News

#234 Newsy z dnia 10.03.2018

Z sobotnich wydarzeń: Vitalik Buterin zaprezentował nowe, jeszcze lepsze rozwiązanie na skalowalność; Nowe waluty na giełdzie BitBay; Ludowy Bank Chin uważa, że technologia Blockchain rozprzestrzenia się zbyt szybko; Europejski Urząd Nadzoru Bankowego woli zakazać sprzedaży kryptowalut niż je regulować; Kolejny duży atak za pomocą złośliwego oprogramowania; Lekkie ożywienie na giełdach.

• Vitalik Buterin zaprezentował nowe, jeszcze lepsze rozwiązanie na skalowalność:

Vitalik Buterin, założyciel Ethereum, zaprezentował rozwiązanie do skalowania Blockchain o nazwie Plazma Cash – jeszcze bardziej skalowalną wersję istniejącego rozwiązania o nazwie Plazma – podczas transmisji na żywo na YouTube podczas Konferencji Społeczności Ethereum w Paryżu w piątek 9.marca.

Plasma Cash został opracowany przez Buterina i programistów Dan Robinsona i Karla Floerscha.

Sama Plazma jest rozwiązaniem skalowalnym do łańcucha Blockchain, wprowadzonym przez Buterina i twórcę Lightning Network Josepha Poona w sierpniu 2017 r. Plazma działa poprzez optymalizację danych przekazywanych do głównego Blockchaina, zmniejszając opłaty transakcyjne za inteligentne kontrakty i zdecentralizowane aplikacje (DApps). Problem ze skalowalnością Plazmy, według Buterina, polega na tym, że każdy użytkownik musi pobrać i uwierzytelnić każdy blok Plazmy, co ma zapobiegać wykładniczemu skalowaniu.

Aby wytłumaczyć model Cash Plazmy, Buterin podaje przykład, że jeśli użytkownik zdeponuje pewną ilość eteru na giełdzie kryptograficznej lub jakiejkolwiek usłudze strony trzeciej, zostanie utworzona moneta osocza o tej samej wartości eteru i unikalnym identyfikatorze, którego nie można scalić lub podzielić.

W przeciwieństwie do Plazmy, Plasma Cash wymagałaby jedynie od użytkowników zwracania uwagi na bloki zawierające monety, które chcą śledzić:

Użytkownik musi jedynie zweryfikować dostępność i poprawność łańcucha Plazmy tylko na konkretnym indeksie monet, które posiada oraz monet, na których mu zależy.

Jeśli chodzi o bieżące, praktyczne zastosowania Plazmy, Buterin widzi ją jako możliwość uczynienia ją bardziej odporną na ataki hakerów. Ponieważ każda moneta Plazma ma właściciela, monety nie są w pełni zamiennymi lub wymiennymi: nikt nie może wziąć monety innego użytkownika bez powiadomienia właściciela monety. W takim przypadku właściciel monety zapobiegałby potencjalnemu nieuczciwemu wycofaniu poprzez „system reklamacyjny”, pokazując swoje „dane dowodowe” dotyczące historii monet.

Buterin zauważa, że ​​nawet jeśli hack wystąpi na giełdzie na Plasma Cash, użytkownicy nie stracą swoich pieniędzy:

Niezależnie od tego, co dzieje się na giełdzie, użytkownicy mogą uruchamiać swoje pieniądze za pomocą procedury wyjścia z Plazmy i otrzymywać swoje pieniądze.

Buterin kończy swoją rozmowę pozytywną prognozą na przyszłe wykorzystanie Plasma Cash:

Za każdym razem, gdy następna giełda z wielomiliardowym obrotem napisana przez całkowicie niekompetentnego programistę zostanie zhakowana, nikt nie straci pieniędzy.

Segregowany Witness (SegWit), rozwiązanie skalowalności Bitcoina, zostało ostatnio zaimplementowane na wielu giełdach kryptograficznych. Giełda Bitfinex ogłosiła wdrożenie Segway w dniu 20. lutego, a giełda Coinbase ogłosiła wdrożenie Segway 23. lutego. Wersja klienta Bitcoin Core, która w pełni obsługuje technologię SegWit, została oficjalnie wydana 26. lutego.

• Nowe waluty na giełdzie BitBay:

Podczas eventu, który odbył się 9. marca w Opolu na temat technologii Blockchain i kryptowalut, Sylwester Suszek, właściciel największej polskiej giełdy BitBay, poinformował uczestników, że oczekiwane waluty – Ripple oraz XIN – w przyszłym tygodniu zagoszczą na giełdzie:

Kryptowaluty Ripple oraz XIN, pojawią się na BitBay w przyszłym tygodniu.

