News

#371 Newsy z dnia 25.07.2018

Ze środowych wydarzeń: Microsoft pomaga w stworzeniu blockchainowego portfela; Technologia Blockchain może ulepszyć usługi finansowe; Coinbase umożliwia kupno e-kart podarunkowych; Japońskie stowarzyszenie Blockchain ogranicza margin trading; Na giełdach różnie.

Microsoft pomaga w stworzeniu blockchainowego portfela:

Singapurskie narodowe linie lotnicze, Singapore Airlines (SIA), ogłosiły, że wydały własny cyfrowy portfel lojalnościowy linii lotniczych wykorzystujący technologię Blockchain. Oprogramowanie zostało opracowane wspólnie przez firmę Microsoft i KPMG Digital Village, zgodnie z informacjami prasowymi.

Nowy portfel – nazwany KrisPay – zamienia mile przebyte przez podróżnych na cyfrowe „mile KrisPay”, które można wykorzystać do płacenia za zakupy wykorzystując do tego aplikację mobilną.

Użytkownicy portfela mogą wydać najmniej 15 mil KrisPay (równowartość około 0,73 dolara), aby dokonać zakupów w punktach sprzedaży żywności i napojów, benzyny, środków kosmetycznych i innych. Według SIA, obecnie mile KrisPay są akceptowane u 18 kupców na całej wyspie, jednak w przyszłości ta liczba ma się powiększyć. Linie lotnicze po raz pierwszy pomyślnie przetestowały proof-of-concept swojego Blockchainowego portfela lojalnościowego w lutym.

Tymczasem amerykański gigant technologiczny Microsoft od pewnego czasu systematycznie inwestuje w technologię Blockchain. Latem ubiegłego roku podjął wczesne kroki zmierzające do wdrożenia off-chainowego protokołu opartego na Ethereum za pośrednictwem swojej chmury obliczeniowej, Microsoft Azure.

W lutym firma ogłosiła plany zintegrowania zdecentralizowanych identyfikatorów opartych na Blockchain w swojej aplikacji Microsoft Authenticator, a Azure w maju oficjalnie ogłosiła wydanie usługi do tworzenia aplikacji Blockchain – Azure Blockchain Workbench.

Microsoft w ostatnim czasie pracuje nad integracją Blockchain i sztucznej inteligencji (AI) dla rozwiązań do zarządzania łańcuchami dostaw, a także współpracuje z dwiema głównymi azjatyckimi firmami technologicznymi nad korporacyjną platformą Blockchain.

• Technologia Blockchain może ulepszyć usługi finansowe:

Chiński instytut naukowo-badawczy razem z dostawcą usług internetowych Tencent Holdings wspólnie wydali raport podkreślający wpływ technologii Blockchain na transformację tradycyjnych usług finansowych.

Raport Akademii Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych – instytut naukowo-badawczy podlegający chińskiemu Ministerstwu Przemysłu i Technologii Informacyjnych (MIIT) oraz China Tencent Holdings, zawiera osiem podstawowych wniosków z wdrożenia technologii Blockchain do sektora finansowego.

Zgodnie z raportem technologia Blockchain jeszcze bardziej zwiększy przejrzystość transakcji finansowych, wzmocni elastyczność działania systemu i zautomatyzuje procesy, wpływając w ten sposób na prowadzenie rejestrów, księgowanie i metody rozliczania płatności usług finansowych.

Oprócz walut cyfrowych charakterystyka Blockchain może odgrywać dużą rolę w obszarach płatności i rozliczeń, finansowania łańcucha dostaw, handlu papierami wartościowymi, ubezpieczeń i informacji kredytowych.

– stwierdza raport.

W trakcie procesu wdrażania Blockchain, raport stwierdza, że konieczne jest rozróżnienie pomiędzy zastosowaniem „monetowym” a zastosowaniem „łańcuchowym”, co przypuszczalnie jest odniesieniem do technologii Blockchain jako podstawy dla większości kryptowalut:

W przypadku zastosowania monetowego ryzyko finansowe powinno być ściśle strzeżone. W przypadku zastosowania łańcuchowego, powinno być ono prawnie uregulowane.

Na początku tego tygodnia trzej najwięksi chińscy operatorzy telekomunikacyjni uruchomili Blockchainową grupę badawczą w celu budowy „sieci telekomunikacyjnej następnej generacji”. Chiny będą również kierować międzynarodową grupą badawczą zajmującą się standaryzacją Internetu rzeczy (IoT) i technologii Blockchain.

