#9 Aktualności z dn. 28.07.2017

fot. newsbtc.com

Z piątkowych wydarzeń: Mastercard w Enterprise Ethereum Alliance; Malta chce być liderem kryptowalut; 97% mieszkańców Indii słyszało o Bitcoinie; Blockchain Life Conference; Dostawca szwedzkiej giełdy ukarany (…) 

• Mastercard w Enterprise Ethereum Alliance:

Największa organizacja non-profit na świecie zajmująca się projektami open source związanymi z blockchain – Enterprise Ethereum Alliance, przyjęła 34. nowych członków. Wśród nich są m.in. Mastercard, Cisco, Scotia Bank czy rząd Pradeshu z Indii. Drobne zamieszanie wywołał sam Mastercard, który, który odmówił wpisu do listy współpracujących organizacji. Zaistniałą sytuację wyjaśnia Andrew Keys z ConsenSys:

Mastercard rzeczywiście jest nowym członkiem EEA. Porosili oni, aby nie znajdowali się w dokumencie prasowym, ale zatwierdzili, że chcą znajdować się na oficjalnej stronie internetowej EEA.

Do EEA nie należą tylko banki, rządy i inne instytucje finansowe, ale także firmy z branży opieki zdrowotnej, marketingu, ubezpieczeń, nowoczesnych technologii czy energetyki. Sama organizacja powstała w celu budowania, promowania i wspierania najlepszych praktyk w zakresie technologii opartych na technologii Ethereum, otwartych standardów i architektur open source.

• Malta chce być liderem kryptowalut:

Rząd Malty postanowił w żaden sposób nie blokować technologii blockchain – co więcej – chce przekształcić wyspę w lidera kryptowalut. Jeden z posłów rządu – Silvio Schembri – wypowiedział się na ich temat w przychylny sposób, dodając, że trzeba zrezygnować ze starego systemu i nowy oprzeć właśnie na blockchain oraz stworzyć kraj, który będzie przychylny przedsiębiorcom wprowadzającym waluty cyfrowe jako metodę płatności. W jednym z wywiadów powiedział:

Posiadamy już wszystkie elementy, które obejmują Blockchain – sektor gier i silną administrację informatyczną, silny sektor usług finansowych, niezawodną infrastrukturę ICT, atrakcyjny system opodatkowania oraz elastyczny i proekonomiczny rząd.

Aby poprawić stan gospodarki, rząd Malty postanowił również wydać licencje dla firm hazardowych w związku z kryptowalutami oraz rozmyśla nad współpracą o partą o tę technologię z firmami zajmującymi się ropą naftową. W kraju już postawiono pierwszy bankomat BTC.

• 97% mieszkańców Indii słyszało o Bitcoinie:

W Indiach zrobiono badanie, które ukazało, że aż 97% mieszkańców wie o istnieniu Bitcoina. Niewielka część jednak jest w stanie jasno opowiedzieć czym kryptowaluta jest, choć notuje się rekordowe rejestracje z tego kraju na giełdach. Jeszcze całkiem niedawno, część polityków Indii wzywała do całkowitego zakazania Bitcoina, a dziś ze względu na rosnące zainteresowanie, rząd postanowił przyjrzeć się bliżej tej technologii, a Bank Rezerw Indii być może wprowadzi je jako narzędzie do promowania gospodarki cyfrowej.

Ponadto, wiodąca prym w procesach przemysłowych w azjatyckim kraju – Izba Przemysłowo-Handlowa PHD – zorganizowała spotkanie dyskusyjne, na które zaprosiła 223 wstępnie zainteresowanych do współpracy firm. Prezes PHD, Gopal Jiwarajka powiedział też publicznie:

Brak informacji o kontrahentach w transakcji BTC jest poważną wadą i może prowadzić do niezamierzonych transakcji, takich jak pranie brudnych pieniędzy poza tym rząd nie może zapewnić bezpieczeństwa transakcji gdyż nie może kontrolować tej waluty.

• Blockchain Life Conference:

Największa na świecie konferencja na temat kryptowalut i technologii blockchain, odbędzie się już 26. września w rosyjskim St. Petersburg. Podczas eventu, będzie można dowiedzieć się jak zarabiać na kryptowalutach i jak zorganizować własne ICO czy też złożyć zamówienia na koparki. Sasha Ivanov (prezes i założyciel Waves), Siergiej Khitrov (prezes grupy Adwad) czy Alexander Voskoboinikov (NBA) to jedni z wielu osób, które zabiorą głos podczas konferencji. Zakupić bilety można na stronie internetowej – blockchain-life.com.

• Dostawca szwedzkiej giełdy ukarany:

Komitet Dyscyplinarny Giełdy Nastaq Stockholm, nałożył grzywnę w wysokości ponad 120 000. $ na rzecz XBT Provider AB, dostawcy notowanym na giełdzie ETB, z powodu domniemanych naruszeń zasad wymiany i regulacji finansowych. Komisja ogłosiła, że ​​firma naruszyła przepisy wewnętrznej klauzuli reguł i niektóre przepisy ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. Zarząd spółki zaakceptował karę i szybko wprowadził nowy zespół oraz projekt naprawczy.

• Bitcoin odstawił altcoiny:

Dziś Bitcoin zdecydowanie zdominował giełdę i odstawił w tyle pozostałe kryptowaluty. Jako jeden z nielicznych w czerwony piątek, odnotował zysk, w dodatku niemal 4%-owy. To jest efekt wymiany mniejszych walut na Bitcoiny i być może również  zapowiedź spieniężenia ich przed 1. sierpnia, a więc dużej korekty? Wszystko pozostaje zagadką. Póki co, ludzie chętnie inwestują w Bitcoiny, co może świadczyć jego wzrost wartości oraz kapitalizacji całego rynku, która wynosi już ponad 90 mld dolarów.

źródła: cointelegraph.com, cryptonews.pl, worldcoinindex.com


BTC POLSKA

Chcesz być informowany o wszystkich wydarzeniach w BTC Polska? Nie masz czasu, żeby śledzić naszą stronę? Zapisz się na newsletter! Nie przegap tego, co może Cię zainteresować.

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz