnych walut, Zcash. Dodanie jej na dużej koreańskiej giełdzie to zarówno wygrana dla Zcasha, jak i altcoinów, ponieważ kraj ten przyjął ostre podejście do ICO. Korea zawsze była dużym graczem na rynku kryptowalut, pomimo zdjęcia z niego ICO. Kraj stara się spowolnić potworną falę nowych i bezzasadnych projektów. Pomaga to jednocześnie legitymizować już istniejące waluty, takie jak Zcash, które mogą skutecznie utorować sobie drogę na rynku.

Zcash został również dodany do innej ważnej giełdy na dzień przed rozpoczęciem handlu na Bithumb, firmy CEX.io z siedzibą w Anglii. Natomiast kiedy pojawiły się pogłoski o dodaniu do Bithumb, około tygodnia przed ogłoszeniem tej informacji, nastąpiło ogromne podwyższenie ceny tej anonimowej waluty. Wartość rynkowa Zcash wzrosła o ponad 70 procent, do prawie 400 dolarów za jednostkę, po czym cena spadła z powrotem do około 240 dolarów. Takie sytuacje dzieją się często przed dodaniem nowej waluty do giełdy, a szczególnie takiej jak jak Bithumb. Ceny monet zachowują się wtedy bardzo niestabilnie.

David Lim, menadżer ds. Rozwoju firmy Bithumb, wyjaśnił, że przy podejmowaniu decyzji o dodaniu nowej kryptowaluty należy brać pod uwagę wiele czynników:

Bithumb rozważa ​​monety pod względem bezpieczeństwa, technologii i inwestycji.

Zcash spełnił kryteria, zauważając, że jego technologia stanowi najsilniejszy powód. W ostatnich czasach Zcash odniósł duże zwycięstwa, na przykład firma Apple zalegitymizowała ją, co umożliwiło korzystanie z kryptowaluty na iOS. Projekty podobne do Zcasha zwracają szczególną uwagę użytkowników ze względu na anonimowość. Wykorzystują one „zerowe dowody wiedzy”, koncepcję kryptografii krawędziowej, która wykorzystuje funkcje matematyczne, aby ukryć pewne informacje związane z transakcjami, takimi jak tożsamość płatnika i odbiorcy, a także zapłaconą kwotę.

• Malta wykorzysta Blockchain w dziedzinie edukacji:

Rząd Malty utworzy projekt w celu przetestowania możliwości wykorzystania technologii Blockchain do rejestrowania certyfikatów akademickich. Rząd współpracuje z Learning Machine Technologies w celu realizacji projektu.

Zgodnie z umową, uczniowie i pracownicy na Malcie, mogą bezpiecznie przechowywać swoje rejestry edukacyjne i inne poświadczenia w jednym miejscu, udowodnić posiadaną dokumentację oraz dzielić się nimi bezpłatnie na całym świecie. Zdaniem ministra ds. edukacji i zatrudnienia, Evarist Bartolo, projekt jest dobrą strategią dla rządu:

Po raz pierwszy maltańscy uczniowie mają możliwość śledzenia swoich długotrwałych osiągnięć w jednym miejscu, z elastycznością dzielenia się nimi z kimkolwiek bez żadnego kosztu. Maltańscy przedsiębiorcy twierdzą, że zatrudnienie pracowników o odpowiednich kwalifikacjach będzie o wiele łatwiejsze. Jest to wygrana dla Malty, której wykwalifikowana siła robocza jest jednym z głównych czynników sukcesu gospodarczego.

W ramach rządu maltańskiego pierwsze cyfrowe certyfikaty akademickie zostaną wydane pod koniec 2017 r. Trzy instytucje maltańskie już wyraziły poparcie dla wydawania certyfikatów.

Malta jest jednym z krajów przyjaznych dla Blockchain w Europie, ponieważ ma stać się idealnym miejscem do pielęgnacji technologii w regionie poprzez legalizowanie kryptowalut w kasynach – branży, która została skoncentrowana właśnie w kraju.

• Giełda wciąż czeka na odbicie:

Z niecierpliwieniem inwestorzy oczekują znów zielonych słupków na giełdach, a tymczasem Bitcoin przesuwa się w odwrotnym kierunku – od ostatniej doby o 2,3%, a wraz z nim zdecydowana większość kryptowalut. Litecoin spadł o 1,1%, natomiast cena Ethereum wzrosła o 0,1%. Wśród czołowych kryptowalut, dobry wynik zanotował Waves, który wzrósł o 5,9%. Rozpędzona kryptowaluta 10.10. ma ogłosić nowe partnerstwo. Kapitalizacja rynkowa nieco obniżyła się przez ostatnie 24 godziny i aktualnie wynosi 142,9 mld dolarów.

źródło: bloomberg.com, coindesk.com, cointelegraph.com, worldcoinindex.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button