News

#1652 Newsy z dnia 16.02.2022

Ze środowych wydarzeń: F1: Bybit sponsorem Red Bull Racing; Wielka Brytania: FCA zaniepokojona partnerstwem Binance z Paysafe; Fireblocks przejmuje platformę First Digital; Metaverse: JPMorgan otwiera salon w Decentralandzie; Buffett porzuca Visę i Mastercard na rzecz Nubanku i kryptowalut; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • F1: Bybit sponsorem Red Bull Racing:

Po ostatnich zwycięstwach Red Bull Racing w Formule 1, zespół ten pozyskał sponsora w postaci singapurskiej platformy handlowej Bybit. Trzyletnia umowa opiera się na wartości 50 mld dolarów rocznie. Zgodnie z zapowiedzią opłata zostanie uiszczona w kombinacji tokenów fiat i BitDAO.

Firma ogłosiła, że ​​partnerstwo ma na celu poszerzenie zaangażowania fanów zespołu F1 poprzez jej możliwości jako giełdy kryptograficznej. Bybit będzie działał jako emitent tokenów fanów i jako inkubator technologiczny dla Red Bull Racing. Oznacza to, że giełda pomoże zespołowi rozpowszechniać swoje zbiory zasobów cyfrowych i wspierać inne inicjatywy, takie jak rozwijanie talentów poprzez Red Bull Technology Campus w Milton Keynes.

Dyrektor generalny Red Bull Racing, Christian Horner, jest podekscytowany współpracą. Według Hornera, Bybit podziela „dążenie zespołu do bycia w czołówce innowacji technologicznych, do nadawania tempa konkurencyjności i zakłócania status quo”. Jest również bardzo zachwycony zaangażowaniem Bybit w zwiększanie zaangażowania fanów F1 poprzez innowacje w przestrzeni cyfrowej.

Następnie współzałożyciel i dyrektor generalny Bybit, Ben Zhou, powiedział, że:

Bybit odnalazł naszą bratnią duszę, a idealna harmonia szybkości, bezpieczeństwa i niezawodności to wszystko, czego nasi użytkownicy szukają na naszej platformie.

Tydzień temu Bybit nawiązał współpracę z Cabital, aby oferować zakupy kryptowalut za pomocą euro i funta brytyjskiego. Dzięki tej infrastrukturze użytkownicy Bybit mogą kupować krypto na swojej platformie handlowej przy niższych opłatach za gaz.

  • Wielka Brytania: FCA zaniepokojona partnerstwem Binance z Paysafe:

Brytyjski organ nadzoru finansowego stwierdził, że ostatnie partnerstwo Binance daje mu dostęp do rozległej sieci płatności detalicznych za pośrednictwem Faster Payment Services, kluczowej usługi, która została zablokowana dla giełdy, powołując się na obawy regulacyjne. FCA nakazał Binance wstrzymać wszystkie swoje usługi w czerwcu. Znaczące banki, takie jak Barclays, wycofały swoje wsparcie dla giełdy, co spowodowało zawieszenie usług bankowych.

Binance zdołało ponownie ułatwić swoim klientom depozyty w funtach szterlingach i ponownie otworzyło przelewy w ramach Jednolitego Obszaru Płatniczego w euro 26 stycznia, po nawiązaniu współpracy z Paysafe. Stało się to powodem do niepokoju dla nadzoru finansowego, który uznał giełdę za „istotne ryzyko”. Jednak regulator zauważył również, że ma niewiele do powiedzenia w tego rodzaju partnerstwach, poinformował  Financial Times.

Paysafe zdaje sobie sprawę z naszych obaw i podlega ścisłemu stałemu nadzorowi zgodnemu z naszym podejściem do firm tej wielkości.

– zauważyła FCA.

Giełda kryptograficzna utrzymuje, że współpracuje z FCA, aby stać się zgodną giełdą w kraju.

Kłopoty regulacyjne Binance w 2021 roku rozpoczęły się w Wielkiej Brytanii, gdzie organy regulacyjne wydały wiele ostrzeżeń dotyczących zgodności z giełdą kryptowalut, a następnie nakazały zamknięcie jej działalności. Następnie pojawiły się podobne ostrzeżenia regulacyjne z Hongkongu, Tajlandii, Kajmanów, Japonii i innych. Gigant giełdy kryptograficznej zdołał do końca roku naprawić swoje relacje w kilku krajach azjatyckich.

Ramy regulacyjne dotyczące kryptowalut w Wielkiej Brytanii nie zostały jeszcze sfinalizowane, ale handel krypto nie jest zabroniony. Jednak brak jasnych ram sprawia, że ​​firmy kryptograficzne polegają na wytycznych regulatorów, które od czasu do czasu się zmieniają.

Obecna dyskusja regulacyjna w Wielkiej Brytanii toczy się wokół zdecentralizowanych pożyczek finansowych i stakingu. Niemniej jednak prawodawcy w kraju są podzieleni. Niektórzy chcą, aby Wielka Brytania stała się centrum kryptowalut, podczas gdy inni nadal wysuwają przeciwko branży zarzuty.

