News

#110 Aktualności z dn. 6.11.2017

Z poniedziałkowych wydarzeń: Coraz więcej kontrowersji w okół walut fiducjarnych; Bank Ludowy Chin nie może doczekać się oficjalnej, krajowej kryptowaluty; Podstawowe zabezpieczanie swoich środków; IBM pomaga Kolumbii Brytyjskiej zalegalizować marihuanę; Uwaga na złodziei grasujących w Niemczech; Zielono na giełdach.

 Coraz więcej kontrowersji w okół walut fiducjarnych:

Strateg Deutsche Bank, Jim Reid, stwierdził, że obecny system walutowy oparty na walutach fiat jest niestabilny i zbliża się do końca. Twierdził, że aktualne rozwiązanie względem finansów mogło mieć miejsce jedynie ze względu na dezinflacyjny szok, którego świat doświadczył w latach 80. XX wieku.

W swoim ostatnim raporcie Reid stwierdził, że system fiducjarny stoi teraz na głowie i oczekuje się, że będzie to miało wpływ na wszystkie waluty tradycyjne. Zaznaczył, że strategie stosowane do kontrolowania inflacji takie jak luźna polityka, dźwignia i ciągły dodruk pieniędzy doprowadzą do końca papierowych pieniędzy. Dzieje się tak dlatego, że konsumenci na całym świecie tracą wiarę w system, ponieważ waluty fiducjarne cały czas tracą na wartości.

Reid stwierdził ponadto, że aby ograniczyć ryzyko związane z załamaniem finansowym, należy promować korzystanie z walut wirtualnych na całym świecie. Uznał, że ze względu na ich zdecentralizowany charakter kryptowaluty nie mogą być kontrolowane przez rządy, ale przez organiczne prawa gospodarki, w szczególności podaż i popyt.

Chociaż obecne spekulacyjne zainteresowanie kryptowalutami jest bardziej związane z technologią blockchain niż z utratą wiary w pieniądze papierowe, to prawdopodobnie w pewnym momencie pojawi się środek wymiany, który stanie się bardziej uniwersalny niż Bitcoin i zacznie konkurować z pieniądzem papierowym.

– dodał.

Opinia Reida pasuje do poglądów innych wybitnych osobistości. Wśród nich jest prezes tureckiego Banku Centralnego, który stwierdził, że wirtualne waluty mogą przyczynić się do stabilności finansowej. Bankier zauważył jednak, że istnieje potencjalne ryzyko związane z walutami cyfrowymi.

 Bank Ludowy Chin nie może doczekać się oficjalnej, krajowej kryptowaluty:

Naukowiec z Banku Ludowego Chin powiedział, że kluczowe jest, aby kraj jak najszybciej otrzymał kryptowalutę wydaną przez Bank Centralny.

Według raportu South China Morning Post, Yao Qian, który prowadzi badania nad kryptowalutą dla chińskiego Banku Centralnego, w sobotę, na forum w Pekinie, wyjaśniał znaczenie wprowadzenia cyfrowego, prawnego środka płatniczego. Taki ruch, jak powiedział, pomógłby obniżyć koszty transakcji i rozszerzyć usługi finansowe na obszary wiejskie, zwiększając jednocześnie efektywność polityki pieniężnej Banku Ludowego Chin. Później dodał również:

Rozwój cyfrowej gospodarki bardziej niż kiedykolwiek wymaga elektronicznej waluty emitowanej przez Bank Centralny.

Nazywając cyfrowy legalny środek płatniczy klejnotem w koronie przemysłu fintech, Qian argumentował, że kryptowaluta ta będzie miała wielki wpływ na przyszłość finansów.

Ważne jest, aby przyspieszyć badania i proces wdrożenia.

– dodał.

Możliwe jest, że Bank Ludowy Chin już testuje własną walutę cyfrową.

 Podstawowe zabezpieczanie swoich środków:

Kryptowaluty zostały zaprojektowane tak, aby były godne zaufania, w żaden sposób niezmienne i w pełni odporne na ataki hakerskie. Są zdecentralizowane, opierają się na publicznej księdze zabezpieczonej przed sfałszowaniem i są przejrzyste. Jednak to nie blockchain czy Bitcoin jest problemem. To ludzie wykorzystują ludzi i ekosystem, w którym działają. Zagrożenie rośnie, a hakerzy stają się coraz bardziej wyrafinowani. Jednak naprawdę niewiele trzeba, aby uniknąć problemów związanych z wyłudzaniem informacji, trojanami i fałszywymi portfelami.

Jednym z najbardziej niezawodnych sposobów na zabezpieczenie walut cyfrowych jest wyjęcie ich z sieci, co umożliwiają portfele sprzętowe. Są to zasadniczo pamięci USB odłączone od Internetu, przechowujące klucze prywatne i walutę cyfrową. Są one zalecane do przechowywania znaczących kwot. Trzymanie dużej ilości coinów w Internecie, zwłaszcza na giełdach, które są dla hakerów prostym celem, jest wręcz proszeniem się o atak. Jedynym zagrożeniem związanym z portfelami sprzętowymi jest fakt, że można go uszkodzić lub zgubić, jednakże dają one pewność, że nikt oprócz nas nie ma do nich dostępu.

