News

#220 Aktualności z dn. 24.02.2018

Z sobotnich wydarzeń: W Chinach złożono patent na rozwiązanie problemu ze skalowalnością w Blockchain; Austria przedstawia koncepcję regulacji kryptowalut w UE; Czteroletni Bitmain wyprzedził dwudziestoczteroletnią Nvidię; Sektor logistyki w Niemczech będzie ulepszony dzięki technologii Blockchain; Czy odsetek przypadków prania pieniędzy za pomocą kryptowalut da się zmierzyć; Kapitalizacja kryptowalut spada.

• W Chinach złożono patent na rozwiązanie problemu ze skalowalnością w Blockchain:

Komercyjny Bank Państwowy Chin, którego nie należy mylić z Bankiem Centralnym Chin, złożył patent w chińskim Państwowym Biurze ds. Własności Intelektualnej (SIPO) na rozwiązanie problemu skalowania systemów technologii Blockchain, dowiadujemy się z lokalnego źródła informacyjnego tech.ifeng.

Bank pierwotnie złożył wniosek o patent w dniu 28. września 2017 r., a Zhao Shuxiang został wskazany jako wynalazca patentu, ale SIPO opublikowało informacje o tym patencie 23. lutego 2018 r. Patent zawiera metodę kompresji danych Blockchain, która ma na celu rozwiązanie problemu przestrzeni magazynowej w nowych blokach bez uszczerbku dla możliwości śledzenia i niezmienności.

Jak opisano w patencie, ilość danych przechowywanych w nowych blokach zostałaby zmniejszona w następujący sposób: gdy pełnowymiarowy węzeł odbiera żądanie kompresji od klienta, kompresuje dane transakcji z wielu bloków do pojedynczego bloku danych, który następnie byłby tymczasowo hostowany w innym systemie przechowywania danych. Dane te będą następnie uruchamiane za pomocą funkcji mieszania z wartością mieszania bloku danych, a transakcja kompresji będzie odwzorowywać relację między skompresowanym blokiem, blokiem danych i zdarzeniem kompresji, gdzie wszystkie będą rejestrowane w Blockchain.

Podczas gdy Chiny są jednym z bardziej rygorystycznych krajów na świecie pod względem regulacji kryptowalut, mając zakaz dla wstępnych ofert monetarnych (ICO) i korzystania z zagranicznych giełd na terenie kraju, południowokoreański minister finansów mówił w tym miesiącu o potrzebie współpracy z Chinami w sferze Blockchain podczas spotkania z gubernatorem Ludowego Banku Chin.

Wcześniej w tym tygodniu chińska firma komputerowa Lenovo złożyła także patent oparty na Blockchain w celu weryfikacji integralności fizycznych dokumentów, ale w U.S. Patent and Trademark Office (USPTO), a nie w chińskim SIPO.

• Austria przedstawia koncepcję regulacji kryptowalut w UE:

Minister finansów Austrii, Hartwig Löger, rozważa wprowadzenie regulacji dotyczących kryptowalut w oparciu o obowiązujące już zasady dotyczące obrotu złotem i instrumentami pochodnymi, aby zapobiec wykorzystywaniu metod prania brudnych pieniędzy, oświadczył Bloomberg w piątek, 23. lutego.

Löger rozmawiał z portugalskim ministrem finansów Mario Centeno o swoich planach dotyczących unijnych przepisów kryptograficznych na tej podstawie, jak wynika z wczorajszych wiadomości i lokalnego punktu informacyjnego Wien.at. Podczas spotkania z Centeno, Löger omówił plan działania dla Komisji Europejskiej w Brukseli, aby w marcu sformować grupę roboczą, aby przyjąć propozycje UE dotyczące tego, jak radzić sobie z oszustwami w kryptowalutach. Löger powiedział:

Sprawa w Austrii wystarczy, bym podjął działania w tej dziedzinie.

– donosi Vienna.at, odnosząc się do niedawno odkrytej piramidy Optioment Bitcoin.

Löger przedstawił także koncepcję Rady Regulacyjnej Fintech, która ma się odbyć w marcu, gdzie eksperci kryptograficzni zbadają, jak regulacje kryptograficzne będą współpracować z instytucjami UE.

Według Bloomberga, Löger powiedział w oświadczeniu:

Kryptowaluty nabierają coraz większego znaczenia w walce z praniem pieniędzy i finansowaniem terroryzmu. To ważny aspekt zmian, który wspieramy. Potrzebujemy większego zaufania i większego bezpieczeństwa.

W ramach planu Lögera inwestorzy kryptograficzni zgłaszali do jednostki wywiadu finansowego transakcje o wartości przekraczającej 12.300 dolarów, a platformy transakcyjne kryptowalut były nadzorowane przez austriacki Urząd ds. Rynku Finansowego (FMA). Ponadto początkowa oferta monetarna (ICO) byłaby oparta na „cyfrowych prospektach emisyjnych”, które musiałyby zostać zatwierdzone przez FMA, a przepisy dotyczące manipulacji na rynku i handlu wykorzystującego poufne informacje miałyby zastosowanie do ICO, tak jak te, które są już stosowane w przypadku akcji i obligacji.

W komunikacie prasowym z 23. lutego, zarząd FMA, Helmut Ettl i Klaus Kumpfmüller napisali, że „z zadowoleniem przyjmują ruch ministra finansów Hartwiga Lögera, który poddał kryptowaluty, takie jak Bitcoin, regulacjom i nadzorowi”.

Ponieważ waluty cyfrowe są zasadniczo zjawiskiem Internetu i oferowane są tam bez ograniczeń, regulacje i nadzór nad transgraniczną współpracą również ma ogromne znaczenie, dlatego w szczególności popieramy podejście polegające na rozwiązywaniu tych problemów na szczeblu europejskim.

• Czteroletni Bitmain wyprzedził dwudziestoczteroletnią Nvidię: 

Chiński gigant sprzętu górniczego Bitmain miał podobno większe zyski w 2017 roku niż starszy od niego amerykański producent procesorów graficznych (GPU), Nvidia, ogłosiło CNBC 23. lutego.

CNBC pisze, że według raportu opublikowanego 21. lutego przez firmę badawczą Bernstein, czteroletnia firma Bitmain zarobiła od 3 do 4 miliardów dolarów zysku operacyjnego w 2017 roku, podczas gdy Nvidia, założona 24 lata temu, zarobiła około 3 miliardów w tym samym okresie.

Bitmain, założony w 2013 roku przez Jihan Wu i Micree Zhan, wykorzystuje karty ASIC (Application-Specific Integrated Circuit) do kopania Bitcoinów (BTC), sprzedaje platformy wydobywcze Antmininer BTC z napędem ASIC, a także obsługuje „pule wydobywcze”, system, w którym górnicy kryptowaluty udostępniają zasoby i dzielą się nagrodami.

Karty graficzne wyprodukowane przez Nvidię podobno bardziej odwołują się do „górników hobbistycznych”, którzy mogą zdecydować się na zakup konwencjonalnego procesora graficznego, zamiast inwestować w mocniejsze i droższe urządzenie z systemem ASIC, takie jak Antminer Bitmaina.

Analiza Bernsteina wykazuje, że Bitmain posiada od 70 do 80 procent rynku górników bitcoinowych i kart ASIC, przy czym większość przychodów pochodzi ze sprzedaży platform wydobywczych oraz, w znacznie mniejszym stopniu, przez pobieranie opłat za zarządzanie z pul wydobywczych. Dodatkowo wynajmuje moc wydobywczą swoich górniczych farm poprzez usługi w chmurze.

Rosnące ceny Bitcoina w 2017 roku również przyczyniły się do zysków Bitmain, ponieważ raport Bernsteina mówi, że „Bitmain sprytnie dostosowuje ceny sprzętu do ceny Bitcoina”. Kiedy cena BTC wzrosła do 20.000 dolarów w grudniu 2017 r., Bernstein poinformował, że cena Bitmin’a Antminer S9 osiągnęła prawie 5000 dolarów.

Tajwański producent TSMC, który dostarcza chipy ASIC firmie Bitmain, podpisał umowę z Samsungiem pod koniec stycznia tego roku. Analitycy Bernsteina twierdzą, że transakcje Bitmain z TSMS przyczyniły się do od 2. do 3. procent całkowitego przychodu twórcy chipów w zeszłym roku.

Po chińskich represjach w przemyśle kryptowalutowym w kraju, w tym zakazie zarówno wstępnych ofert monetarnych (ICO), jak i zagranicznych giełd, Bitmain próbował obejść przepisy poprzez otwarcie farm górniczych w Kanadzie i Szwajcarii, filii basenów górniczych w Izraelu oraz centralę regionalną w Singapurze, czytamy z raportu Bernsteina.

• Sektor logistyki w Niemczech będzie ulepszony dzięki technologii Blockchain:

Instytut Fraunhofera dla Photonic Microsystems (IPMS) z siedzibą w Dreźnie, Niemcy, zamierza wykorzystać koncepcje Blockchain do opracowania systemów czujników bezprzewodowej identyfikacji radiowej (RFID) w sektorze logistyki, zgodnie z informacją prasową z 22. lutego.

