News

#153 Aktualności z dn. 19.12.2017

Z wtorkowych wydarzeń: BitPay wprowadza metodę płatności Bitcoin Cashem; Europejska dyskusja na temat kryptowalut; Szef technologiczny Bitcoin.com jest rozczarowany Bitcoinem; Połowa funduszu MVP 1 w Bitcoinie; Kryptowaluty alternatywne warte więcej niż Bitcoin.

BitPay wprowadza metodę płatności Bitcoin Cashem:

Wartość Bitcoin Cash (BCH) wzrosła do ponad 2,000 dolarów, najwyraźniej w odpowiedzi na wiadomość, że BitPay wprowadzi płatności za pośrednictwem tej waluty. Według piątkowego postu, który pojawił się na blogu firmy BitPay, zapotrzebowanie na więcej opcji walutowych dla kupujących stało się oczywiste. Opisując dodanie Bitcoin Casha, zespół BitPay stwierdził:

W tym roku zaczniemy dodawać obsługę metody płatności Bitcoin Cashem, zaczynając od karty BitPay. Wszystkie faktury BitPay domyślnie będą zawierały opcję płatności Bitcoin Cashem od początku 2018 roku.

Wydaje się, że komunikat ten spowodował silny wzrost wolumenu obrotu, ponieważ inwestorzy zaczęli kupować BCH w nadziei, że integracja BitPay zwiększy użyteczność i popularność rynku kryptowalut. Prawdopodobnie inwestorzy z opuźnieniem zareagowali na tę wiadomości, co tłumaczy, dlaczego wzrost cen nastąpił dopiero dzisiaj.

Ostatni tydzień dla Bitcoin Cash wydawał się być względnie stabilny, a jego ceny wahały się między 1.700 a 1.900 dolarów.

Europejska dyskusja na temat kryptowalut:

Uruchomienie transakcji futures na Bitcoina skupiło uwagę głównych instytucji finansowych na kryptowalutach. Podczas gdy Chicago Board Options Exchange (CBOE) i Chicago Mercantile Exchange (CMG) zostały uznane za pionierów rynku kontraktów terminowych na Bitcoina na całym świecie toczą się dyskusje na temat regulacji kryptowalut.

W zeszły piątek Reuters poinformował, że państwa UE zgodziły się wprowadzić bardziej rygorystyczne zasady dotyczące korzystania z kryptowalut. Mając na uwadze walkę z praniem brudnych pieniędzy i uchylaniem się od opodatkowania, zasady te wymagają większej przejrzystości ze strony operatorów giełdowych. Europejski Komisarz ds. Sprawiedliwości, Konsumentów i Równości Płci, Věra Jourová powiedziała:

Dzisiejsze porozumienie przyniesie większą przejrzystość, co poprawi zapobieganie praniu pieniędzy i uniemożliwi finansowanie terrorystów.

W niedawnym wywiadzie dla RT była oficer wywiadu MI5, Annie Machon stwierdziła, że decyzja Unii Europejskiej o zaostrzeniu przepisów dotyczących giełd kryptowalut jest podejmowana głównie w celu ochrony interesów dużych banków. Analizując sytuację, Machon powiedział, że to reakcja odruchowa na zderzenie się nowych i dawych rozwiązań. Dalej stwierdziła:

Wszelkie łamanie naszych praw prywatności w Internecie zawsze dzieje się pod pretekstem próby zatrzymania procederu pranie pieniędzy lub powstrzymania terroryzmu, pedofilów czy czegokolwiek innego. Myślę, że prawdopodobnie większość społeczności Bitcoina używa go w sposób zgodny z prawem, a rządy po prostu mają uzasadnienie do łamania ich prawa do prywatności.

Bitcoin i inne kryptowaluty mają złą reputacja z powodu kojarzenia ich z ciemnymi rynkami internetowymi. Ale jak przypomina nam Machon, ręce banków też nie są czyste:

Tak, jasne, przestępcy wykorzystają je, ale przestępcy korzystają również z banków. Wiele banków zostało przyłapanych na praniu pieniędzy na ogromną skalę i otrzymało ogromne grzywny za pranie szarych i czarnych pieniędzy, szczególnie pochądzych z handlu narkotykami. Może zasugerujmy UE, że powinna ona zamknąć również nasze banki.

Szef technologiczny Bitcoin.com jest rozczarowany Bitcoinem:

Według współzałożyciela i szefa technologicznego Bitcoin.com, Emila Oldenburga, Bitcoin jest bezużyteczny i nie ma przyszłości jako waluta handlowa przez wysokie opłaty transakcyjne i długi czas realizacji. W wywiadzie dla szwedzkiej strony technologicznej Breakit, Oldenburg powiedział, że sprzedał wszystkie swoje Bitcoiny i przestawił się na Bitcoin Cash, hard forka Bitcoina stworzonego w sierpniu 2017 roku. Oldenburg jednocześnie uznał inwestowanie w Bitcoina za bardzo ryzykowne:

W tej chwili powiedziałbym, że inwestycja w Bitcoina jest najbardziej ryzykowną inwestycją, jaką można zrobić. Ostatnio sprzedałem wszystkie moje Bitcoiny i przestawiłem się na Bitcoin Casha.