  • Fireblocks przejmuje platformę First Digital:

Firma Fireblocks zajmująca się infrastrukturą blockchain sfinalizowała przejęcie First Digital, platformy płatności stablecoin i aktywów cyfrowych, w ramach szerszych wysiłków na rzecz rozszerzenia swoich możliwości płatniczych w sektorze kryptowalut.

Przejęcie daje Fireblocks dodatkowe zasoby, aby umożliwić dostawcom usług płatniczych pozyskiwanie krypto i przyjmowanie płatności w aktywach cyfrowych, potencjalnie otwierając drzwi do szerszych zastosowań dla wschodzącej technologii. Według firmy, handlowcy chętnie integrują płatności kryptograficzne, ale wysokie koszty integracji portfela oraz ręczne sprawdzanie znajomości klienta i przeciwdziałanie praniu pieniędzy utrudniają przyjęcie.

Dzięki pozyskaniu First Digital, Fireblocks planuje rozszerzyć wsparcie dla opcji płatności typu business-to-business, business-to-consumer i transgranicznych za pośrednictwem USD Coin, Celo i innych stablecoinów już tej wiosny.

Chociaż warunki umowy nie zostały ujawnione publicznie, media sugerują, że Fireblocks podobno zapłacił 100 mln dolarów za przejęcie First Digital.

Chociaż Fireblocks istnieje dopiero od 2017 roku, firma jest „zalana” gotówką po zebraniu 799 mln dolarów w kilku rundach finansowania. W styczniu firma pozyskała 550 mln dolarów w ramach finansowania serii E , podnosząc swoją wycenę do 8 mld dolarów.

Założona również w 2017 roku firma First Digital skupiała się głównie na budowaniu infrastruktury płatności stablecoin i zapewnianiu sprzedawcom możliwości przyjmowania płatności w kryptowalutach. Shaulov opisał First Digital jako „lidera w dostarczaniu rozwiązań płatności stablecoin opartych na API”.

Obecnie trwają starania o normalizację płatności kryptowalutowych, chociaż złożone wyzwania regulacyjne utrudniają postęp. Meta, dawniej Facebook, ogłosił niedawno, że porzucił projekt Diem stablecoin. Tymczasem platforma płatności online PayPal niedawno potwierdziła, że aktywnie bada użycie stablecoina.

  • Metaverse: JPMorgan otwiera salon w Decentralandzie:

Decentraland, wirtualny świat oparty na technologii blockchain, pozwala użytkownikom kupować ziemię i tworzyć aktywa od podstaw. Umożliwia im także tworzenie pomieszczeń, budynków, a nawet całych miast.

JP Morgan wchodzi właśnie w wirtualny świat. W dzielnicy Metajuku w grze, będącej wirtualną wersją tokijskiej dzielnicy handlowej Harajuku, bank otworzył swój salon Onyx. Punkt ten idealnie wpisuje się w wirtualny świat zamieszkany przez entuzjastów kryptowalut. Zawiera pływające NFT, portret prezesa banku Jamiego Dimona, a na pierwszym piętrze wędruje tygrys.

Na drugim piętrze mieszkańcy Decentralandu mogą posłuchać ekspertów mówiących o inwestycjach kryptograficznych.

Pomimo włączenia niektórych elementów memów do swojego salonu, największy bank w USA traktuje Metaverse bardzo poważnie.

Otwarcie salonu Onyx nastąpiło w tym samym czasie, kiedy bank opublikował raport o jego potencjale, który zawiera optymistyczne prognozy:

Metaverse prawdopodobnie w jakiś sposób zinfiltruje każdy sektor w nadchodzących latach, z szansą rynkową szacowaną na ponad 1 bln dolarów rocznych przychodów.

Bank zwrócił uwagę, że konsumenci na całym świecie już co roku wydają 54 mld dolarów na towary wirtualne. Prawdopodobnie w przyszłości będzie to nadal rosło.

Decentraland to jedna z gier, które mają na celu wykorzystanie trendu metaverse, ponieważ wykorzystuje blockchain, mimo że nie obsługuje jeszcze VR.

Technologia ta może być niezbędna do rozwoju metaverse, zwłaszcza w przypadku Decentraland, gdzie obejmuje NFT reprezentujące ziemię, aktywa oraz natywny token MANA.

Monety użytkowe, takie jak MANA, pozwalają użytkownikom kupować ziemię, wirtualne towary i usługi w grze. W związku z tym jego cena zależy od popularności gry. To dlatego token Decentraland podskoczył o około 10% na wieść, że do gry dołączył JP Morgan.

  • Buffett porzuca Visę i Mastercard na rzecz Nubanku i kryptowalut:

Nie jest tajemnicą, że legendarny inwestor Warren Buffett nie przepada za Bitcoinem. Tak przynajmniej wynika z jego wcześniejszych wypowiedzi, bo ostatnie inwestycje wskazują na coś innego.

Po raz kolejny Buffett postanowił zainwestować pośrednio w BTC za pomocą akcji Nubanku, który cieszy się dużą popularnością wśród inwestorów kryptowalutowych.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dziś najpopularniejsze krypto zaliczają delikatne korekty. W dół idzie Bitcoin o -0,83%, Ethereum o -0,75%, XRP o -0,78%, Cardano o -2,13% i Solana o -2,34%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.96 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 69.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, cryptopotato.com, bithub.pl, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button