#1689 Newsy z dnia 25.03.2022
Z piątkowych wydarzeń: LG Electronics celuje w kryptowaluty i blockchain; Premier Vanuatu: Zielone światło dla wyspy Satoshi; Ukraina uruchamia „Muzeum NFT”; Izrael: Bank Luemi przy współpracy z Paxos zaoferuje handel kryptowalutami; Korelacja Bitcoina do S&P 500 osiąga najwyższy poziom od 17 miesięcy; Aktualna sytuacja na giełdach.
-
LG Electronics celuje w kryptowaluty i blockchain:
Południowokoreański gigant technologiczny LG Electronics oficjalnie dodał blockchain i kryptowaluty jako nowe obszary biznesowe do swoich celów korporacyjnych.
Według lokalnych mediów, LG dodało dwa różne cele związane z kryptowalutami podczas dorocznego walnego zgromadzenia. Cele obejmują „rozwój i sprzedaż oprogramowania opartego na blockchain” oraz „sprzedaż i pośrednictwo w kryptowalutach”.
Zapytany o zamiar uruchomienia przez firmę własnej giełdy lub platformy, rzecznik LG złagodził wszelkie spekulacje, stwierdzając:
Nic jeszcze nie zostało postanowione. Dopiero wspomnieliśmy o nowych obszarach biznesowych.
Przecieki o utworzeniu przez LG rynku związanego z kryptowalutami pojawiły się na początku tego roku, kiedy dyrektor generalny Bithumb, Heo Baek-young, potwierdził, że giełda współpracuje z „dużą firmą” w celu opracowania rynku tokenów niewymiennych.
Gigant technologiczny był na ścieżce wojennej w obszarze przyjęcia i integracji NFT, ogłaszając na początku tego miesiąca, że współpracuje z firmą Kakao’s Ground X, zajmującą się technologią blockchain. Ma to na celu wprowadzenie linii inteligentnych telewizorów, które w pełni będą obsługiwać NFT. LG ogłosiło również współpracę z Seoul Auction Blue, internetowym aukcjonerem dzieł sztuki, w celu realizacji kolejnych projektów związanych z twórczością w technologii NFT.
Ogłoszenia LG pojawiają się, gdy inni giganci technologiczni i Korea Południowa, nadal wdrażają kryptowaluty i technologie związane z blockchain. Na początku tego roku inny gigant z półwyspu koreańskiego, Samsung ogłosił, że uruchomi platformę NFT dla swoich inteligentnych telewizorów, a także uruchomi własny sklep w Decentralandzie.
Przede wszystkim kraj wybrał przyjaznego dla kryptowalut prezydenta Yoon Suk-yeola na początku tego miesiąca, a jego kampania wyborcza skupiała się na deregulacji przemysłu kryptograficznego w Korei Południowej, a także ustanawianiu inicjatyw, aby kraj stał się przyszłym domem „jednorożców” technologii blockchain.
-
Premier Vanuatu: Zielone światło dla wyspy Satoshi:
Nie codziennie przywódca danego kraju popiera projekt kryptowaluty. Nayib Bukele, prezydent Salwadoru był pierwszym liderem, który poparł Bitcoin.
Teraz premier Vanuatu, Bob Loughman, oficjalnie dał zielone światło dla wyspy Satoshi.
Wyspa Satoshi to megaprojekt kryptoutopii na Południowym Pacyfiku. Pomijając informacje, że otrzymano 50.000 wniosków o obywatelstwo, premier Vanuatu pobłogosławił „obserwowanie rozwoju wyspy Satoshi”.
Dla zespołu z Satoshi Island potwierdzenie to jest dobrą wiadomością:
Dzięki temu pełnemu poparciu ze strony premiera Vanuatu możemy pokazać wszystkim, że wyspa Satoshi jest tak realna, jak to tylko możliwe. Miłe słowa premiera zapraszające naszą społeczność do swojego domu nie mogą być lepszym powitaniem.
Oficjalny list stwierdza, że „Vanuatu z zadowoleniem przyjmuje projekt wyspy Satoshi i jej społeczność w naszym kraju”, jednocześnie podkreślając, że „Vanuatu szuka nowych sposobów na przyciągnięcie inwestycji i ludzi”.
Pandemia COVID-19 „poważnie wpłynęła na sektor turystyczny”, podstawę gospodarki Vanuatu, przyczyniając się do 34,7% całkowitego PKB w 2019 roku. Według danych Banku Światowego, liczba odwiedzających rajski archipelag 2.000 kilometrów (lub 1.243 mil) od Brisbane spadła z około 300.000 do 80.000 w 2020 roku.
