Artykuł sponsorowany

BitBay – krytpowaluta z przyszłością

BitBay to coin powstały w 2014 roku. Jest on jedną z najbardziej innowacyjnych monet, związana z ważnymi kontraktami, pierwszym zdecentralizowanym rynkiem, płatnością za pośrednictwem poczty, głosowaniem, anty-keylogger itp. Ma najbezpieczniejszy i najbardziej funkcjonalny portfel oraz jest przez wielu uznawany za najbardziej obiecującą monetę w 2018 roku.

Bitbay to projekt, którego celem jest wyeliminowanie potrzeby pośredników w jakiejkolwiek innej transakcji (nie mylić z tą nazwą polskiej giełdy – to dwa zupełnie odrębne projekty). Jest to prawdziwa rewolucja, ale również jest brakującym elementem w projekcie, który rozpoczął Satoshi podczas tworzenia Bitcoin’a. Siła Bitcoina opiera się na dwóch filarach:

• Umożliwienie sieci peer-to-peer, eliminując w ten sposób potrzebę wysyłania pieniędzy przez pośredników takich jak banki;
• Nowy model bezpieczeństwa oparty na decentralizacji, eliminujący jeden punkt awarii lub korupcji.

BitBay może być postrzegany zarówno jako przedłużenie, jak i ukończenie projektu Satoshi, oferując takie samo uprawnienie do handlu, które Bitcoin wykonywał dla transakcji finansowych.

Projektem zarządza David Zimbeck – dawniej m.in. z zamiłowania szachista, działacz w przemyśle rozrywkowym i produkcji komercyjnej – który początkowo został zatrudniony jako project manager, jednak jak sam twierdzi, intencje założycieli nie były dobre, nie mieli oni długofalowego nastawienia na kryptowaluty i po wielu miesiącach „walki”, przejął stery wraz ze swoim zespołem. Od tego czasu wspólna praca i zaangażowanie oraz lata „wylewania potu, krwi i łez”, spowodowały, że projekt stał się tym czym jest dzisiaj. W takim razie co światu ma do zaoferowania BitBay?

Są to niezniszczalne kontrakty, inaczej nazwane podwójnym depozytem. Obie strony wpłacają depozyt na wspólny rachunek, zatem nie mogą czerpać korzyści z oszustwa, gdyż krzywdziliby sami siebie i straciły własny depozyt. Nie ma arbitrów. Jest to prawdziwa decentralizacja w duchu technologii Blockchain. Również Rolling Peg radzi sobie ze zmiennością i umożliwia stabilny wzrost cen. Pierwsze swego rodzaju zdecentralizowane giełdy. Bezserwerowe, anonimowe, P2P, wszystko bez przeciążeń. Nasza giełda oraz oprogramowanie kontraktowe działa w pełni sprawnie w przeciwieństwie do często reklamowanych ofert, które jedynie to obiecują. Istniejemy od lat i jesteśmy pionierami w dziedzinie rzeczywistych, inteligentnych kontraktów, z których można korzystać.

– powiedział Zimbeck w rozmowie z BTCPolska.

Bezpieczeństwo leży u podstaw wszystkiego, co robi BitBay. Zabezpieczenia przed zamknięciem są bezpośrednio związane z filozofią technologii Blockchain i może tylko występować w zdecentralizowanej sieci peer-to-peer. Decentralizacja jest tutaj kluczowa. Od Bitcoina dowiedzieliśmy się, że transakcje BTC mogą być zabezpieczane i zweryfikowane. W związku z tym, BitBay zdecydował się użyć w szczególności POS3. Inne projekty, takie jak Ethereum, pokazały, że bloat blockchain to duże zagrożenie dla decentralizacji. ETH Blockchain jest już większy niż Blockchain Bitcoina i obecnie rośnie nawet do 5,5GB dziennie (3-letni łańcuch bloków BitBay’a ma nadal mniej niż 1GB!). To bardzo oczywiste, że niewielu będzie w stanie obsługiwać pełny węzeł, gdy setki terabajtów będą potrzebne do jego prowadzenia. A zatem jest to niemożliwe by został zdecentralizowany. BitBay od samego początku był tego świadomy i zdecydował się uruchomić swój rynek i kontrakty dotyczące bitmessage. Eliminuje to problem, a także daje dodatkową korzyść: anonimowość i bezpieczeństwo.

Kolejnym ważnym aspektem jest bezpieczeństwo przechowywania informacji, bezpieczeństwo w portfelu. BitBay korzysta oczywiście z funkcji multisig, a także z wielu funkcji bezpieczeństwa, które nie były wcześniej widziane w kryptografii. BitBay z dumą twierdzi, że mamy posiada najbezpieczniejszy portfel krypto.

Większość inteligentnych platform kontraktowych ma albo bardzo wąski punkt widzenia albo szukają deweloperów monetarnych, zamiast użytkowników końcowych. BitBay znów się tutaj wyróżnia. Rozwiązał on problem pośrednika, można go wdrożyć bezpośrednio prawie dla każdego scenariusza rozwiązanego przez pośredników. Atm (maszyna umożliwiająca wymianę Bitcoinów i pieniędzy) pokazuje, że mimo zależności od korzystania przez klientów w celu dobrych kontraktów, Ty sam równolegle startujesz z własnym rozwojem. Inteligentne kontrakty i rynek będą oferowane jako rozwiązanie internetowe. Umożliwi to zwykłym programom internetowym wdrożenie naszej techniki bez wcześniejszej wiedzy na temat Blockchain. Zimbeck dodał też kilka słów na temat planów najbliższej przyszłości:

Chciemy ukończyć Rolling Peg, a następnie podziwiać efekty. Mamy nadzieję, że uda nam się wszystko zaimplementować w JavaScript w taki sposób, aby można było korzystać z mobilnej wersji giełdy.

Dzięki tym wszystkim elementom, BitBay będzie najbardziej wszechstronnym narzędziem w przemyśle. Strony internetowe będą mogły zintegrować BitBay „pod maską” i udostępnić bezzasadne, inteligentne aplikacje typu peer-to-peer, które można dostosowywać do specyficznych potrzeb usługi hosta. Wyobraź sobie międzynarodowe usługi, które nie muszą już ufać swojej nowo nabytej klienteli lub bać się zmienności na rynku Forex przed, w trakcie i po zakończeniu transakcji. BitBay może osiągnąć to wszystko za darmo.

To wszystko sprawia, że nie ma wątpliwości – BitBay odegra wielką rolę na rynku kryptowalut.

→ Zachęcamy do odwiedzin strony BitBay – www.bitbay.market

Kryptowalutę BitBay, można zakupić na giełdzie Bittrex.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.