#173 Aktualności z dn. 08.01.2018
Z poniedziałkowych wydarzeń: Telegram planuje uruchomienie własnego tokena; W Korei Południowej giełdy będą chodzić jak w zegarku; W Japonii powstała Wirtualna Waluta Dziewcząt; Bitcoin szansą dla ludności w Afryce; Wyraźne korekty na giełdach.
• Telegram planuje uruchomienie własnego tokena:
Telegram rozważa największy w historii Pre-ICO do sfinansowania swojej nowej platformy Blockchain i kryptowaluty.
Jak donosi dziś TechCrunch, powołując się na „wiele źródeł”, Telegram zamierza pozyskać do 500 milionów dolarów w sprzedaży prywatnej. Telegram Open Network (TON) użyłaby tokenów do wewnętrznych płatności użytkownika. Cointelegraph pierwotnie informował o TON w grudniu, skala tego wysiłku dopiero teraz staje się widoczna.
Według źródeł, sama pierwsza pula środków od inwestorów zasiliłaby kwotą aż 500 milionów dolarów, podczas gdy w następnej publicznej fazie dystrybucji planuje się, że wartość tokenów wyniesie od 3 do 5 miliardów dolarów. To sprawiłoby, że ICO Telegram stałoby się największym z dotychczasowych operatorów. CEO Pavel DurovI mówi, że inwestorzy będą mogli zakupić tokeny TON również poprzez waluty fiat, zamiast Bitcoina lub Ethereum, jak w poprzednich ICO.
Największe instytucjonalne firmy inwestycyjne wyraziły zainteresowanie, ale Durov jest uważany za nieufnego przy przyjmowaniu gotówki.
– podają raporty publikowane przez Rosję, która kontynuuje niepewne regulacyjne traktowanie publicznej sprzedaży żetonów cyfrowych.
Telegram napotkał kontrowersje w ostatnich miesiącach, szczególnie w Rosji, po tym, jak odmówił przekazania danych użytkowników władzom zgodnie z przepisami o ochronie prywatności. Potencjalne uruchomienie portfela Telegram zostało ustalone w czwartym kwartale tego roku, a pełny pakiet usług nastąpi w 2019 roku.
• W Korei Południowej giełdy będą chodzić jak w zegarku:
Władze w Korei Południowej zlecą kontrolę sześciu głównych bankom w kraju pod kątem prania pieniędzy w ramach bezprecedensowej analizy powiązań kryptowalutowych.
Lokalne media informują w niedzielę, że połączone działania prowadzone przez jednostkę wywiadu finansowego (FIU) i służbę nadzoru finansowego (FSS), mają na celu podjęcie decyzji czy instytucje wykonały swoje obowiązki w zakresie zapobiegania praniu pieniędzy w zarządzaniu kontami wirtualnymi.
Woori Bank, Kookmin Bank, Shinhan Bank, NongHyup Bank, Bank Przemysłowy Korei i Koreański Bank Rozwoju otrzymają obszerną sondę, która zostanie ukończona do czwartku tego tygodnia. Ponieważ spekulacyjne inwestycje w Bitcoina i altcoiny nadal sprawiają kłopoty regulatorom na całym świecie, Korea przyjęła twarde stanowisko w ostatnich miesiącach.
Nowe prawodawstwo będzie dążyło do nakładania ciężkich ograniczeń na to, jak giełdy kryptowalut mogą działać w kraju, a także kto może z nich korzystać i w jakim zakresie. Południowi Koreańczycy będą prawdopodobnie w stanie posiadać tylko jedno konto na giełdach powiązane z ich prawdziwym nazwiskiem. Natomiast zobowiązania podatkowe są również poddawane przeglądowi pod kątem zysków.
Oni (FIU i FSS) dążą do odcięcia dopływu funduszy do giełd kryptowalut, które mają luki w systemie.
– twierdzi agencja informacyjna Yonhap.
