News

#94 Aktualności z dn. 21.10.2017

Z sobotnich wydarzeń: Bitcoin ponad chmurami; Dash na ratunek marihuanie; Goldman Sachs, Google i Citi najaktywniejszymi inwestorami; Na giełdach przejścia z altów na Bitcoina.

• Bitcoin ponad chmurami:

6177$ – taką kwotę na godz. 14:20 zaobserwowaliśmy u Bitcoina, co jest kolejnym odnotowanym rekordem w bieżącym roku pod względem wartości jednostki. Po wrześniowej korekcie, największa z kryptowalut podwoiła swoją wartość przez zbliżającym się forkiem. Na mniejszych giełdach być może ta kwota została przekroczona. Przez najbliższe dni, prawdopodobnie będziemy obserwować dalsze wzrosty.

Wielu ekspertów i dużych inwestorów, wierzy, że aktualna cena wciąż jest odległa od tego, co Bitcoin przyniesie swoim użytkownikom. Nie będziemy podawać teraz sugerowanych cen, gdyż ich rozbieżność jest ogromna. Negatywne głosy na jego temat, głównie dochodzą od właścicieli i prezesów banków i niektórych rządów i ministerstw, np z Rosji. Większość użytkowników najwyraźniej już nie nabiera się na tego rodzaju wróżby.

Głównym argumentem za kupnem kryptowalut jest to, że ceny wzrastają i będą rosły w miarę upływu czasu. Trudno jednak jest określić czy aktualna cena jest niska lub wysoka.

–  powiedział Richard Turnhill, strategista BlackRock Financial, który jednak sam nie zainwestował w Bitcoina, twierdząc, że jest czystą spekulacją i nie jest w stanie określić jaka będzie szczytowa wartość kryptowaluty.

• Dash na ratunek marihuanie:

Cyfrowe waluty mogą rozwiązać problemy prawne branży marihuany, stając się alternatywą dla płatności gotówkowych. Pomimo niedawnych inicjatyw wyborczych na poziomie stanowym w USA, które częściowo legalizują marihuanę, roślina nadal pozostaje nielegalna na szczeblu federalnym. W sprzedaży marihuany istnieje jeden poważny problem – banki nie wyrażają zgody na przyjmowanie płatności za konopie.

Brak bankowości oznacza brak przetwarzania płatności, co oznacza, że ​​klienci nie mogą używać kart kredytowych lub debetowych do dokonywania zakupów za marihuanę. Zgodnie z ankietą z 2016 r., 75 procent klientów preferuje płacenie kartami kredytowymi lub debetowymi, a tylko 11 procent chce płacić gotówką.

Niestety, apteki nie mogą dać klientom tego, czego chcą – innych metod płatności niż gotówka, ponieważ banki nie będą prowadziły z nimi interesów. W konsekwencji klient ma pod górkę, a kupiec traci potencjalną sprzedaż. Ponieważ przemysł jest zmuszony zaakceptować tylko gotówkę do wypłaty, apteki są doskonałym celem dla złodziei ze względu na dużą ilość gotówki, którą trzymają w pomieszczeniach.

Nadal istnieje jeszcze jeden kluczowy problem aptek – mają one ogromne trudności finansowe, gdyż koszt ochrony dużej sumy środków jest bardzo widoczny. Szacuje się, że koszty na opancerzone samochody, sejfy i strażników, sięgają nawet 10-15% dochodów.

Widząc okazję do uzyskania dostępu do rynku o wartości 6,7 mld dolarów, cyfrowa waluta Dash, która dzięki swojemu zdecentralizowanemu mechanizmowi samofinansowania, współpracowała już z Alt Hhirty Six w kwietniu br i jest odpowiednia do użytku w punktach sprzedaży ze względu na InstantSend. Transakcje wysyłane przez tę funkjcę, są w pełni potwierdzone i nieodwracalne w ciągu czterech sekund. W przypadku Bitcoina, pełne rozliczenie następuje po otrzymaniu sześciu potwierdzeń, co może trwać godzinę lub dłużej.

Dzięki legalizacji marihuany, Dash ma potencjał, aby oszczędzić koszty w aptekach do 15. procent i ma być jedyną cyfrową walutą oferowaną przez amerykańskie apteki.

• Goldman Sachs, Google i Citi najaktywniejszymi inwestorami:

Badania przeprowadzone przez CB Insights pokazują, że firmy Goldman Sachs, Google i Citi należą do pięciu najbardziej aktywnych inwestorów korporacyjnych w technologii Blockchain.

Według raportu, firmy zajmujące się usługami finansowymi i największymi bankami były pierwszymi firmowymi użytkownikami technologii. Część raportu brzmi następująco:

Duże banki i firmy świadczące usługi finansowe były pierwszymi podmiotami korporacyjnymi, które dokonywały bezpośrednich inwestycji w Blockchain w sposób masowy – co wydało się niespodzianką, biorąc pod uwagę w jaki sposób technologia bazowa Bitcoina nadaje się w sensie technicznym do usług finansowych.

Na podstawie informacji zawartych w raporcie, istnieje już 91 dużych firm, które zainwestowały w tę technologię od połowy października 2017 r. Wśród inwestorów korporacyjnych ponad 50 to globalne firmy świadczące usługi finansowe. Raport wykazał również, że dziesięć największych banków w USA, łącznie wydało na Blockchain 267 milionów dolarów. ITT ujawnił także, że do tej pory w 2017 r. całkowite inwestycje korporacyjne w Blockchain, osiągnęły już 327 mln dolarów.

Dla porównania, w latach 2012-2017 całkowite inwestycje wyniosły 1,2 mld USD.

• Na giełdach przejścia z altów na Bitcoina:

Zbliżający się fork na Bitcoinie ma swoje odzwierciedlenie na giełdach, kiedy to przygniatająca większość dużych kryptowalut traci, a Bitcoin zyskuje. Przez ostatnią dobę, jego wartość wzrosła o 2,8%, natomiast Ethereum i Litecoin zmalały kolejno o 3,6% i 4,8% i podobne wyniki osiągnęło większość czołowych walut. Kapitalizacja rynkowa minimalnie obniżyła się i wynosi aktualnie 173,7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, worldcoinindex.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button