#200 Aktualności z dn. 04.02.2018
Z niedzielnych wydarzeń: Kryptowaluty znikają z chińskich mediów społecznościowych; Pozytywne wypowiedzi Korei Południowej na temat kryptowalut; Vitalik Buterin przeznacza Ethery na fundację; Zmiana polityki J.P. Morgan dla zakupów kryptowalut; Korekta nadal trwa.
• Kryptowaluty znikają z chińskich mediów społecznościowych:
Walka z kryptowalutami w Chinach trwa nadal. Wydaje się, że to już ostatnia runda na tym ringu. Krypto znikają już nawet z chińskich mediów społecznościowych.
Ostatnie miesiące nie były łagodne dla kryptowalut w Chinach. Na początku Ludowy Bank Chin zakazał korzystania z ICO, twierdząc, że aż 90% z nich było nieuczciwych. Później rząd zakazał giełd, Bitcoiny stały się nielegalne, a górnictwo zostało mocno ograniczone. Teraz reklamy z kryptowalutami zniknęły z chińskich mediów społecznościowych – podobne praktyki zaczął stosować Facebook, o czym pisaliśmy tutaj. Dzięki temu, zwiększa się zainteresowanie portalami Reddit i Twitter, które okazują się być w wielu elementach, dobrą alternatywą dla FB.
W momencie, kiedy użytkownicy w chińskich mediach społecznościowych będą używać w wyszukiwarkach haseł, takich jak „Bitcoin”, „ICO” i „kryptowaluta” – pojawią się puste pola. Największa wyszukiwarka w tym kraju, już działa zgodnie z rządowym nakazem.
Takie zakazy są jednak zgodne z faktem, że Chiny są krajem komunistycznym, w którym gospodarka jest kontrolowana przez Rząd Centralny. Obietnica nieokiełznanej wolności gospodarczej, jaką kryptowaluta reprezentuje, stoi w jaskrawym kontraście z ideologią rządu. Kraje takie jak Japonia i Singapur czerpią korzyści z chińskiego exodusu kryptograficznego.
• Pozytywne wypowiedzi Korei Południowej na temat kryptowalut:
Podczas podróży do Chin na rozmowy gospodarcze, minister finansów Korei Południowej Kim Dong-yeon pozytywnie wypowiadał się na temat możliwości Blockchain, mówiąc, że „technologia Blockchain może zakłócić i zrewolucjonizować świat”, twierdzi południowokoreańska agencja informacyjna Yonhap.
Podczas spotkania z Zhou Xiaochuan, gubernatorem Ludowego Banku Chin, Yeon mówił również o potrzebie większej współpracy z Chinami w zakresie technologii Blockchain. Według innego koreańskiego serwisu informacyjnego Chosun, Yeon powtórzył, że Ministerstwo Finansów Korei Południowej nie planuje zakazu lub ograniczenia kryptowalut w kraju, dodając:
Technologia Blockchain jest ważnym przełomem technologicznym napędzającym czwartą rewolucję przemysłową. Ministerstwo podejmie ostrożne podejście w regulowaniu rynku kryptowalut. W przypadku negatywnych przypadków użycia kryptowalut nałoży ścisłe przepisy.
Podczas gdy niektórzy stwierdzili, że kryptowaluty nie są konieczne, aby nadal czerpać korzyści z technologii Blockchain, Yeon widzi te dwa elementy jako nierozerwalnie powiązane:
W przypadku open-source sieci Blockchain, kryptowaluty są niezbędne jako zachęta dla osób fizycznych do udziału w sieci.
Pozytywne komentarze Yeona na temat Blockchain i kryptowalut pojawiają się po okresie ostrzejszych restrykcji dotyczących giełd i inwestowania w kryptowaluty w Korei Południowej, z tym, że kraj zakazuje anonimowego handlu kryptowalutami i mówi o ogólnym zakazie działalności dla górników, powodującym tym samym obniżenie się rynków.
• Vitalik Buterin przeznacza Ethery na fundację:
Fundacja badawcza SENS Research Foundation, finansująca badania nad chorobami związanymi z wiekiem, otrzymała 2,4 mln dolarów darowizny Ether od współzałożyciela Ethereum, Vitalika Buterina, zgodnie z informacjami prasowymi na stronie charytatywnej.
Fundacja została założona w 2009 roku przez Aubrey’a de Greya, gerontologa badającego terapie odmładzające w celu przedłużenia biologicznego wieku ludzi, mając nadzieję, że pozwolą ludziom żyć dłużej niż kiedykolwiek wcześniej.
Buterin, który jest cytowany w komunikacie prasowym, powiedział:
Cieszę się, że zostałem pobłogosławiony możliwością osobistego wsparcia wysiłków SENS. Ich koncentracja na tworzeniu rozwiązań dla chorób starzenia się, jednego z największych problemów, przed którymi stoi ludzkość, jest bardzo zgodna z moim celem, który ma pozytywny wpływ na życie milionów ludzi na całym świecie.
Fundacja badawcza SENS otrzymała też dwie duże darowizny na łączną kwotę 2. mln dolarów w Bitcoinie od anonimowego funduszu charytatywnego Pinapple – pierwszy milion wpłacono w grudniu 2017 r., a kolejny 2. lutego.
• Zmiana polityki J.P. Morgan dla zakupów kryptowalut:
Klienci J.P. Morgan Chase, Bank of America i Citigroup nie mogą kupować kryptowalut za pomocą kart kredytowych, o czym poinformował CNBC, 3. lutego.
J.P. Morgan Chase potwierdził CNBC 25. stycznia, że umożliwił kupowanie kryptowalut, jednak polityka uległa szybkiemu odwróceniu.
W tej chwili nie przetwarzamy zakupów kryptowalutowych za pomocą kart kredytowych, ze względu na zmienność i ryzyko. Omówimy tę kwestię w miarę ewolucji rynku.
– powiedział rzecznik banku dla CNBC.
Citigroup również oświadczył, że nie zezwala już na dokonywanie zakupów kartą i dokona przeglądu swoich zasad w miarę rozwoju rynku kryptograficznego, podczas gdy Bank of America zmniejsza również zakupy kryptowalut za pomocą kart kredytowych w oczekiwaniu na przeglądy polityki.
• Korekta nadal trwa:
Przebudzenie Bitcoina trwało bardzo krótko. Powrócił on do dalszego pogłębienia korekcyjnego, zaliczając przez ostatnią dobę spadek na poziomie 7,8%. Inne czołowe waluty poszły jego śladem – wartość Ethereum zmalała o 9%, a Ripple o 8,3%. Jedynie Litecoin, który ogłosił fork, wzrósł o 4,7%. Kapitalizacja całego rynku zmalała o 42 mld dolarów i wynosi aktualnie 409,6 mld.
źródło: cointelegraph.com, bitcoinist.com, coinmarketcap.com
Form1
Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.