#37 Aktualności z dn. 25.08.2017
Z piątkowych wydarzeń: Te waluty kupują popularni inwestorzy; Studia z kryptowalut w Polsce; Wietnam przyjmuje Bitcoina; W Estonii powstanie krajowa kryptowaluta; ICO jako papiery wartościowe w Kanadzie?; Giganci nie tracą.
• Te waluty kupują popularni inwestorzy:
Rynek kryptowalut powiększa się w niewyobrażalnym tempie. Użytkowników przybywa, kapitalizacja rynkowa rośnie. Nie giełdach możemy dokonywać wyboru spośród wieluset opcji. Najczęściej zadawane pytanie jest oczywiście – w które waluty warto zainwestować? Poniżej przedstawiamy Wam propozycje dużych inwestorów, aktywnych m.in. na Twitterze, znanych z udziału w wielu projektach opartych na cyfrowych walutach:
– Logan Kugler (Manager Partner w General Crypto): Ripple, Factom, Monero.
– Spencer Bogart (Dyrektor ds badań w Blockchain Capital): Bitcoin, Monero, Litecoin.
– Rafe Furst (Dyrektor ds inwestycji w The Crypto Company): Dash, Ethereum, Steem.
– Brad Mills (Strategista w Alphabit): Bitcoin, Metal, Waves.
– CryptoYoda (Przedsiębiorca znany z twitterowych prognoz): Litecoin, Ethereum Classic, ZCash.
– Romano (Główny projektant Viacoin): Stratis, Decred, ZCoin.
– CryptoVisionary (Założyciel Phoenix Trading Group): Ripple, Auger, Qtum.
Inwestorzy zaznaczają, że ich zakupy docelowo mają dać zysk w okresie długoterminowym i dzielą się publicznie swoimi typami, jednocześnie informując, że nie są to porady inwestycyjne.
• Studia z kryptowalut w Polsce:
Szkoła Główna Handlowa jako pierwsza w Polsce wprowadza studia podyplomowe z kryptowalut i technologii Blockchain. Celem studiów jest nabycie wiedzy na temat najprężniej rozwijającą się dziedziną na rynku finansowym na świecie, z naciskiem na formy przeprowadzenia rozliczeń. Oferta głównie skierowana jest do pracowników instytucji finansowych, zaangażowanych osób we wprowadzenie technologii Blockchain, a także do wszystkich innych uczniów, chcących poznać kryptowaluty i rozwijać się w tym zakresie.
Zajęcia prowadzić będą specjaliści z banków, sektora publicznego i przedsiębiorstw zajmujących się nowoczesną technologią. Studia będą trwać jeden rok, za który będzie trzeba zapłacić 7600 zł.
• W Estonii powstanie krajowa kryptowaluta:
Dyrektor zarządzający estońskim programem e-rezydencji, zaproponował utworzenie i wydanie krajowej wirtualnej waluty o nazwie Estcoins. Istnieć ma on w systemie opartym na Blockchain i zostanie wydany przez bank centralny kraju za pośrednictwem oficjalnej oferty ICO.
Proponowana cyfrowa waluta przyniosłaby kilka korzyści dla gospodarki kraju i jej międzynarodowych e-mieszkańców. Propozycja rozpocznie się za pośrednictwem pierwszego w historii ICO, wspieranego przez rząd. Estcoin mógłby stać się oficjalną walutą w programie e-rezydencji w tym kraju. Projekt zyskał poparcie Vitalika Buterina, współzałożyciela Ethereum. Jeśli wniosek zostanie uchwalony, prawdopodobnie Estcoins będzie można handlować na światowych giełdach. Rządy mogłyby być znacznie mniej wrogo nastawione do kryptowaut, gdyby Estonia z powodzeniem wykorzystała ją w swoim kraju.
• Wietnam przyjmie Bitcoina:
Premier Wietnamu, Nguyenxuan Phuc, jak podają tamtejsze serwisy informacyjne, zlecił Bankowi Centralnemu oraz Ministerstwu Finansów i Ministerstwu Bezpieczeństwa Publicznego, pierwsze w kraju przygotowanie regulacji prawnych dotyczących kryptowalut.
Nie będzie to jednak krótki proces. Rząd otrzymał tyle czasu, ile będzie potrzebował na opracowanie regulacji. Kryptowaluty mają również zostać opodatkowane przez urzędników państwowych.
• ICO jako papiery wartościowe w Kanadzie?:
W trakcie analizowania nadchodzących ICO, władze kanadyjskie stwierdziły, że oferty są podobne do sprzedaży papierów wartościowych i jako takie powinny być przestrzegane.
Podczas gdy cyfrowe waluty i ICO pojawiają się z dużą regularnością na całym świecie, rządy i organy regulacyjne, próbują włączyć je do istniejącego systemu prawnego. Organy nadzoru starają się nadążać za trendem w celu stworzenia reguł rządzących nimi w swoich granicach, a jednocześnie nie stłumić innowacyjnego modelu finansowania. Kanadyjscy Doradcy ds. Papierów Wartościowych, zauważyli, że wszelkie znaczniki, których wartości przywiązane są do przyszłych zysków firmy, należy uznać za zabezpieczenie.
Regulatorzy stwierdzili w oświadczeniu :
Wraz z proponowanymi przez nas ofertami, w wielu przypadkach stwierdziliśmy, że tokeny i monety stanowią papiery wartościowe, ponieważ są to umowy inwestycyjne.
Oświadczenie to przez społeczność fintech zostało oznaczone jako niejasne i niebezpieczne.
Byłoby miło, gdybyśmy mogli wiedzieć od CSA, o czym myśleli, pisząc pewne podpunkty w tekście dotyczącym prawa papierów wartościowych.
– skomentował Daniel Fuke, partner w papierach wartościowych oraz grupy M&A w Fasken Martineau.
• Giganci nie tracą:
Największe kryptowaluty nie odnotowują spadków od wczorajszego dnia. Cena Bitcoina wzrosła o 2,2%, natomiast Ethereum i Litecoin o 2,7%. Większe wzrosty zanotowały z kolei Lisk – 17,1% oraz Monero – 12,8%, którym na koreańskiej giełdzie Bithumb, będzie można handlować jednak 30. sierpnia, a nie 27-ego, jak wcześniej zapowiadano. Monaco, o którym dużo się mówi w ostatnim czasie, zanotowało 7%-ową korektę i przez wielu, aktualna cena uznawana jest za wartą zainteresowania. Kapitalizacja rynkowa kryptowalut nadal rośnie i wynosi dziś 155,5 mld dolarów.
źródło: huffingtonpost.com, cointelegraph.com, money.pl worldcoinindex.com
Form1
Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.