News

#183 Aktualności z dn. 18.01.2018

Z czwartkowych wydarzeń: Kłopoty na giełdzie Poloniex; Dobre rokowania dla Bitcoina; Alibaba jednak bez własnej kryptowaluty; USA ostrzega inwestorów przez kryptowalutą Wenezueli; Dynamiczny zwrot akcji na rynku.

• Kłopoty na giełdzie Poloniex:

Według użytkowników nieoficjalnego subreddita Poloniex, giełda nie wyrównuje sald konta użytkownika przy anulowaniu transakcji. Jeden z użytkowników napisał:

Kiedy anuluję wszystkie otwarte zamówienia, oryginalna wartość USDT nie jest zwracana. Zwykle zamierzona wartość zakupu jest zwracana do mojej całkowitej kwoty i wszystko jest w porządku, ale właśnie zauważyłem, że za każdym razem, gdy anuluję zamówienie, „szacowana wartość portfeli” staje się coraz mniejsza i nigdy nie wraca do pierwotnej wartości.

Inni skarżyli się na salda swoich rachunków odzwierciedlające kwoty niedokładne, a nawet ujemne:

(…) Moje pozycje są nastawione na sprzedaż z zyskiem, aż tu nagle widzę ostrzeżenia „przymusowej likwidacji” i marży w wysokości ~ 16%. Na szczęście żadna z moich pozycji nie została faktycznie zlikwidowana, ale obecnie nie mogę skutecznie zarządzać żadnymi z nich ze względu na tak niski poziom marży. Do tej pory doświadczyłem podobnych problemów z systemem depozytów zabezpieczających i zwykle się poprawiali, ale jest to bardzo niewygodne. Mam nadzieję, że mają problem z systemem i wszystko zostanie przywrócone.

Polonie zareagował na tę kwestię, wskazując, że starają się przywrócić prawidłowe salda i wstrzymają wszystkie wymuszone likwidacje.

Podczas gdy praktycznie wszystkie giełdy kryptowalutowe borykają się z dużą ilością rejestracji, użytkownicy Poloniex skarżą się na problemy z obsługą klienta już przez prawie rok. Wiele osób skarżyło się na wyjątkowo długi czas reakcji na bilety, przy czym jeden użytkownik twierdzi, że czekał ponad 158 dni na odpowiedź.

Inny użytkownik pisze:

Czekam na weryfikację odstąpienia przez 3 miesiące! To jest szalone! Czy muszę dostać prawnika? Nie mogę uzyskać dostępu do moich własnych pieniędzy!

Autor tej publikacji, osobiście doświadczył opóźnień przekraczających jeden miesiąc przy wypłacaniu środków. Pomimo najwyższego poziomu weryfikacji i korzystania z 2FA, przy trzech osobnych okazjach, autor ten miał tygodniowy status oczekiwania na zatwierdzenie, pomimo licznych zgłoszeń wsparcia z prośbą o pomoc.

• Dobre rokowania dla Bitcoina:

Gospodarz Bitcoin Knowledge i znany adwokat Trace Meyer, zasugerowali, że Bitcoin może osiągnąć kwotę 115.000 dolarów w 2018 roku po zakończeniu korekty. Meyer poinformował innego analityka Tonego Vaysa o sugestiach, czego można się spodziewać w ciągu najbliższych jedenastu i pół miesięcy.

115.000 dolarów, pomimo teoretycznej możliwości opartej na poprzednich cyklach behawioralnych, byłoby bardzo przewartościowane.

– dodaje Mayer.

Na głównych giełdach zaoferowano zaledwie 9402 dolarów za sztukę w środę, co stanowi najniższy poziom od końca listopada. Optymizm Mayera w międzyczasie częściowo odbija się echem na mainstreamowym wydaniu magazynu Business Insider na początku tego miesiąca. Mówi się też o udziałe Wall Street w ruchach na rynkach kryptowalut. Publikacja sugerowała, że ​​ta dodatkowa inwestycja może spowodować „przecenę” Bitcoina. Mayer twierdzi, że „uczciwa” wartość wynosiłaby od 9.500 do 14.340 dolarów.

Przed tegorocznym kryzysem, inwestor Fundstrat Tom Lee, zasugerował powrót do 20.000 dolarów w 2018 roku, który, jeśli zostanie zrealizowany do czerwca, może doprowadzić do kolejnego przejścia w stronę rekordowych maksimów.

Myślę, że Bitcoin wciąż jest czymś, co powinno być Twoją własnością.

– powiedział Lee w rozmowie z CNBC.

• Alibaba jednak bez własnej kryptowaluty:

Coraz więcej firm inwestuje w swoje własne rozwiązania w Blockchain i kryptowaluty. Uważano, że robi to chiński gigant handlu elektronicznego Alibaba, ale teraz wydaje się, że jednak tak nie jest.