Chiny także zbagatelizowały niedawno technologię Blockchain, kiedy w połowie lipca szef międzynarodowego wydziału chińskiej Komisji Nadzoru Bankowego i Ubezpieczeniowego ostrzegł przed „mitologizacją” technologii Blockchain.

Chiny były pierwszym krajem, który wprowadził zakaz wstępnych ofert monetarnych (ICO) i giełd, co może wskazywać na to, że kraj ten ma pewne trudności ze zdecentralizowanymi i liberalnymi wolnościami, które zapewniają Blockchain i kryptowaluty.

Coinbase umożliwia kupno e-kart podarunkowych:

Amerykański portfel kryptowalutowy i giełda Coinbase weszła na rynek krypto kart podarunkowych, umożliwiając klientom w niektórych krajach wymianę monet na markowe e-certyfikaty, zgodnie z dzisiejszym wpisie na Blogu giełdy. 

W poście, Coinbase potwierdziła, że nowa opcja stała się możliwa dzięki partnerstwu z brytyjskim startupem WeGift. Pozwoli ona posiadaczom kryptowalut płacić za towary i usługi za pośrednictwem takich marek jak Nike, Tesco, Uber, Google Play, Ticketmaster i Zalando.

Od dzisiaj klienci Coinbase w UE i Australii mogą błyskawicznie wydawać swoje kryptowaluty na e-karty podarunkowe, co czyni nas pierwszą platformą transakcyjną oferującą bezpośrednie wypłaty na e-karty podarunkowe.

– stwierdza firma.

W poście zauważono, że nowa usługa będzie początkowo dostępna w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Włoszech, Holandii i Australii, oraz że w ciągu najbliższych trzech miesięcy planowane jest powiększenie zarówno liczby sprzedawców detalicznych, jak i rynków a wkrótce także ekspansja na inne kraje.

Podczas gdy główne marki rzadko akceptują kryptowaluty – gigant rezerwacji podróży Expedia po cichu usunął swoją opcję płatności Bitcoinami w czerwcu – inne branże akceptujące krypto spotkały się z pozytywnymi reakcjami. Niedochodowa Fundacja Wolności Prasy (Freedom of the Press Foundation) otrzymała 1.000 Ethereum (wartych dziś około 469.000 dolarów) darowizny pierwszego dnia po dodaniu opcji płatności kryptograficznych.

Japońskie stowarzyszenie Blockchain ogranicza margin trading:

Japan Virtual Currency Exchange Association (JVCEA) stwierdziło, że chce wprowadzić ograniczenia na margin trading dla giełd należących do jego członków. Wiadomość o planach japońskiego samoregulacyjnego ciała pochodzi z doniesień chińskich mediów.

Margin trading jest praktyką pożyczania pieniędzy od brokera, wykorzystywaną przez handlowców kryptograficznych do kupowania lub sprzedawania większej ilości kryptowalut niż mogliby sami sobie pozwolić – zwiększając w ten sposób potencjalne zyski oraz straty.

JVCEA, która wciąż bada grunt pod kątem własnej skuteczności po oficjalnym założeniu na początku tego roku, chce ograniczyć sumę, którą traderzy mogą pożyczyć do czterokrotności kwoty swojej inwestycji.

Ma to na celu zapobieżenie poniesieniu przez inwestorów dużych strat z powodu gwałtownych wahań cen wirtualnej waluty.

–  informuje grupa, dodając, że jeśli uzyska wsparcie planuje wprowadzić tę regułę w ciągu miesiąca.

JVCEA narodziła się z chęci promowania wiarygodności jako kluczowego elementu japońskiej gospodarki kryptowalut. Krajowe giełdy doświadczyły poważnych zaburzeń w całym 2018 r., kiedy jeden z operatorów, Coincheck, stracił w styczniu 534 mln dolarów w wyniku ataku hakerskiego.

Ponieważ zgodność z przepisami jest obecnie priorytetem dla giełd, JVCEA dąży do tego, aby organy regulacyjne nie były zmuszane do angażowania się na rynku, jak miało to miejsce w przypadku Coincheck.

Na giełdach różnie:

Ostatnia doba na giełdach wykazała zarówno dodatnie jak i ujemne ruchy w cenach walut. Patrząc na największe waluty, spadki notuje Bitcoin, Ethereumi Bitocin Cash, kolejno o 0,4%, 0,3% i 2,1%. Wzrosty utrzymały się przy XRP, na poziomie 1,1%, EOS – 1,5% oraz Stellar – 2,7%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się zaledwie o 1 mld dolarów i wynosi obecnie 298 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 17,9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button