To, co jest związane z tymi „lukami”, pozostaje niejasne, ale układ zabezpieczeń głównych giełd znalazł się w centrum zainteresowania po zorganizowanej próbie włamań przeprowadzonej przez koreańską agencję prasową. Korzystając z prywatnych hakerów, agencja z powodzeniem uzyskała dostęp do giełd, które zostały złośliwie skonfigurowane, pomijając nawet uwierzytelnianie dwuskładnikowe.
• W Japonii powstała Wirtualna Waluta Dziewcząt:
Wiele krajów odstąpiło od kryptowalut, a nawet zacieśniło handel i korzystanie z nich. Są to bardziej autorytatywne narody, takie jak Rosja, Chiny czy Indonezja. Japonia wręcz odwrotnie – obejmuje rewolucję blockchain z otwartymi ramionami, a nawet ma grupę zwaną Wirtualna Waluta Dziewcząt, która stara się zwiększyć świadomość mas w zakresie kryptowalut.
Bitcoin jest uważany za prawny środek płatniczy w Japonii, trzeciej co do wielkości na świecie gospodarce. Według JPBitcoin.com, prawie jedna trzecia wszystkich transakcji BTC w grudniu była denominowana w jenach. Całkowicie kontrastując z Chinami i Koreą Południową, które chcą więcej regulacji, Japonia uchwaliła w kwietniu ubiegłego roku ustawę legalizującą i legitymizującą waluty cyfrowe oraz podkreślającą potrzebę przejrzystości i stabilności finansowej.
Według indyjskiego Economic Times, japońska ikona mediów społecznościowych Mai Fujimoto, znana jako Miss Bitcoin, mówi, że wszystkie swoje oszczędności inwestuje w kryptowaluty. W ostatnim wywiadzie powiedziała AFP:
Konwertuję cały mój dochód do dyspozycji na waluty cyfrowe i robię to już prawie od roku. Konwertuję wszystkie moje oszczędności na krypto, zamiast umieszczać je w banku.
Fujimoto wywiązała się ze swoich inwestycji bardzo dobrze, począwszy od 2012 roku, kiedy dostała swój pierwszy Bitcoin za 1200 jenów (około 10 dolarów).
Kultura japońska może być co najmniej dziwna. Wszechstronna grupa idoli zwana Wirtualną Walutą Dziewcząt (Kaso Tsuka Shoju), również zyskała dużą popularność w kryptografii i stara się wychwalać jej zalety w całym kraju. Grupa zarządzana przez Cinderella Academy Inc, zamierza wykorzystać obecną falę krypto, oferując wszystkie bilety na ich występy na żywo i towary dla fanów – wyłącznie za pośrednictwem cyfrowych walut.
Ośmioosobowy zespół, w wieku od 15. do 22. lat, ma własną personę kryptograficzną i w prawdziwie japońskim stylu, używa cosplayu, by je promować. Postacie takie jak Neo, Nem, Ethereum, a nawet Cardano mają swoje własne produkty i są szalenie popularne wśród japońskiej młodzieży.
Japonia zawsze znajduje swój własny idiosynkratyczny sposób robienia rzeczy i promowanie kryptowalut poprzez grupy dziewcząt, wydaje się być najnowszym szałem w Kraju Kwitnącej Wiśni.
• Bitcoin szansą dla ludności w Afryce:
Stereotypowa myśl o afrykańskiej rewolucji, która przełamuje łańcuchy ucisku i dominacji, wywołuje obrazy krwawych bitew wyzwolenia. Ale teraz, dzięki nowemu narzędziu, które nie dyskryminuje ani nie wyklucza, Bitcoin pomaga afrykańskim millenialsom uwolnić się od finansowych represji.
Uzbrojeni tylko w smartfony, na co dzień obywatele Afryki są w stanie wykorzystać rosnący ekosystem i czerpać z niego korzyści. Ale to coś więcej; Firmy chcą korzystać z technologii Blockchain jako tańszej alternatywy w celu zbudowania lepszego biznesu.