Pomimo faktu, że firma Oldenburga jest w rzeczywistości portfelem Bitcoina, mówi on, że Bitcoinem go rozczarował ze względu na wysokie opłaty transakcyjne i powolny czas potwierdzenia, oraz stwierdził, że obecna wydajność Bitcoina jest całkowicie nieuzasadniona. Zwiększona prędkość transakcji i niższe koszty są głównymi cechami zwolenników Bitcoin Casha. Opłaty transakcyjne w sieci Bitcoina wzrosły w ciągu 2017 roku z średnio 20 centów do około 15 dolarów.

Odnosząc się do pozornego konfliktu interesów między firmą, a osobistymi poglądami Oldenburga, wyjaśnił on, że portfel również odchodzi od Bitcoina, aby skupić się na Bitcoin Cashu:

W rzeczywistości przestaliśmy opracowywać nowe usługi dla starej sieci Bitcoina i głównie koncentrujemy się teraz na Bitcoin Cashu, gdzie koszt transakcji to tylko 0,12 dolara za transakcje i brak czasu oczekiwania. Jedynym jego minusem jest fakt, że wymaga on większych dysków twardych, ale dla większości ludzi nie stanowi to problemu.

Oldenburg argumentował dalej, że problemy z transakcjami Bitcoina pojawiają się podczas rejestrowania transakcji w Blockchain. Twierdził, że wąskie gardło w Blockchain skutkuje wysoce ryzykowną i niepłynną walutą cyfrową:

Istnieje tylko ograniczona liczba transakcji na sekundę, które możesz wykonać w sieci Bitcoina, co po części jest zależne od rozmiaru bloku pamięci przechowującej transakcje w Blockchain. To wąskie gardło powoduje bardzo ryzykowną i niepłynną kryptowalutę (…) stara sieć Bitcoina jest tak dobra, jak i bezużyteczna.

Połowa funduszu MVP 1 w Bitcoinie:

Legendarny amerykański inwestor Bill Miller stwierdził ostatnio na podkaście WealthTrack, że około połowa pieniędzy z jego funduszu hedgingowego Miller Value Partners (MVP 1), czyli 1,1 miliarda dolarów, jest obecnie inwestowana w Bitcoina. Miller założył fundusz w 2016 roku po 35-letniej karierze w Legg Mason, gdzie również zarządzał skoncentrowanymi funduszami. Podczas wywiadu, opublikowanego 13. grudnia, Miller wyjaśnił, że na stałe fundusz ten nie będzie tak wysoce skoncentrowany, ale rozpoznaje wartość posiadania Bitcoina.

Miller jest znanym menedżerem funduszy, inwestorem i filantropem. 35 lat swojej kariery zawodowej spędził w Legg Mason Capital Management, gdzie pełnił funkcję prezesa i dyrektora ds. Inwestycji. Był znany z zakładów skoncentrowanych, ale nie w skali półfunduszu. Po zakończeniu kariery w Legg Mason, Miller założył własny fundusz hedgingowy MVP.

Według Wall Street Journal, fundusz MVP 1 do końca października 2017 r. miał prawie jedną trzecią kapitału w Bitcoinie i około 154 mln dolarów w zarządzanych aktywach. W tym czasie cena najpopularniejszej cyfrowej waluty wynosiła około 6.000 dolarów.

 Kryptowaluty alternatywne warte więcej niż Bitcoin: 

Dzisiejszy dzień to kolejny dzień zielonej fali. Mimo, że Bitcoin traci dziś 1,9%, Większość liczących się kryptowalut alternatywnych zyskuje na wartości. Ethereum zyskuje dziś 14,2%, Bitcoin Cash 6,5%, a Litecoin 11,71%. Również Cardano i IOTA zaliczyli dziś znaczne wzrosty kolejno o 16,9% i 23,3%. Do top 10 walut o najwyższej łącznej wartości wchodzi dziś EOS, który zyskuje dziś 50,4%.

O sukcesie walut alternatywnych stanowią przede wszystkim dwa fakty. Pierwszym jest kapitalizacja rynku, która mimo spadku ceny Bitcoina wzrosła aż o 39,1 mld dolarów i wynosi aktualnie 627,2 mld dolarów, a drugim dominacja Bitcoina, która spadła dziś poniżej 50%, co oznacza, że łączna wartość wszystkich kryptowalut alternatywnych jest wyższa niż wartość Bitcoina.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button