Wywiad

Infinity Economics: Czas na nowe funkcjonalności (wywiad)

W związku z pojawiającymi się pytaniami odnośnie postępów projektu Infinity Economics, zespół BTC Polska zadał jego przedstawicielom kilka podstawowych i kluczowych pytań, które pomogą zobrazować obecną sytuację oraz możliwości, jakie oferuje projekt.

BTC Polska: Co wyróżnia Infinity Economics od innych projektów? Również od tych, które mają podobne, zbliżone założenia?

Infinity Economics: Infinity Economics jest platformą, w której zaimplementowano podstawowe mechanizmy ekonomiczne takie jak zdecentralizowane giełdy wymiany tokenów czy udziałów, mechanizmy pozyskiwania funduszy czy gospodarowania zasobami tokenów o różnej funkcjonalności. Największą wartością i różnicą jest prawdziwa Decentralizacja i Autonomiczność czyli DAO. Platforma Infinity Economics jest własnością społeczności, której wolę realizuje Fundacja. Dziś praktycznie za każdym projektem stoi jakaś firma, Infinity Economics podobnie jak Bitcoin jest realizacją i rozwinięciem idei zaprezentowanej przez Satoshi Nakamoto.

BTC Polska: Kto tworzy projekt?

Infinity Economics: Projekt Infinity Economics kształtował się m.w. od 2012 roku, koncepcja powstawała w głowach kilku osób i realizowana jest do dziś z udziałem grupy developerów ze ścisłej czołówki dziedziny Blockchain. Jedni i drudzy z oczywistych powodów pozostają anonimowi. Sama Platforma Infinity Economics zaś jest własnością społeczności.

BTC Polska: Co udało się osiągnąć do dnia dzisiejszego? Jak to wpłynęło na rozwój projektu?

Infinity Economics: Ostatnie miesiące to upgrade core software, czyli udostępnienie w pełni funkcjonalnego oprogramowania platformy z pełną zapowiadaną wcześniej funkcjonalnością. Dostępne już w zeszłym roku podstawowe funkcje to np. kreacja różnego rodzaju tokenów, aliasów, aktywów i udziałów z wypłatą dywidendy (Assets, Shares), wiadomości szyfrowane, system głosowań (Voting) itp. z możliwością oczywiście ręcznego czy automatycznego warunkowego podziału tokenów czy udziałów, wraz ze zdecentralizowaną giełdą tokenów i zdecentralizowaną giełdą udziałów. Obecnie udostępnione zostały funkcjonalności Crowdfunding, Shuffling, Subscriptions, Escrow i wisienką na tym torcie są Automated Transaction znane dziś bardziej pod pojęciem Smart Contracts. Mamy więc kompletny ekosystem ekonomii cyfrowej, który jest zdecentralizowany a jego użytkownik może pozostać anonimowy. Rozwiazanie zrealizowane w technologii blockchain, które uwalnia nas od systemów scentralizowanych.

BTC Polska: Jakie są plany na najbliższe miesiące? Czego mogą spodziewać się uczestnicy projektu?

Infinity Economics: Niedawno właśnie w zdecentralizowanym głosowaniu/ankiecie społeczność zobligowała Fundację do realizacji kolejnych rozszerzeń, m.in: Automated Trading, Digital Goods Store, Portfolio Manager, Market Data, Distributed Storage. Infinity Economics posiada implementację rozszerzeń (Extensions), które mogą być dołączane bez ingerencji w główne oprogramowanie (Core) co daje ogromne możliwości budowania kolejnych funkcjonalności nie wpływając na stabilność i bezpieczeństwo głównego systemu. Bardziej intensywny marketing i rosnąca popularność oraz wiedza na temat Platformy Infinity Economics.

BTC Polska: W jaki sposób plany zostaną zrealizowane? Co musi się wydarzyć? Kto i co ma wpływ na ich realizację?

Infinity Economics: Do realizacji woli społeczności Infinity Economics zobligowana jest Fundacja. Wszelkie inicjatywy mogą być podjęte przez członków społeczności.

BTC Polska: Czego może oczekiwać inwestor, kupując token XIN? Czy może spodziewać się dużych zysków? Czy da się je w jakiś sposób przewidzieć? Jeśli tak, to od jakich wydarzeń będą one zależeć?

Infinity Economics: Wydaje się, że XIN jest dziś niedoszacowany i posiada duży potencjał do wzrostu jego wartości. Szersza wiedza, rosnące zainteresowanie związane z możliwościami platformy powinny spopularyzować Infinity Economics w praktycznych realizacjach i zastosowaniach.

BTC Polska: Jakie korzyści i możliwości w praktyce, dla przedsiębiorcy, użytkownika, jak i zwykłego inwestora, daje Infinity Economics? Poprosimy o kilka przykładów wykorzystania tokena, które można zastosować już teraz. Dlaczego wybrać akurat Infinity Economics?

Infinity Economics: Jest to cały szereg funkcjonalności ale podajmy tylko dwa przykłady: kompletny zdecentralizowany system tworzenia różnego rodzaju tokenów i ich wymiany/handlu poprzez zdecentralizowaną giełdę tokenów, czy zdecentralizowany system tworzenia aktywów (Assets) z możliwością wypłat dywidendy, wymiany i handlu udziałów na zdecentralizowanej wewnętrznej giełdzie udziałów. Oczywiście zrealizowane na Blockchain Infinity Economics.

BTC Polska: Jakie będzie najbliższe wydarzenie związane z projektem, o którym warto wiedzieć?

Infinity Economics: Nowe giełdy, marketing, rozszerzenia i funkcjonalności. Zapraszamy do śledzenia strony internetowej:

https://web.infinity-economics.org oraz grup na Telegramie:
http://xin.to/te-announcements
http://xin.to/te-meetup


 

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

 

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.