#333 Newsy z dnia 17.06.2018
Z niedzielnych wydarzeń: Złoty czas kryptowalut ma dopiero nadejść; EOS wznawia działanie po awarii; Kolejne aresztowanie w sprawie nielegalnego oprogramowania; Niewielkie ruchy na giełdach.
• Złoty czas kryptowalut ma dopiero nadejść:
Ostatnie pół roku na rynku kryptowalut to czas rozczarowań wśród inwestorów. Jednak niewiele wskazuje na to, że Bitcoin i inne waluty, miałyby się „kończyć”. Wręcz przeciwnie – biorąc pod uwagę rozwój technologiczny, zainteresowanie na świecie Blochchainem i projektami krypto oraz fakt, że rynek jest bardzo młody, można szacować, że wszystko dopiero przed nami. Tylko inwestując, należy zadbać nie tylko o świadomość ryzyka, ale i cierpliwość…
Specjalista od kryptowalut i ICO oraz dyrektor generalny The Blackmore Group i Wealth Chain Group – Phillip Nunn – wzbudził zainteresowanie na początku tego roku wśród inwestorów kryptowalut, kiedy to przewidział, że cena Bitcoina spadnie do 6.000 dolarów w lutym. Prognozował też, że jego szczyt będzie na poziomie 60.000 dolarów. Nunn wypowiedział się jednak, że mimo iż podtrzymuje swoje prognozy, to jego zaufanie do ceny Bitcoin spadło w zeszłym tygodniu o prawie 18 procent.
Pierwsza połowa przewidywań Nunna spełniła się w pierwszym tygodniu lutego, kiedy cena Bitcoina spadła nieco poniżej 6000 dolarów. Teraz wielu staje się sceptycznie nastawionych do tego, że Bitcoin będzie w stanie powrócić do swoich 20.000 dolarów z najwyższego poziomu z pierwszej połowy 2018 roku, nie mówiąc już o prawie 60 000 dolarów.
Nunn pozostaje jednak pewny, powołując się na niezachwianą wiarę w leżącą u podstaw technologii Blockchain, twierdząc, że jest to pojazd, który weźmie Bitcoina i inne waluty cyfrowe na nowe wzloty w nadchodzących latach. Powiedział Business Could:
W rzeczywistości przechodzimy od Internetu informacji do Internetu wartości.
Nunn – podobnie jak większość innych inwestorów i analityków kryptowalut – zgadza się, że największy czynnik tych wysokich prognoz procentowych w obu kierunkach może być akredytowany dużą zmiennością rynku. Nunn wyjaśnił:
Prognozy opierały się przede wszystkim na zmienności rynku, której obecnie doświadczamy. Myślę, że to naprawdę oczywiste. Całkowicie podtrzymuję moje przewidywania.
Rynek kryptowalut jest wciąż stosunkowo młody i dość mały w porównaniu z tradycyjnymi rynkami, a mały kram rynkowy kryptowaluty ułatwia manipulację. Jednak ciągłe fale wiadomości dotyczących regulacji, technologii i bezpieczeństwa sprawiają, że rynek kryptowalut jest naprawdę wyjątkowy. Nunn kontynuuje:
Wszystkie pieniądze, które istnieją obecnie w kryptografii, pochodzą od społeczeństwa, więc wszystko zależy od nastrojów rynkowych. Powódź złych wiadomości może wstrząsnąć rynkiem, podobnie jak regulacja. Branża jest tak mała, że istnieje manipulacja na rynku.
W miarę dojrzewania rynku kryptowalutowego, należy spodziewać się napływu inwestycji instytucjonalnych i nowej infrastruktury, która powoli ograniczy manipulację na rynku i potencjalnie powinna spowodować wzrost cen.
• EOS wznawia działanie po awarii:
Niedawno uruchomiony Blockchain EOS wznowił dzisiaj działanie, po wstrzymaniu z powodu problemów technicznych 16. czerwca, jak wynika z monitora sieci EOS.
Monitor sieci EOS pokazuje obecnie, że producenci bloków EOS (BP) – odpowiednik górników na Blockchainie Bitcoina – mają status “producing right now”, czyli wykonują swoje działanie.
Wczoraj wiele źródeł zgłosiło problem z EOS Mainnet lub Blockchain, który doprowadził do „zamrożenia” operacji sieciowych w ciągu 48. godzin po oficjalnym uruchomieniu. Blockchain został wprowadzony na rynek w niecały tydzień po tym, jak kandydaci na EOS BP głosowali, aby rozpocząć transmisję w sobotę, 9. czerwca.
