WapniakCoin (WAP)

Maciej Wapiński, YouTuber znany jako Wapniak, zdecydował się na wyemitowanie własnego tokena – WapniakCoin (WAP). Jest to jedna z jeszcze niewielu osób w Polsce, która zdecydowała się wycenić swój biznes właśnie w taki sposób. Teraz każdy, kto będzie posiadaczem WapniakCoinów, będzie jednocześnie współudziałowcem całego przedsięwzięcia i może liczyć na potencjalne zyski z inwestycji.

Za WapniakCoiny będzie można wykupić reklamę na jego kanale, wystąpić przed kamerą oraz zamieścić swoje nagranie. Na dzień dzisiejszy Wapnaik ma 324 tys. subskrybentów – to spore grono odbiorców. W interesie Macieja, jak i każdego z posiadaczy jego „waluty”, jest stałe zwiększanie zasięgu i popularności (co już jest na wysokim poziomie) oraz pokazanie możliwości zastosowania tokenów.

WapniakCoinów jest maksymalnie 21.000.000 – tak jak w przypadku Bitcoina. Większość z nich posiada sam właściciel. Na sprzedaż zostało wystawionych 2.000.000 jednostek za pomocą smart kontraktu. Więcej o walucie można dowiedzieć się pod adresem www.personaltokens.co. Nabyć ją można na polskiej giełdzie beatcoin.pl.

Wywiad z Maciejem Wapińskim:


Jak kupić WapniakCoin (WAP)?

WapniakCoiny (WAP) możecie kupić na polskiej giełdzie beatcoin.pl

Poniżej przedstawiamy instrukcję rejestracji na giełdzie (założenie bezpłatnego konta) oraz kolejne kroki do zakupu kryptowaluty.

  1. Wchodzimy na stronę giełdy: www.beatcoin.pl i klikamy w pole „Zarejestruj się”.

 

2. Wybieramy opcję „Załóż konto”.

 

3. Wypełniamy poszczególne pola i zaznaczamy „Nie jestem robotem”, Akceptujemy regulamin oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

4. Konto będzie aktywne po potwierdzeniu rejestracji. Link znajdziecie w mailu. Po kliknięciu w ten link nastąpi przekierowanie do strony logowania. Tam wpisujecie dane, które wybraliście przy rejestracji.

5. Po zalogowaniu do konta, na górnym pasku widzimy stan rachunków. Możemy rozwinąć zakładkę i zobaczyć stan posiadania wszystkich dostępnych walut dostępnych na giełdzie klikając na ikonę Portfela.

6. Po rozwinięciu tej opcji klikamy na pole „Wpłać”.

7. W tym miejscu zostaną nam zaproponowane cztery metody zasilenia konta złotówkami. Może to być tradycyjny przelew bankowy. Należy postępować zgodnie z instrukcją i zwrócić szczególną uwagę na tytuł przelewu! Księgowanie środków trwa tyle co zwykły przelew bankowy (do dwóch dni roboczych).

Środki pojawią się w pasku na górze ekranu.

8. Kiedy środki zostaną zaksięgowane na naszym koncie możemy przejść do zakupów kryptowalut. Klikamy ikonę „Market” w lewym górnym roku. Wyświetlą nam się waluty, którymi możemy handlować na giełdzie.

Jeśli będziemy kupować za złotówki to wybieramy opcję PLN. Z drugiej strony wybieramy walutę, której zakup nas interesuje. W tym przypadku jest to WapniakCoin (WAP).

 

9. Na tej samej stronie przechodzimy pod wykres. Widzimy OFERTY ZAKUPU (BID) i OFERTY SPRZEDAŻY (ASK). W przypadku zakupu interesuje nas prawa kolumna, czyli oferty sprzedaży. Pierwsza oferta z góry jest najtańsza.

Tutaj mamy dwie opcje. Albo skupić wystawione monety po kursie jaki proponuje sprzedający lub wystawić swoją ofertę i poczekać aż ktoś zechce sprzedać nam swoje monety po kursie jaki my zaproponowaliśmy.

10. Jeśli chcemy wystawić swoją ofertę, należy wpisać kurs WapniakCoina (dla przykładu wpisaliśmy 0.28zł). Pozostałe pola można również edytować. Jeśli chcemy wpisać kwotę za jaką chcemy kupić WapniakCoiny, blokujemy środkowe pole i wpisujemy kwotę z prawej strony (dla przykładu 1000zł). W środkowym polu automatycznie pojawi nam się informacja o ilości monet, które otrzymamy za tę kwotę po kursie, który wpisaliśmy.

Można tutaj dowolnie manewrować ustawieniami. Kiedy jesteśmy zdecydowani na wystawienie oferty kupna, klikamy w pole „Kup”. Nasza oferta pojawi się po stronie OFERT ZAKUPU (BID).

11. W momencie zrealizowania transakcji WapniakCoiny pojawią nam się w naszym portfelu.