Kryptowaluty

#24 Aktualności z dn. 12.08.2017

Z sobotnich wydarzeń: Indie kończą regulowac Bitcoina; Bitcoin warty ponad 3 uncje złota; Bitstamp wprowadzi Ethereum do obsługi handlu; Spadki po dużych wzrostach.

• Indie kończą regulowac Bitcoina:

The Hindu Businessline – lokalny serwis informacyjny w Indiach, informuje, że raport w sprawie regulacji Bitcoina, który jest przygotowywany od kwietnia, jest już w fazie końcowej.  Niedawno wycofano tam banknoty o najwyższych nominałach, co przełożyło się na brak zaufania do rządu i rupii indyjskiej, a Hindusi poszukują alternatywnego sposobu dokonywania płatności i przechowywania swoich środków. W głównej mierze właśnie dlatego ten rynek jest drugi na świecie pod względem miesięcznego obrotu Bitcoinem i stanowi 10% jego całości.

Szczegóły raportu nie są jeszcze znane. Wiemy jedynie, że będzie on dotyczył ustaw regulujących obrót Bitcoinem oraz jego status. Może okazać się, że zmiany w ustawach będą bardzo sprzyjające dla rozwoju kryptowalut na tym rynku. Prognozy są bardzo optymistyczne, ponieważ mówi się, że Indie mogą niebawem wyprzedzić Chiny, które w tej chwili są globalnym liderem pod względem obrotu kryptowalutami. Duża liczba ludności w Indiach może przełożyć się na wzrost ceny Bitcoina jeszcze bardziej niż w Japonii, kiedy dokonano tam podobnych zmian w ustawach.

• Bitcoin warty ponad 3 uncje złota:

Złoto sprzedaje się obecnie na poziomie 1.279. dolarów za uncję, co oznacza, że ​​trzy uncje to około 3.800 dolarów, czyli tyle co cena jednego Bitcoina. Jest to szczególnie dobra wiadomość dla Chin, które według Bobby Lee, są największym producentem zarówno złota, jak i Bitcoina. Fakt, że Bitcoin stale się rozrasta, może świadczyć o szerszej świadomości rynku dotyczącej stabilności i długowieczności kryptowaluty. Jeden z doradców CNBC stwierdził ostatnio, że Bitcoin był zdecydowanie lepszą inwestycją niż złoto do 2017 roku.

Bitcoin zatem może być postrzegany jako aktywo, które można przechowywać w tani i bezpieczny sposób. Jego transfer jest bardzo prosty a koszty przechowywania mogą ograniczyć się praktycznie do zera. Inaczej jest w przypadku metali szlachetnych, których przechowywanie i transport wymaga dodatkowej obsługi i kosztownej technologii zabezpieczającej. Podobnie wygląda sprawa w przypadku inwestycji w nieruchomości, która wiąże się z kosztami konserwacji, obsługą zwrotu kapitału oraz podatkami od nieruchomości.

Jako aktywo i jako waluta, Bitcoin sprawia, że jego cena w krótkim odstępie czasowym może być niestabilna. Kiedy cena rośnie, zachęca do sprzedaży i realizacji zysków, a kiedy maleje, również jest jest okazją do nabycia w lepszej, niższej cenie. Ponieważ rynek zaczyna zmieniać się w kierunku nowych i lepszych sposobów zapewnienia płynności, stabilność rynku powinna wzrosnąć.

• Bitstamp wprowadzi Ethereum do obsługi handlu:

Bitstamp – jedna z największych giełd kryptowalut na świecie założona jeszcze w 2011. roku, informuje, że zacznie przyjmować wymiany w Ethereum. W ramach promocji, na parach walutowych USD, EUR, BTC, do października nie będzie pobierana prowizja za transakcje. Wprowadzenie takiej zmiany dokonuje się stosunkowo późno, tym bardziej, że największa giełda jaką jest Bitfinex, już dawno pozwala swoim użytkownikom na dokonywanie transakcji w takiej konfiguracji. Bitstamp natomiast zachęca do korzystania ze swojej platformy poprzez promocje. Aż do października nie będzie żadnych prowizji, a następnie co miesiąc zniżka od prowizji będzie kolejno wynosić 75%, 50%, 25%.

Wspominając o parach handlowych, chcemy ogłosić, iż prace nad uruchomieniem handlu Ethereum są już w ostatniej fazie. Od czwartku 17 sierpnia Ethereum będzie dostępne do wymiany na USD, EUR i BTC. To jednak nie wszystko! By zapewnić jeszcze lepszy start prowizje będą znacząco obniżone, aż do 1 stycznia 2018.

– Informuje Bitstamp.

Ta informacja na pewno przyciągnie do siebie nowych użytkowników. Samo Ethereum staje się ostatnio bardo popularne. To druga pod względem wielkości kryptowaluta, której kapitalizacja wynosi 28 mld dolarów. W lutym tego roku Ethereum wyceniane było na 10 dolarów, a w połowie czerwca przekroczyła wartość 400 dolarów. Obecnie cena jednej jednostki wynosi 315 dolarów, co pokazuje, że mamy do czynienia z dużymi wahaniami. Na rynku kryptowalut nie powinno być to dla nikogo zaskoczeniem.

• Spadki po dużych wzrostach:

Po wczorajszych wzrostach, dzisiaj ceny kryptowalut notują niewielkie spadki. Oznacza to, że inwestorzy realizują swoje zyski, jednocześnie stwarzając okazję do kolejnych zakupów. Cena Bitcoina bije kolejny rekord. Wzrosła o 10,41% względem wczorajszej i wynosi 3.880 dolarów. W pierwszej dziesiątce, drugą pod względem tempa wzrostu jest Ethereum, której cena wzrosła o 5,23% i wynosi 315 dolarów. Kapitalizacja całego rynku wzrosła w przeciągu 24 godzin o 8,7 mld dolarów i wynosi 135,1 mld dolarów. Bitcoin stanowi 47,4% całego rynku.

źródło: cryptonews.pl, bithub.pl, cointelegraph.com, worldcoinindex.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button