– skomentował Sylwester Suszek, nie podając jednak dokładnego dnia.

Do tego momentu, walutę XIN można zakupić na wewnętrznej giełdzie Infinity.Exchange. Giełda BitBay stale się rozwija, wprowadzając do swojej oferty kolejne projekty.

BitBay nawiązał współpracę z KZCash (KZC), szybko rozwijającym się projektem eurazjatyckiej kryptowaluty, który oferuje rozwiązania przeznaczone dla małych i średnich firm. KZC wykorzystuje sprawdzony algorytm X11, który pozwala połączyć wysoką szybkość przetwarzania transakcji i niskie koszty prowizyjne. Handel kryptowalutą KZC występuje w parze walutowej z Bitcoinem (BTC).

W tej chwili największa polska giełda oferuje takie kryptowaluty jak: Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Ethereum, Litecoin, Dash, Lisk, Game Credits, Kzcash.

• Ludowy Bank Chin uważa, że technologia Blockchain rozprzestrzenia się zbyt szybko:

Gubernator Ludowego Banku Chin (PBoC), Zhou Xiaochuan, powiedział na konferencji prasowej, że władze nie śpieszą się, aby wydać narodową cyfrową walutę i nadal nie uznają Bitcoina za legalną metodę płatności, informuje China Daily, w dniu 9. marca.

Zhou wyraził stanowisko PBoC:

Obecnie nie uznajemy Bitcoina i innych walut cyfrowych za narzędzie, takie jak papierowe pieniądze, monety i karty kredytowe do płatności detalicznych. System bankowy tego nie akceptuje.

W związku z konferencją prasową na dorocznym Krajowym Kongresie Ludowym, Zhou powiedział, że PBoC musi zapobiegać znacznym i nieodwracalnym szkodom dla krajowej gospodarki. W tym samym czasie Zhou zaoferował, że cyfrowa waluta ostatecznie zmniejszy obieg gotówki. Lokalny kanał informacyjny China Daily cytował go, mówiąc, że rozwój cyfrowej waluty jest „technologicznie nieunikniony”.

Podczas gdy PBoC był aktywny w monitorowaniu rozwoju technologii Blockchain i rozproszonej księgi, Zhou dodał, że niektóre aplikacje tej technologii powinny być kontrolowane, aby zapewnić, że nie rozprzestrzeniają się zbyt szybko:

Jeśli technologie Blockchain rozprzestrzeniają się zbyt szybko, może to mieć duży negatywny wpływ na konsumentów. Może to również mieć nieprzewidywalne skutki dla stabilności finansowej i transmisji polityki pieniężnej.

W lutym 2018 r. Instytucja państwowa Bank of China złożyła patent na rozwiązanie skalowania systemu Blockchain.

Pekin nadal zajmuje twarde stanowisko w sprawie zdecentralizowanych kryptowalut, takich jak Bitcoin, z zakazem wstępnych ofert monetarnych (ICO) od września 2017 r. i kontynuowaniem działań przeciwko kilku pozostałym szczątkom prywatnego handlu. W ubiegłym miesiącu Chiny dodały giełdy kryptowalutowe offshore i strony ICO do „Great Firewall”.

Podczas gdy krajobraz prawny otaczający kryptowaluty w Chinach był nieprzewidywalny, firmy nadal naciskają na status quo i utrzymują połączenia z przemysłem kryptograficznym zarówno w kraju, jak i za granicą.

• Europejski Urząd Nadzoru Bankowego woli zakazać sprzedaży kryptowalut niż je regulować:

Andrea Enria, przewodniczący Europejskiego Urzędu Nadzoru Bankowego (EBA), powiedział, że skuteczniejsze może być zakazanie bankom i innym instytucjom finansowym posiadania i sprzedaży kryptowalut, niż bezpośrednie uregulowanie krypto, informuje Financial Times (FT).

Uwagi Enrii śledzą niedawny ruch w kierunku regulacji kryptowalut w Europie. 8. marca. Komisja Europejska opublikowała „Plan działania” mający na celu opracowanie ogólnounijnych ram regulacyjnych dla fintech, w tym Blockchain. W ubiegłym tygodniu gubernator Bank of England skomentował, że krypto powinno być regulowane, a nie zabronione wprost.