Wykorzystanie rozwiązań Blockchain do zdecentralizowanego przechowywania danych generowanych przez czujniki RFID może być w tym kontekście możliwe dzięki unikalnemu podejściu do każdego klienta. Fraunhofer IPMS opracowuje indywidualne rozwiązania sprzętowe i programowe dla swoich klientów i analizuje ich indywidualne wymagania za pomocą symulacji. Chociaż firma Fraunhofer IPMS nie oferuje jeszcze gotowego produktu z integracją Blockchain, zaprezentuje rozwiązania programowe dla bezprzewodowych systemów czujników RFID, które mogą być rozszerzone technologią Blockchain na Targach Rozwiązań Intralogistycznych i Zarządzania Procesami (LogiMat). Wydarzenie, które odbędzie się w dniach 13-15 marca 2018 w Stuttgarcie w Niemczech, to największe europejskie targi branży logistycznej.

Według informacji prasowej instytutu, Fraunhofer IPMS widzi duży potencjał w wykorzystaniu technologii Blockchain do zarządzania danymi w łańcuchach dostaw w procesach automatyzacji i logistyki i mówi, że może przyspieszyć dostawy, uniknąć oszustw i błędów, a także zmniejszyć koszty.

Dr Andreas Weder, lider zespołu Fraunhofer IPMS, powiedział, że przechowywanie danych generowanych przez transpondery czujników RFID w Blockchain umożliwia ich wiarygodne prześledzenie przez wszystkich uczestników łańcucha dostaw:

Nasze pasywne transpondery z czujnikiem RFID mierzą parametry fizyczne, takie jak wilgotność, wibracje lub temperatura, i przesyłają je bezprzewodowo do czytnika, który również dostarcza energię.

Niemiecka grupa lobbingowa Blockchain Bundesverband powiedziała na początku tego miesiąca, że ​​niemiecki rząd stworzy ramy prawne dla regulacji technologii Blockchain w ruchu na rzecz przemysłu Blockchain w tym kraju.

• Czy odsetek przypadków prania pieniędzy za pomocą kryptowalut da się zmierzyć:

Przeciwnicy kryptowalut długo przekonywali, że waluty cyfrowe są narzędziem do prania brudnych pieniędzy. Jeśli wierzyć Narodowej Agencji Policji w Japonii, może tak być rzeczywiście – choć nie tak rozpowszechnionym, jak mogłoby się wydawać.

Według doniesień, Narodowa Agencja Policji w Japonii podejrzewa 669 przypadków prania pieniędzy wykorzystanych za pomocą kryptowalut w okresie od kwietnia do grudnia 2017. Raporty pochodzą bezpośrednio od samych operatorów wymiany kryptowalut, które są zobowiązane w ramach japońskich środków regulacyjnych do zgłaszania podejrzanych transakcji, które mogą sygnalizować pranie pieniędzy. Środek został ustanowiony w celu zapobiegania transakcjom kryminalnym – jednej z największych obaw związanych z cyfrowymi walutami. Obecnie dokładnie 16 giełd kryptowalutowych jest legalnie zarejestrowanych, aby działać w Japonii.

Należy jednak zauważyć, że ogólna liczba podejrzeń o pranie pieniędzy w Japonii w 2017 r. wynosi obecnie 400.043, co oznacza, że ​​przypadki związanie z kryptowalutami zgłoszone podczas tych 9 miesięcy stanowią mniej niż 0,17% wszystkich podejrzanych o pranie pieniędzy.

Niezwykle mały odsetek przypadków prania pieniędzy za pomocą kryptografii zdaje się podważać argument, że waluty cyfrowe są narzędziami dla przestępców, którzy chcą wyprać pieniądze, choć może sugerować, że wiele transakcji kryptowalut kryminalnych jest niezauważanych.

Agencja Unii Europejskiej ds. Współpracy w Dziedzinie Egzekwowania Prawa (Europol) stwierdziła ostatnio, że ​​od 3 do 4 miliardów funtów (od 4,1 do 5,5 miliarda dolarów) pieniędzy kryminalnych jest prana przy użyciu kryptowalut tylko w samej Europie.

Sprawozdania poza Japonią zdają się sugerować, że albo Europol myli się w swojej ocenie, albo że Europa ma o wiele bardziej znaczący problem prania pieniędzy, niż większość ludzi mogłaby zakładać.

• Kapitalizacja kryptowalut spada:

W ostatnich 24. godzinach wartość rynku kryptowalut spadła o 13,6 mld dolarów i wynosi 431,3 mld. Cen Bitcoina spadła poniżej 10.000 dolarów, co odbiło się również na pozostałych kryptowalutach. Ethereum zanotowało stratę na poziomie 2,8%, Litecoin 2,2%, Ripple 4,7%, Neo 1,2%. Całkowity obrót na giełdach wyniósł dzisiaj 18,5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, bitcoinist.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button