Zespół z wyspy Satoshi powiedział wcześniej, że „brak turystyki” był jedną z bolączek, które chcieli złagodzić w swoim projekcie. Zasadniczo jednak „przemysł kryptograficzny wreszcie ma fizyczny dom” na wyspie Satoshi.
Wyspa Satoshi to przestrzeń, w której entuzjaści kryptowalut planują mieszkać, a nie odwiedzać. Członkowie społeczności będą przebywać w zrównoważonych domach w społeczności zorganizowanej przez DAO, w których własność jest reprezentowana przez NFT.
Wiele minionych megaprojektów kryptograficznych, od Akon City w Senegalu po CryptoLand na Fidżi, zakończyło się niepowodzeniem.
Zespół zaleca innym, aby „byli bardzo selektywni w odniesieniu do lokalizacji i upewnili się, że jest to możliwe pod względem logistycznym, środowiskowym i prawnym”, a także:
Bądź bardzo selektywny w kwestii lokalizacji i upewnij się, […] co najważniejsze, posiadanie gruntu przed wydaniem projektu jest niezbędnym krokiem do pokazania Twojemu rynkowi docelowemu, że to, co promujesz, jest prawdziwe, a nie tylko mrzonką.
-
Ukraina uruchamia „Muzeum NFT”:
Ministerstwo Cyfrowej Transformacji Ukrainy ma zamiar uruchomić oparte na blockchain Muzeum MetaHistory NFT, jako kronikę rosyjskiej inwazji na ten kraj.
Muzeum zaprezentuje NFT w formie sztuki cyfrowej połączonej z pisemnymi refleksjami. Pierwsza odsłona może nastąpić już we wtorek, powiedział przedstawiciel projektu w piątek.
Kluczową cechą przechowywania danych w blockchain jest niezmienność, powiedział w wywiadzie Danil Melnyk z MetaHistory. Stwierdził, że wybijanie dzieł sztuki w formie NFT pomoże je zachować, a także zebrać pieniądze dla sprawy ukraińskiej.
Melnyk powiedział, że artyści, którzy chcą znaleźć się w muzeum, prześlą portfolio ze swoimi pracami, które następnie zostaną sprawdzone przez dyrektorów artystycznych w celu ustalenia, czy praca twórcy jest odpowiednia. Następnie artysta otrzyma wybrane wydarzenie historyczne, z którego będzie mógł stworzyć swoją pracę, a muzeum wybije produkt końcowy jako NFT na blockchain Ethereum.
Każdy NFT będzie sprzedawany za 0.15 ETH, a cały zysk z początkowej sprzedaży trafi do portfela Ministerstwa Transformacji Cyfrowej. Środki zostaną przeznaczone na pomoc humanitarną na Ukrainie, powiedział Melnyk.
Na początku tego miesiąca informowaliśmy, że Ukraina otrzymała około 100 mln dolarów darowizn w postaci kryptowalut.
-
Izrael: Bank Luemi przy współpracy z Paxos zaoferuje handel kryptowalutami:
Bank Leumi, jeden z największych banków w Izraelu, zacznie oferować handel kryptowalutami za pośrednictwem swojej platformy cyfrowej Pepper Invest, podała firma w komunikacie prasowym w piątek.
Bank Leumi oferuje tę usługę we współpracy z nowojorską platformą powierniczą i handlową Paxos i będzie pierwszym bankiem w Izraelu, który zaproponuje swoim klientom usługi handlu kryptowalutami. Będą oni mogli kupować, przechowywać i sprzedawać BTC i ETH początkowo w transakcjach zaczynających się od 50 szekli (15.49 USD), powiedział Leumi.
Na razie nie podano daty rozpoczęcia świadczenia usługi.
Pepper będzie pobierać podatek zgodnie z wytycznymi izraelskiego urzędu skarbowego, aby klienci nie musieli zarządzać zawiłościami podatkowymi.
– powiedział Leumi w komunikacie.
Reuters wcześniej także informował, że Leumi zacznie oferować handel krypto.
-
Korelacja Bitcoina do S&P 500 osiąga najwyższy poziom od 17 miesięcy:
Odwieczna debata na temat tego, czy bitcoin (BTC) jest aktywem podobnym do złota, czy też ryzykowną inwestycją, może się zaostrzyć, gdy wzrośnie wrażliwość kryptowaluty w odniesieniu do rynków akcji – w obliczu obaw, że agresywne plany Rezerwy Federalnej mogą doprowadzić amerykańską gospodarkę do recesji.
-
Aktualna sytuacja na giełdach:
Dzisiejsza doba na giełdach mija raczej spokojnie. W górę idzie Bitcoin o 0,66% i Ethereum o 0,14%. Korektę notuje XRP o -2,04%, Cardano o -6,75% i Solana o -2,88%.
Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.99 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 92.4 mld dolarów.
źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, bithub.pl, coinmarketcap.com
Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.