Kanał na Telegramie poświęcony śledzeniu statusu Mainnet EOS poinformował wczoraj, że po przerwie odbyło się połączenie konferencyjne w celu wykrycia i naprawienia problemu. Około czterech godzin później na kanale ogłoszono, że Mainnet działa.
1. czerwca EOS zakończył swoje roczne ICO, pozyskując około 4 mld dolarów, aby stać się największym na świecie ICO. EOS jest obecnie piątą co do wielkości kryptowalutą, z rynkiem o wartości 9,4 mld dolarów, według CoinMarketCap. Moneta kosztuje 10,5 dolara, co oznacza wzrost o 0,5 procent w ciągu ostatnich 24. godzin.
• Kolejne aresztowanie w sprawie nielegalnego oprogramowania:
Japońscy prokuratorzy z 10 prefektur aresztowali 16 osób podejrzanych o udział w toczącym się postępowaniu w związku z kryptowalutami, informuje lokalny punkt informacyjny, Asahi Shimbun.
Cryptojacking to praktyka polegająca na wykorzystywaniu mocy obliczeniowej nieświadomych użytkowników w celu wydobycia kryptowaluty dla atakującego.
Według raportu Asahi Shimbun, aresztowane osoby są podejrzane o instalowanie złośliwego oprogramowania na komputerach ofiar w celu wydobycia kryptowaluty w nieautoryzowany sposób. Podejrzani rzekomo prowadzili własne witryny internetowe w celu rozprzestrzeniania złośliwego oprogramowania do wydobywania kryptowalut, w tym programu Coinhive, który kopie Monero (XMR).
Sprawa przeciwko 16 mężczyznom w wieku od 18 do 48 lat została ogłoszona po raz pierwszy 14. czerwca, a pierwsze aresztowania miały miejsce już w marcu, jak wynika z raportu. Największa suma pieniędzy uzyskanych za pośrednictwem szyfrowania przez domniemanych podejrzanych wyniosła 120.000 jenów (1.084 dolarów). Raport podkreśla, że podejrzani otrzymali tylko 70 procent wydobytej kryptowaluty, a pozostałe 30 trafi do Coinhive.
Hisashi Sonoda, profesor w Konan Law School, specjalizujący się w cyberprzestępstwach, zauważył, że natychmiastowe aresztowanie mogło być przesadą, ponieważ nie ma precedensów prawnych w prowadzeniu podobnych spraw. Coinhive (powstały w 2017 r.) stał się jednym z najbardziej rozpowszechnionych narzędzi internetowych do wydobywania Monero na stronach internetowych, które wykorzystują moc obliczeniową odwiedzających. Jest używany do wykorzystywania komputerów podłączonych na przykład do YouTube, a także stron rządowych i uniwersyteckich.
• Niewielkie ruchy na giełdach:
Ceny kryptowalut w stosunku do ostatniej doby niemal nie zmieniły się. Drobne, zwyżkowe ruchy odnotowujemy u większości coinów. Wśród tych czołowych, wartość Bitcoina wzrosła o zaledwie 0,8%, Ethereum o 1,4%, Ripple o 0,1%, a Bitcoin Cash o 0,4%. Cena EOS-a natomiast, o którym pisaliśmy wyżej, spadła o 0,1%. Kapitalizacja całego rynku wynosi na ten moment 280 mld dolarów, co oznacza zwiększenie jej o 4 mld dolarów.
źródło: bitcoinist.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com.
Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.
ja jestem zainteresowany posiadaniem pieniędzy bezpiecznej kasy odpornej na banksterów pisioków i spekulantów choć rozumiem cenę pieniądza względem innego pieniądza np. usd względem euro czy yena, funta lub franka szwajcarskiego…
a więc głównie oczekuję pieniądza internetowego jako konsument i obywatel świata a jako programista jestem pewien iż Świat Internet i wszyscy ludzie tak jak Internetu tak pieniądza internetowego POTRZEBUJĄ do życia na wolności ! NIECH ŻYJE WOLNOŚĆ ! a tego to już nikt nie powstrzyma ! bo jak ludzie tego potrzebują do normalnego życia to tylko wystarczy Im to uprzytomnić ! byłem świadkiem upadku Muru Berlińskiego i urwania główki czauczesku… WTEDY widziałem jak Czerwoną Gwiazdę znad bramy firmowej w Czechosłowacji zdjęli i było po ptokach…. tego już nie dało się zatrzymać… jest MASA KRYTYCZNA i jest zabawa… !