Dużą wadą trzymania wszystkich swoich środków na portfelu sprzętowym jest to, że jest on pewnego rodzaju sejfem. Więc jeżeli chcesz wykorzystać walutę cyfrową przy dokonaniu małej transakcji, staje się to bardzo uciążliwe. W związku z tym rozsądne jest przechowywanie większości swoich środków w portfelu sprzętowym i niewielkiej kwoty w innym portfelu, który umożliwia szybkie i proste transakcje. Tutaj dobrym rozwiązaniem są aplikacje mobilne, ale zanim wybierzemy jedną z nich pamiętajmy o sprawdzeniu, czy dana aplikacja spełnia podstawowe standardy bezpieczeństwa oraz czy ma dobre recenzje.

Kolejnym krokiem, aby ochronić swoje fundusze jest ostrożne podchodzenie do projektów ICO. Ostatnimi czasy pojawiają się setki nowych pomysłów opartych o technologię blockchain, które próbują przyciągnąć jak najwięcej inwestorów, ale znaczna ich część jest po prostu efekciarska. Warto pamiętać, że i tutaj oszustów nie brakuje.

Na koniec warto wspomnieć o podwójnym zabezpieczeniu swoich kont na portfelach internetowych i giełdach. Do tego celu służą aplikacje takie jak GoogleAuthenticator, który co minutę generuje nowy klucz, wymagany przy logowaniu na swoje konto. Dalej, warto jest uważać na podejrzane oprogramowanie, maile i strony internetowe. I na koniec, jak już parę razy wspominaliśmy, warto jest zainstalować oprogramowanie antywirusowe i anty-malware oraz sprawdzać adresy portfeli.

 IBM pomaga Kolumbii Brytyjskiej zalegalizować marihuanę:

IBM promuje stosowanie technologii blockchain w legalnej dystrybucji konopii indyjskiej. Zgodnie z dokumentem informacyjnego dla rządu Kolumbii Brytyjskiej, IBM reklamuje użycie blockchain w celu zapewnienia bezpieczeństwa konsumenta i włączenia nadzoru regulacyjnego w legalną dystrybucje konopii od etapu sadzenia po etap sprzedaży. Informacja ta została wydana, ponieważ ta kanadyjska prowincja przygotowuje ramy prawne dla zalegalizowanego przemysłu konopnego. Zgodnie z oficjalnymi oświadczeniami, Kolumbia Brytyjska planuje wprowadzenie legalnej, niemedycznej marihuany do lipca 2018 roku.

Opisując kluczowe cechy technologii, w tym jej przejrzystość i niezmienność, IBM zauważył, że blockchain zapewni zdrowie i bezpieczeństwo konsumentów poprzez możliwość sprawdzenia pochodzenia i identyfikowalność produktów w całym łańcuchu dostaw konopi indyjskich, eliminując tym samym oszustwa.

Znaczenie technologii blockchain w regulacji konopi indyjskich jest podobne do jego znaczenia związanego z łańcuchem dostaw w takich obszarach jak dystrybucja farmaceutyczna i łańcuch żywnościowy.

– czytamy dalej.

W podsumowaniu IBM stwierdził, że blockchain może pomóc rządowi prowincji przejąć kontrolę nad pozyskiwaniem i sprzedażą marihuany, tym samym eliminując całkowicie sprzedaż na czarnym rynku. IBM przedstawił różne przykładowe implementacje technologii blockchain w ostatnich miesiącach, w tym obsługę jednego z portów w Singapurze, w którym to zautomatyzowano przepływ dokumentów pomiędzy partnerami handlowymi.

 Uwaga na złodziei grasujących w Niemczech:

W Oudenbosch skradziono maszynę do obsługi Bitcoina. Złodzieje najwidoczniej nie wiedzieli, że Bitcoin to waluta wirtualna. Oprócz maszyny nie zniknęło nic więcej. Właściciel docenia fakt, że złodziejom udało się wynieść maszyną. Ważyła ona 120 kg.

Ciekawe, w jaki sposób złodzieje dostaną się do skradzionych pięniędzy…

 Zielono na giełdach:

Podczas gdy Bitcoin zaliczył spadek o 3,8%, większość pozostałych walut zaliczyła lekkie wzrosty. Inne największe kryptowaluty jak Ethereum czy Litecoin odnotowały lekkie wzrosty, kolejno o 1,2% i 0,7%. Użytkownicy Monero zyskali dzisiaj 10,5%, a EthereumClassic 9%. Z nowości, dużym powodzeniem cieszył się dziś PowerLedger, zyskują 27,1%. Spadek ceny Bitcoina spowodował odpływ gotówki z rynku o 2,8 mld dolarów, a kapitalizacja na dzień dzisiejszy wyniosła 197,4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, worldcoinindex.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button