News

#775 Newsy z dnia 12.09.2019

Z czwartkowych wydarzeń: Użytkownicy przeglądarki Tor zagrożeniu utratą Bitcoinów; Kraje z największą ilością zarejestrowanych krypto giełd; Francja: opodatkowane będą również transakcje krypto-fiat; Ethereum Classic z powodzeniem przeprowadza hard forka; Aktualna sytuacja na giełdach.

Użytkownicy przeglądarki Tor zagrożeniu utratą Bitcoinów:

Fińska giełda kryptograficzna peer-to-peer, LocalBitcoins, ostrzega użytkowników przed domniemanym zagrożeniem bezpieczeństwa związanym z anonimową przeglądarką Tor Browser.

Ekspert ds. zgodności transakcyjnej, Richard Bensberg, opublikował na Twitterze zrzut ekranu banera LocalBitcoins ostrzegającego użytkowników Tora o ryzyku utraty Bitcoinów.

Ostrzeżenie dla wszystkich użytkowników Tora: przeglądarka Tor naraża cię na ryzyko kradzieży Bitcoinów.

– czytamy.

LocalBitcoins następnie odpowiedział Bensbergowi, mówiąc, że chociaż korzystanie z przeglądarki Tor nie jest sprzeczne z warunkami świadczenia usług, nie zaleca się korzystania z niej ze względów bezpieczeństwa. LocalBitcoins nie określił, dlaczego przeglądarka czyni użytkowników bardziej podatnymi na kradzież.

Bensberg skrytykował ten ruch, twierdząc, że Localbitcoins „naprawdę zgubił wątek”, umieszczając baner ostrzegający przed narzędziem do przeglądania chwalonym za zapewnianie prywatności i anonimowości.

Kraje z największą ilością zarejestrowanych krypto giełd:

Crystal, platforma analityczna Blockchain, opublikowała „Raport o międzynarodowych przepływach Bitcoinów 2013–2019”, w którym zapewnia wgląd w operacje kryptowalutowe i transakcje Bitcoinowe na całym świecie od 1 stycznia 2013 r. do 30 czerwca 2019 r.

Wyniki badań pokazują, że najwięcej zarejestrowanych giełd kryptograficznych znajduje się w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Hongkongu i Singapurze. Kraje takie jak Argentyna, Indie, Meksyk, Rosja i Indonezja zgłaszają najmniej zarejestrowanych giełd. Według raportu prawie 10% wszystkich giełd uwzględnionych w badaniu nie posiada krajów rejestracji.

Jeśli chodzi o transakcje Bitcoinami, w 2013 r. 96% wszystkich Bitcoinów przeniesionych między giełdami zostało wysłanych przez giełdy z grupy „G20 i inne”, podczas gdy w 2018 r. liczba spadła do 70%.

W 2018 r. całkowity wolumen Bitcoinów bezpośrednio przeniesionych między giełdami wyniósł prawie 92,6 mld dolarów. Łącznie 65,1 mld dolarów zostało przesłanych przez giełdy z krajów G20, Hongkongu i Singapuru.

Registered exchanges in “G20 & Other” group
fot. Crystal

• Francja: opodatkowane będą również transakcje krypto-fiat:

Francuski minister gospodarki Bruno Le Maire powiedział, że francuskie władze nie będą opodatkowywać wyłącznie transakcji krypto-krypto, ale również przypadki, gdy kryptowaluty będą sprzedawane za walutę fiducjarną. Bloomberg Tax zgłosił uwagi ministra w dzisiejszym artykule.

Uważamy, że moment, w którym zyski zostaną zamienione na tradycyjne pieniądze, jest właściwym momentem na naliczenie podatku.

– twierdzi Le Maire.

Autor publikacji wyjaśnia również, że takie podejście do opodatkowania handlu kryptowalutami pomogłoby w śledzeniu transakcji, które jego zdaniem są częstym wyzwaniem w przypadku handlu krypto-krypto. Le Maire poruszył również kwestię podatku VAT.

Wyjaśnił, że podatek VAT ma być stosowany do transakcji kryptowalutowych tylko wtedy, gdy są one wykorzystywane do nabycia składnika aktywów lub usługi. Francja, zgodnie z doniesieniami, aktualnie wdraża już nowe podejście do opodatkowania kryptowalut.

Ethereum Classic z powodzeniem przeprowadza hard forka:

Zespół stojący za Ethereum Classic aktywował hard fork nazwany Atlantis, mający na celu poprawę funkcjonalności altcoina i kompatybilności z Ethereum. 

Wiadomość została ogłoszona w poście na Twitterze przez jednego z dyrektorów ETC, Yaza Khoury’ego. Khoury pogratulował projektowi, mówiąc:

Gratulujemy @eth_classic udanej aktywacji Atlantis Hardfork! Była to jedną z najdłuższych debat, która doprowadziła do konsensusu, wraz z polityką niezmienności. Wiele dowiedziałem się o pięknie decentralizacji i rozproszonej społeczności.

– pisze.

ETC z powodzeniem wykonał hard forka zgodnie z wcześniej oszacowanym czasem – między 12 a 13 września 2019 r. – na wysokości bloku 8,772,000.

Społeczność odbyła szereg spotkań w celu omówienia harmonogramu, zakresu i zaangażowania, a my zdecydowaliśmy o kierunku i czasie wydania Atlantis.

– mówił ETC Labs w czerwcu.

Hard fork ten ma na celu poprawę bezpieczeństwa przy jednoczesnym uwzględnieniu obaw społeczności. Jest również uważany za „aktualizację bez pośpiechu”, która zapewni kompatybilność ETC z Ethereum, ułatwiając współpracę z braterskimi Blockchainami.

Po ogłoszeniu planowanego rozwidlenia ETC otrzymało wsparcie od szeregu graczy branżowych, w tym od giełdy kryptowalut OKEx. Giełdy ujawniły swoje wsparcie 10 września, ostrzegając również, że zajmą się powiązanymi problemami technicznymi i wznowią usługi, gdy sieć główna ETC będzie stabilna.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby na giełdach obserwujemy przewagę wzrostów. Najlepszy wynik z czołówki notuje Bitcoin, z dodatnim wynikiem na poziomie 2,4%. Na drugim miejscu plasuje się Ethereum – wzrost o 1,2%, a na trzecim Bitcoin Cash – wzrost o 1,6%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 4.6 mld dolarów i wynosi obecnie 263.5 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 49 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button