#8 Aktualności z dn. 27-07-2017

fot. calvinaire.com

Z czwartkowych wydarzeń: Regulacje prawne w Stanach Zjednoczonych; Cały świat przyjmuje Bitcoina; Renault wykorzystuje Blockchain do przechowywania informacji (…)

• Regulacje prawne w Stanach Zjednoczonych:

Bloomberg – największa na świecie agencja prasowa, która specjalizuje się w dostarczaniu informacji na temat rynków finansowych, informuje, że kryptowaluty podatne są na kradzieże i oszustwa. Zaznacza również, że nie jest to pełnoprawny środek płatniczy i nie podlega kontroli państwa. Okazuje się, że handel Bitcoinami wzrósł w ostatnich miesięcy do ponad 1 miliarda dolarów.

Morgan Stanley – jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie, który znajduje się w Nowym Jorku – oświadczył, że inwestorzy i organy regulacyjne postrzegają kryptowaluty nie jako rzeczywiste waluty (fiat), ale jako aktywa. Na ten moment są to tylko opinie innych ludzi i instytucji ze świata finansów w Stanach Zjednoczonych. Można jednak przewidywać, że w niedalekiej przyszłości będą wprowadzane zmiany i regulacje prawne. A już teraz LedgerX – spółka zatwierdzona 6. lipca 2017 również jako giełda wymiany papierów wartościowych – upoważniona została do świadczenia usług handlowych dla opcji opartych na cyfrowej walucie. Spółka ta jest pierwszą regulowaną giełdą przez federalne stowarzyszenie.

Jak widać, rządy poszczególnych państw mają różną politykę w prowadzeniu tematu cyfrowego pieniądza. Czy chodzi tutaj tylko o zabezpieczenie majątku obywateli? Na pewno tego typu informacje powinny skłonić użytkowników kryptowalut do zachowania szczególnej ostrożności w czasach cyfryzacji pieniądza i uświadomienia sobie czyhających niebezpieczeństw.

• Cały świat przyjmuje Bitcoina:

Bitcoin rozprzestrzenia się w nieopisanym tempie. Walutą, o której jeszcze niedawno mało kto słyszał, a dziś informacji o niej wyszukują miliony ludzi na całym świecie – można posługiwać się już w większości krajów. To nieprawdopodobne jaką kryptowaluty zdobywają popularność.

Duże firmy, jak Microsoft czy Green Man Gaming, wprowadziły mobilne aplikacje dla BTC. Można również zakupić gry, które proponują za Bitcoina. Znane w świecie witryny – Amazon czy Best Buy również zaakceptowały taką możliwość. Powstają kolejne markety internetowe, w których można płacić wyłącznie tym mechanizmem. Są to m.in. SpendBitcoins czy Spendabit. Usługa Foodler z kolei pozwala na zamawianie jedzenia poprzez BTC. Nie ma też kłopotów w tym zakresie dla miłośników podróży – Expedia, będąca jedną z największych agencji turystycznych przyjmuje kryptowalutę, a i bilety na rejs statkiem czy też bilety lotnicze w firmach takich jak CheapAir i TravelForCoins, również można  zakupić w nowoczesny sposób.

To nie koniec dobrych wieści. Stany Zjednoczone również nie śpią – REEDS Jewellers, firma jubilerska, mająca 64 punkty w USA dołączyła do powyższego grona. Z kolei na wyspach Bitcoiny wprowadzone zostały do takich miejsc jak tawerna Pembury w Londynie czy sklep CeX w Glasgow, gdzie sprzedaje się gry i filmy video. Idąc dalej – Pub Old Fitzroy w Sydney, The Pink Cow w Tokio czy też wiele miejsc w Holandii, takich jak Bierkade i Groenewegje przyjęły płatność kryptowalutą. W samej Hadze, na jednej ulicy znajdują się galerie sztuki i dziewięć restauracji i barów, gdzie również aby zapłacić za usługę, nie potrzeba mieć ze sobą gotówki czy karty bankomatowej.

• Renault wykorzystuje Blockchain do przechowywania informacji:

Renault wykorzystuje technologię Blockchain, obok takich marek jak Microsoft i VISEO. Zapewnia to bezpieczne i przejrzyste przechowywanie danych w paszporcie samochodowym. Obecnie metoda przechowywania informacji o klientach i ich pojazdach jest rozproszona w wielu różnych systemach informatycznych utrzymywanych przez producentów samochodowych, ubezpieczycieli, warsztaty i nie tylko. Natomiast Renault szuka konsolidacji tych informacji przy użyciu technologii Blockchain. Dzięki temu, wszystkie informacje o samochodzie, można gromadzić w przejrzystej i otwartej architekturze i to w jednym miejscu, tak, aby klienci mieli do nich dostęp. Sprzedając pojazd właściciel może teraz udostępnić potencjalnemu kupującemu informacje, które są dostępne dla wszystkich, które są zaufane i potwierdzone przez całą sieć. Elie Elbaz, Dyrektor ds. Łączności Cyfrowej i Połączonych Groupe Renault, wyjaśnia:

Ta cyfrowa książka serwisowa pozwoli nam dostarczyć naszym klientom nowe usługi w ekosystemie wraz z ubezpieczycielami i dealerami. Technologia Blockchain jest w stanie stworzyć niezawodny protokół zaufania. Poza tym projektem, technologia ta będzie stanowiła ważny krok naprzód w odniesieniu do powiązanych pojazdów oraz mikro-transakcji i wymogów bezpieczeństwa związanych z nimi.

• Spokój na giełdach:

Być może to cisza przed burzą, która nastąpi tuż przed 1. sierpnia, być może zachowana chłodna głowa użytkowników, natomiast kryptowaluty nieszczególnie zmieniły swoje pozycje i wartość przez ostatnią dobę. Cena za 1 Bitcoin w dalszym ciągu oscyluje w okolicach 2550$, a kapitalizacja całego rynku nieco wzrosła i wynosi aktualnie 87,2 mld $.

źródło: cointelegraph.com, cryptonews.pl, worldcoinindex.com


BTC POLSKA

Chcesz być informowany o wszystkich wydarzeniach w BTC Polska? Nie masz czasu, żeby śledzić naszą stronę? Zapisz się na newsletter! Nie przegap tego, co może Cię zainteresować.

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz