News

#252 Newsy z dnia 28.03.2018

Z środowych wydarzeń: 3 duże firmy pozwą media społecznościowe za zakaz reklam krypto; Unijny nadzór rynku zwiększa wymagania dla umów CFD; Ford proponuje system sterowania ruchem używający tokenów; Uphold dodaje obsługę technologii XRP; Kakao Corp ogłasza uruchomienie platformy Blockchain; Na giełdach czerwono.

3 duże firmy pozwą media społecznościowe za zakaz reklam krypto:

Stowarzyszenia kryptowalut i Blockchain w Rosji, Chinach i Korei Południowej planują w maju złożyć wspólny pozew przeciwko Google, Twitterowi, Facebookowi i Yandeksowi za to, że nie zezwoliły na reklamy związane z kryptowalutami, informuje lokalny serwis informacyjny TASS.

Pod koniec stycznia Facebook ogłosił zakaz reklamy kryptowalut, powołując się na „wprowadzające w błąd lub oszukańcze praktyki promocyjne”. Google poszedł śladami Facebooka w marcu, ale ich zakaz wejdzie w życie dopiero w czerwcu. Ostatnio Twitter również potwierdził, że będzie blokować reklamy związane z krypto w szczególności w przypadku ICO i sprzedaży tokenów. Oczekuje się również, że Yandex wprowadzi własny zestaw środków prohibicji zgodnie z doniesieniami lokalnych mediów.

Organizacje zaangażowane w proces sądowy przeciwko czterem mediom społecznościowym i gigantom technologicznym to Russian Association of Cryptocurrency and Blockchain (RACIB), Korea Venture Business Associations oraz LCBT, chińskie stowarzyszenie inwestorów kryptowalutowych. 

Uważamy, że jest to wykorzystanie monopolistycznej pozycji tych czterech firm, które zawarły ze sobą porozumienie kartelowe w celu manipulowania rynkiem. Zakaz wprowadzony przez te cztery organizacje doprowadził w ostatnich miesiącach do znacznego spadku rynku.

– powiedział Yury Pripachkin, prezes RACIB, na konferencji Blockchain-RF 2018 w Moskwie.

Organizacje stworzyły Eurazjatyckie Stowarzyszenie Blockchain w celu stworzenia funduszu mającego na celu wsparcie i sformułowanie pozwu. Według lokalnego serwisu informacyjnego, RIA Novosti, Pripachkin powiedział, że każdy zainteresowany może dołożyć się do funduszu. Dodał, że roszczenie zostanie również wniesione przeciwko akcjonariuszom spółek, jeśli posiadają portfele kryptowalutowe.

[…] jeśli okaże się, że akcjonariusze lub menedżerowie tych firm posiadają własne portfele kryptowalutowe, które wykorzystują dla osobistego zysku używając do tego pozycji swoich firm, podlegają oni ściganiu.

– mówi.

Pozew zostanie złożony w Stanach Zjednoczonych. Jak zauważył Pripachkin, niektóre stany USA są lojalne wobec kryptowalut, w dużej mierze powołując się na Wyoming. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy ustawodawca tego stanu uchwalił ustawy, które zwalniały krypto z państwowych podatków od nieruchomości i rozluźniały przepisy dotyczące papierów wartościowych.

Unijny nadzór rynku zwiększa wymagania dla umów CFD:

Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) wzmocnił wymogi dotyczące kontraktów CFD w kryptowalutach. CFD są umowami w których różnice w rozrachunku dokonywane są w gotówce a nie w dostawach fizycznych towarów lub papierów wartościowych. Jest uważana za łatwiejszą metodę rozliczenia, ponieważ wszystkie zyski i straty są wypłacane w gotówce. Oferuje to inwestorom takie samo ryzyko i korzyści, jakie niesie z sobą papier wartościowy, bez posiadania go.

Regulator UE zmieni limit dźwigni kryptowalutowych CFD na 2 : 1 po otwarciu. Oznacza to, że inwestorzy po otwarciu muszą mieć wystarczającą ilość środków, by pokryć co najmniej połowę wartości kontraktu. Początkowo limit dźwigni został ustalony na poziomie 5 : 1, co pozwoliło inwestorom na zawarcie umowy, mając tylko 20% wartości CFD.