Podczas piątkowego wystąpienia w Kopenhadze Enria wspomniał, że ​​nie był przekonany, że brak instytucji wspierających kryptowaluty świadczy o tym, że same kryptowaluty powinny podlegać regulacji. Dodał, że EBA wpadł na pomysł ograniczenia kontaktu firm regulowanych z kryptografią w 2014 r.

Enria popiera wstrzymanie pełnej siły środków regulacyjnych od firm fintech, o ile nie pełnią one tych samych funkcji banków, zapewniając kredyt, debet i płynność.

Nadmierna rozbudowa obwodu regulacyjnego […] [dla firm fintech] prawdopodobnie będzie rozwiązaniem nieoptymalnym. Ryzykowałoby to nadmierne ograniczanie innowacji finansowych, ponieważ obciążenia związane z przestrzeganiem przepisów nałożone na banki nie są trwałe dla małych innowacyjnych przedsiębiorstw rozpoczynających działalność.

Enria dodał jednak, że unijne organy regulacyjne nie powinny zezwalać bankom de facto na oferowanie połączenia przyjmowania depozytów i udzielania pożyczek bez rygorystycznego nadzoru regulacyjnego. Zauważył również, że ​​regulacja fintech musi odbywać się w całej Unii Europejskiej w celu utrzymania konkurencyjności firm UE z USA i Chinami.

W połowie lutego 2018 r. europejskie organy nadzoru, złożone z EBA, Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) oraz Europejskiego Urzędu Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych (EIOPA), wydały ostrzeżenie, że kryptowaluty są ryzykownymi aktywami, od których inwestorzy muszą być chronieni.

• Kolejny duży atak za pomocą złośliwego oprogramowania:

Windows Defender Antivirus Microsoftu zablokował atak polegający na ponad 400.000 próbach w ciągu 12 godzin, w celu instalacji trojanów mogących infekować użytkowników, za pomocą kopalni kryptowalut, informuje blog Microsoftu.

Badania Windows Defender wykazały, że tuż przed południem w dniu 6. marca, program Windows Defender Antivirus rozpoczął wykrywanie tych zaawansowanych trojanów, które są nowymi wariantami aplikacji o nazwie Dofoil (lub Smoke Loader), próbujących wstrzyknąć złośliwe oprogramowanie kryptowalutowe poprzez „zaawansowany krzyż” – techniki iniekcji procesowej, mechanizmu utrzymywania i metody unikania.

Większość lub 73 procent tych przypadków pochodziło z Rosji, 18 procent z Turcji i 4 procent z Ukrainy.

Dofoil, który Microsoft opisuje jako „najnowszą rodzinę złośliwego oprogramowania, która wykorzystuje górników w atakach”, wykorzystał rynek wyszukiwania chmury kryptograficznej NiceHash, który obsługuje wiele kryptowalut. Microsoft zauważa, że ​​próbki, które sprawdzili, wydobywało monety Electroneum.

Ostatnio szyfrowanie tego typu stało się bardziej rozpowszechnione, a ponad 55 procent firm na całym świecie zostało dotkniętych atakami kryptograficznymi od stycznia 2018 roku.

• Lekkie ożywienie na giełdach:

Dzisiaj rynki kryptowalut wykazują lekki wzrost, a prawie wszystkie 100 kryptowalut, z wyjątkiem jednej, które notowane są na CoinMarketCap odznaczają się na zielono.

Bitcoin osiągnął ponad 11.500 dolarów 5. marca, po czym spadł poniżej 9000 dolarów wczoraj, 9 marca. Obecnie notowany jest na poziomie około 9.500 dolarów, co oznacza wzrost o około 5 procent w ciągu 24 godzin. Spośród dziesięciu największych monet, Bitcoin Cash osiąga najwyższe obroty w ciągu ostatnich 24 godzin, czyli około 10%. Z tego samego zestawienia Ripple notuje najmniejszy wzrost, nieco ponad 1 procent w ciągu 24 godzin, a jego cena wynosi około 0,84 dolara.

Łączna kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut wynosi około 389 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 24,1 mld dolarów w przeciągu ostaniej doby.

Chociaż rynki notują lekkie ożywienie, ogólny spadek od początku roku został przypisany do wyprzedaży w wysokości 400 milionów dolarów przez syndyka masy upadłościowej byłej giełdy kryptowalutowej Mt. Gox. Niedawny spadek w tym tygodniu można zaliczyć również do globalnych wiadomości regulacyjnych, w tym amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), że wszystkie platformy wymiany kryptowalutowej powinny zarejestrować się w SEC.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button