Aby dana osoba mogła wejść na giełdę lub zainwestować w firmę lub pomysł, wymaga to czegoś więcej niż tylko wiedzy. Tradycyjny rynek pieniężny jest od tak dawna elitarnym otoczeniem, że subtelne wyklucza tych, którzy nie są z nim spokrewnieni. Trzydziestokilkuletnia kobieta z Kampali, Ugandy, nie pasuje dokładnie do profilu doświadczonego inwestora. Jednak Bitcoin otwiera ten świat wszystkim i wszędzie. Zwykłe życie w takim miejscu jak Uganda jest o wiele trudniejszym zadaniem niż na ulicach Nowego Jorku. Zatrudnienie to loteria nawet dla absolwentów szkół. Tak zwane „boczne ulice” są codziennym chlebem dla wielu zubożałych narodów. Jednak Bitcoin oferuje alternatywę, która nie jest czasochłonna i jest dostępna oraz łatwa w zarządzaniu.
Istnieją również firmy, które rzucają wyzwanie trudnemu i brutalnemu miejscu pracy, wykorzystując moc Blockchain do redukcji kosztów i czasu. Firma o nazwie BitPesa działa jak firma przekazu, przekazując pieniądze przez granice, ale zamiast korzystać z medium, takiego jak dolar amerykański, wybrała Bitcoina i jego proste przelewy transgraniczne.
Elizabeth Rossiello, dyrektor generalny BitPesa, wyjaśnia, dlaczego zerwanie z tradycyjną bankowością jest tak skuteczne w Afryce:
Byłam w Nairobi przez ostatni miesiąc i miałam do wykonania trzy duże operacje bankowe Wszystkie trzy operacje z trzema różnymi bankami w Kenii zostały anulowane z różnych powodów lub miały opóźnienia lub były potrzebne dodatkowe informacje, więc sfinalizowanie jednej transakcji zajęło prawie dwa i pół tygodnia, a zaznaczę, że jestem ekspertem.
Jednym z problemów, które pojawiły się wcześniej w związku z afrykańską rewolucją w Blockchain i kryptowalut jest kształcenie mas w tej technologii. To skłoniło niektórych do wejścia w biznes edukacji o Bitcoinie. Martin Serugga, kupiec w Kampali, rozpoczął cotygodniowe zajęcia o Bitcoinie, które obecnie skupiają około 50 osób. Jego zdanie na ten temat odwołuje się do bezrobocia oraz, że zainteresowanie pochodzi od tych, którzy desperacko szukają pracy. Serugga dodaje:
Jeśli nie ma miejsc pracy w fabrykach i innych miejscach pracy dla tysięcy młodych ludzi wychodzących z uniwersytetów, kryptowaluty to alternatywa.
• Wyraźne korekty na giełdach:
Przez ostatnie 24 godziny, niemal wszystkie kryptowaluty odnotowały korektę. Spadek nie ominął samego Bitcoina, którego wartość za jednostkę zmalała o 6,8%. Inne, aktualnie największe waluty – Litecoin i Ripple – spadły kolejno o 1,6% i 26%. Wśród czołowych, odstępstwo od reguły zauważyliśmy u Stratisa, który to zanotował wzrost na poziomie 17.4%. Należy też zwrócić uwagę, że tym razem zmiany procentowe nie są w stu procentach obiektywne, gdyż Coinmarketcap usunął do obliczenia średniej kursów, giełdy koreańskie.
Kapitalizacja całego rynku drastycznie zmalała – aż o 94 mld dolarów, co w zeszłym roku było całością wartości rynkowej – i wynosi aktualnie 731 mld dolarów.
źródło: bitcoinist.com, cointelegraph.com, jpbitcoin.com, coinmarketcap.com.
Form1
Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.