W styczniu 2018 r. ESMA wydała wezwanie do przedstawienia dowodów dotyczące potencjalnej ingerencji w krypto CFD, twierdząc, że bardzo wysoka zmienność cen kryptowalut jako aktywów bazowych wzbudziły obawy o ochronę inwestorów.

[…] W przypadku kontraktów CFD na kryptowaluty wiele z tych obaw pozostaje aktualnych. Ze względu na specyfikę kryptowalut jako klasy aktywów, rynek instrumentów finansowych zapewniających ekspozycję na kryptowaluty, taki jak kontrakty CFD, będzie ściśle monitorowany, a ESMA oceni, czy wymagane są bardziej rygorystyczne środki.

–  podkreśliło ESMA w oświadczeniu.

Stanowisko ESMA podzielają inne agencje regulacyjne w państwach członkowskich UE. W lutym francuski regulator rynków finansowych Autorité des marchés financiers (AMF) opublikował oświadczenie mówiące, że instrumenty pochodne kryptowalut muszą być regulowane w ramach nowych reform finansowych UE. Tymczasem platformy transakcyjne oferujące kryptowalutowe CFD muszą być regulowane i rozliczane zgodnie z rozporządzeniem w sprawie europejskiej infrastruktury rynkowej (EMIR).

W tym samym miesiącu austriacki minister finansów zaproponował nałożenie przepisów dotyczących instrumentów pochodnych kryptowalut, aby zapobiec praniu pieniędzy za pomocą waluty cyfrowej. Unijni regulatorzy wielokrotnie ostrzegali konsumentów przed wysokim ryzykiem związanym z inwestowaniem w kryptowaluty, kładąc nacisk na brak ochrony i rozumienia, utratę pieniędzy i problemy z nieuregulowanymi działaniami finansowymi.

• Ford proponuje system sterowania ruchem używający tokenów: 

Amerykański producent samochodów Ford, złożył patent na urządzenie do komunikacji między pojazdami, które obejmuje wymianę krypto tokenów w celu upłynnienia ruchu, informuje U.S. Patent and Trademark Office (USPTO).

Ford twierdzi, że zatory komunikacyjne powstają „ze względu na psychologię ludzkich kierowców, którzy koncentrują się na swoich indywidualnych preferencjach czasu podróży.” Patent proponuje sposób obejścia tych indywidualnych preferencji za pomocą systemu „wspólnego zarządzanego włączania się do ruchu i mijania” (CMMP).

Aplikacja omawia możliwość komunikowania się samochodów wyposażonych w CACC (modele komunikacji i wspólna adaptacyjna kontrola tempomatu) z innymi samochodami poprzez wymianę tokenów CMMP, zmieniając ich priorytet z indywidualnego na grupowe natężenie przepływu ruchu.

Samochody z tym systemem komunikacyjnym będą wymieniać tokeny CMMP w poszczególnych transakcjach, które, jako sposób na kierowanie ruchem, mogą na przykład sprawić aby jakiś samochód zajmował wolniejsze pasy ruchu lub pozwolić innemu samochodowi na włączenie się do pasa ruchu i w razie potrzeby wyprzedzenie. Samochody, które poświęciły swoje indywidualne preferencje czasowe dla dobra płynności ruchu, otrzymywałyby żetony od innych uczestniczących pojazdów.

Innym przykładem może być sytuacja w której  kierowca spóźnia się na spotkanie. Ma on wtedy możliwość wysłania żądania wyprzedzania dowolnego pojazdu przez następne 10 minut w zamian za określoną liczbę żetonów.

Niemiecki producent samochodów i firma macierzysta Mercedes-Benz, Daimler AG, wprowadziła w tym miesiącu własną cyfrową walutę opartą na Blockchain, która nagradza przyjaznych dla środowiska, odpowiedzialnych kierowców monetami, które można wymienić na wydarzenia VIP.