Po opublikowaniu artykułu odkryto nowe informacje, które pokazują, że Alibaba nie udostępnia platform wydobywczych, ani nie tworzy własnej kryptowaluty. Firma wydała oświadczenie na temat Weibo (chiński Twitter), stwierdzając, że węzły sieci P2P są firmową siecią dystrybucji treści CDN, a nie firmą kryptograficzną lub wirtualną walutą.

• USA ostrzega inwestorów przez kryptowalutą Wenezueli:

Departament Skarbu USA ostrzegł inwestorów, że petro Wenezueli może naruszać nałożone przez Waszyngton sankcje finansowe.

W grudniu ubiegłego roku, wenezuelski prezydent Nicolás Maduro ogłosił, że jego rząd stworzy cyfrową walutę – Petro. W kraju, który gwałtownie wkracza w finansową otchłań, Maduro postrzega kryptowalutę kontrolowaną przez państwo jako obejście sankcji, a następnie sposób na poprawę głębokich problemów gospodarczych kraju.

Departament Skarbu USA jednak nie zgadza się z Maduro. Według Firstpost, departament ostrzegł o możliwym naruszeniu sankcji za pośrednictwem waluty cyfrowej i wydaje ostrzeżenie o wenezuelskim Petro. Z powodu tych sankcji kraj nie jest w stanie refinansować swojej pozornie nieprzezwyciężonej góry długów. Dodatkowo, dzięki hiperinflacji, waluta Wenezueli, boliwar, spadła do rekordowo niskiego poziomu.

Obawy te podziela również Kongres Opozycji w kraju, który oświadczył, że nie uzna Petro. Zakwestionowali również legalność Petro, ponieważ używanie ropy do emisji długu jest niezgodne z prawem. Maduro powiedział, że każdy Petro będzie wspierany przez i będzie kosztować tyle samo, co jedna baryłka ropy. Ponadto powiedział, że niedługo wydadzą 100 milionów petrosów, a ich wartość wyniesie około 6 miliardów dolarów. Jednak rząd Maduro nie sprecyzował, jak i kiedy inwestorzy otrzymają faktyczną ropę naftową.

Dokument widziany przez Reuters pokazuje, że VIBE, Grupa Doradcza ds. Kryptografii współpracująca z rządem i zaproponowała, aby Maduro najpierw sprzedało Petro za 2,3 miliarda dolarów prywatnie, z rabatem nawet do 60%. W ten sposób społeczeństwo będzie mogło kupić swój udział o wartości 2,7 miliarda dolarów Petro, w miesiąc po sprzedaży prywatnej. Pozostałe petrosy zostaną podzielone między rząd Wenezueli, a VIBE.

W dokumencie tym dodano, że podatek może być płacony w Petros oraz że PDVSA, państwowa spółka naftowa, może korzystać z krypto, aby ułatwić płatności transgraniczne. VIBE zasugerował również, że token Petro zostanie opracowany w sieci Ethereum, popularnym wyborze w branży krypto. Anonimowe źródło zauważyło, że treść dokumentu rzekomo była już omawiana przez urzędników państwowych.

Według Maduro, giełdy zajmowałyby się zarówno bolivarami, jak i kryptowalutami podczas handlu z przedpremierowymi petrosami.

• Dynamiczny zwrot akcji na rynku:

Po kilku dniach potężnych spadków na giełdach, przyszedł moment na odwrócenie biegu. Bitcoin odbił się od okolic 9.000 dolarów i jego cena wyraźnie przekroczyła 11.000 dolarów, notując wzrost na poziomie 14,5%. Większość czołowych altów osiągnęło jeszcze lepsze wyniki. Dla porównania, Ethereum wzrósł o 18,7%, a Ripple aż o 58,3%. W pierwszej setce, nie ma kryptowaluty, której cena spadła w stosunku do dnia wczorajszego.

Na rynek wpłynęło przez ostatnie 24 godziny aż 140 miliardów dolarów, a jego kapitalizacja wynosi na ten moment 580 miliardów dolarów.

źródło: bitcoinist.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

One Comment

  1. itam w środę 17 stycznia wieczorem zamieniałem Ripple na BTC na giełdzie POLONIEX. Transakcja nie doszła do skutku gdyz chwile po wymianie wyskoczył Error i straciłem wszystie ripple i nie otrzymałem BTC. Giełda na swoim Twitterze napisała posta iz wiedzą o problemie i spróbują to naprawić.Pisałem do supportu ale jest on bardzo znany z olewania klienta. Czy ktoś z Was jest/był w podobnej sytuacji i odzyskał/stracił coiny? Jaka jest szansa ze odzyskam stracony kapitał?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button