Uphold dodaje obsługę technologii XRP:

XRP dołącza do istniejącej listy walut i kryptowalut Uphold, które można kupić lub wymienić, dołączając do Bitcoina, Ethereum i Bitcoina Cash pośród innych, które już są obsługiwane. Według wiceprezesa J.P. Thieriota, ruch ten jest został wykonany po sondażu na Twitterze, który wskazywał, że XRP był najbardziej pożądanym tokenem do dodania, zabierając 51% z nieco ponad 12.000 głosów. Następuje on również po styczniowej inwestycji byłego szefa ds. Ryzyka w firmie Ripple, Grega Kidda, wartej 57,5 miliona dolarów, i nabycia przez firmę Uphold platformy mobilnego handlu Cortex MCP miesiąc później.

Zasadniczo musimy znaleźć kontrahentów z którymi możemy handlować biorąc pod uwagę nasz system, ponieważ nie mamy wewnętrznego arkusza zleceń. Musimy stworzyć integrację z trzecią stroną. W przypadku XRP jest to całkowicie nowy Blockchain – to nie jest jak dodanie tokena ERC-20, co jest dla nas względnie trywialne.

– wyjaśnił Thieriot, dodając że Uphold pracował nad integracją XRP przez mniej więcej miesiąc.

XRP można wymieniać bez żadnych opłat, jak również wykorzystywać w transakcjach w ramach istniejącej oferty firmy Uphold. Obejmują ona siedem kryptowalut i 23 waluty fiat oraz cztery metale szlachetne.  Według Uphold, następna faza obejmuje integrację z samą siecią Ripple, umożliwiając bezpośrednie wpłaty i wypłaty za pośrednictwem sieci głównej. Firma podała, że powinno to zostać wdrożone w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Kakao Corp ogłasza uruchomienie platformy Blockchain:

Kakao Corp, główny konglomerat internetowy i dostawca usług dla popularnej południowo-koreańskiej aplikacji do przesyłania wiadomości – KakaoTalk, oficjalnie wprowadził nowy plan biznesowy, Kakao 3.0, który zawiera plany otwarcia Blockchainowej platformy skierowanej na szersze rynki azjatyckie, poinformował lokalny serwis informacyjny Yonhap News. Wcześniej w tym miesiącu Kakao wstępnie ogłosiło utworzenie wtedy nienazwanej jeszcze platformy, która nazywa się teraz Ground X, oraz zasugerowało uruchomienie ICO.

Biorąc pod uwagę, że globalny paradygmat IT zmienia się obecnie w zawrotnym tempie, będziemy pracować niestrudzenie, aby wprowadzić usługi, które zaspokoją potrzeby naszych użytkowników, wprowadzając nowe technologie w dobie internetu i mobilności, ponieważ zawsze byliśmy pionierem na tym rynku.

– powiedział współprzewodniczący Kakao, Yeo Min-soo.

Joh Su-Yong, inny współprzewodniczący Kakao, powiedział podczas zapowiedzi Kakao 3.0 w Seulu, że uzbrojony w wysokiej jakości treści cyfrowe, Kakao rozszerzy się poza swój strategiczny rynek – Japonię, na Chiny i Azję Południowo-Wschodnią, szczególnie w obszarach muzyki, gier i filmów. Ground X spogląda poza granice Korei Południowej mając na celu zdobycie przewagi technologicznej w Azji.

Ground X otworzy swoją platformę Blockchain dla wszystkich, zbada sposoby wykorzystania prac badawczo-rozwojowych oraz inwestycji w celu zapewnienia dalszego rozwoju i zaoferuje nowe usługi oparte na Blockchain w połączeniu z istniejącymi usługami Kakao.

– podaje komunikat. 

Na giełdach czerwono:

W ciągu ostatniej doby na giełdzie znaczna większość kryptowalut zmniejszyła swoją wartość. Z najważniejszych: Bitcoin o 2%, Ethereum i Ripple o 3,5%, oraz Bitcoin Cash o 4,2%. Największy spadek odnotował Litecoin – o 6,7%. Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 9 mld dolarów i wynosi obecnie 299 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 13,8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button