News

#374 Newsy z dnia 28.07.2018

Z sobotnich wydarzeń: Google zakazuje aplikacji do miningu kryptowalut; Elita firm finansowych spotyka się aby omówić legitymizację kryptowalut; Kongresmen wzywa kongres USA do kryto regulacji; Lepsza ochrona praw autorskich dzięki Blockchain; Spokojny dzień na giełdach.

Google zakazuje aplikacji do miningu kryptowalut:

Google dołączyło do Apple, zakazując aplikacji do wydobywania kryptowalut w jego sklepie z aplikacjami mobilnymi. Według sprawozdania Android Police, gigant internetowy ujawnił zmianę swojego stanowiska w ostatniej aktualizacji polityki dla developerów Google Play.

Nie zezwalamy na aplikacje, które kopią kryptowaluty na urządzeniach. Zezwalamy na aplikacje, które zdalnie zarządzają wydobywaniem kryptowalut.

– stwierdza najnowsza polityka firmy.

Ograniczenia te pojawiły się w czasie, gdy Google i Apple wspólnie wzmacniają wysiłki na rzecz ograniczenia działalności związanej z wydobywaniem kryptowalut na swoich platformach. W kwietniu Google zablokowało rozszerzenia do przeglądarki Google Chrome służące do wydobywania kryptowalut po tym, jak firma odkryła, że zdecydowana ich większość nie spełniała zasad firmy lub była złośliwym oprogramowaniem.

W zeszłym miesiącu firma Apple zaktualizowała zasady dotyczące aplikacji mobilnych dla programistów iOS, aby uniemożliwić korzystanie z aplikacji, które mogą być używane do wydobywania kryptowalut na urządzeniach mobilnych.

Elita firm finansowych spotyka się aby omówić legitymizację kryptowalut:

W tym tygodniu miało miejsce spotkanie za zamkniętymi drzwiami zorganizowane przez Nasdaq Inc., – drugą największą giełdę na świecie pod względem kapitalizacji giełdowej – w celu omówienia kroków mających na celu legitymizację przemysłu krypto na światowych rynkach – informuje Bloomberg.

Około pół tuzina przedstawicieli zarówno tradycyjnych firm finansowych, jak i firm z branży krypto – wśród nich podobno Gemini bliźniaków Winklevoss – uczestniczyło w zamkniętym spotkaniu w Chicago. Jak donosi Bloomberg, Nasdaq Inc. zorganizował spotkanie jako sposób na „nakierowanie branży na ścieżkę ku legalności”.

Nasdaq potwierdził, że wydarzenie miało miejsce ale odmówił komentarza w tej sprawie, zauważa Bloomberg. Nienazwane źródło zaznajomione z wydarzeniem powiedziała Bloombergowi, że to dopiero początek takich spotkań.

Na początku tego lata prezes i dyrektor naczelny Nasdaq, Adena Friedman, wspomniał, że kryptowaluty mogą stać się finansowym żywiołem Internetu. W kwietniu, Friedman powiedział, że gigant giełdowy może w przyszłości stać się platformą handlu kryptowalutami pod warunkiem, że rynek stanie się bardziej uregulowany.

Kongresmen wzywa kongres USA do kryto regulacji:

Kongresman Bill Huizenga w wywiadzie dla Bloomberga namawiał Kongres Stanów Zjednoczonych, by skupił się na regulacjach prawnych dla kryptowalut. Huizenga chce większej kontroli rynków cyfrowych aktywów i wstępnych ofert monetarnych, które nazwał mętnymi i dość nieprzejrzystymi.

Przemawiając w swoim biurze na Kapitolu Huizenga argumentował, że Kongres powinien wzmocnić pozycję regulatorów finansowych, takich jak Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz Komisja Handlu Terminami Towarowymi (CFTC), aby uregulować rynek zgodnie z tymi samymi zasadami, które dotyczą innych walut i akcji.

Huizenga powiedział, że głównym powodem potrzeby skupienia się na krypto regulacjach jest zagwarantowanie, że inwestorzy zajmujący się ICO i kryptowalutami są chronieni i zapewniają odpowiedni poziom przejrzystości. Dodał również, że prawodawcy obu stron, podczas gdy przyznają konieczność działania, nadal nie osiągnęli porozumienia w sprawie uregulowania rynków kryptograficznych.

Kluczowym wyzwaniem regulacji jest ustalenie, w jaki sposób powinny być klasyfikowane waluty cyfrowe

Wszyscy próbują ustalić, czy to ryba czy drób. Okazuje się, że może to być dziobak. To coś nieznanego lub pośredniego. Jak sobie z tym poradzimy?

– podsumował Huizenga.

Kongresmen powtórzył opinię szefa działu prawnego i ryzyka Coinbase, Mike’a Lempresa, który zwrócił uwagę, że organy nadzoru finansowego klasyfikują tokeny cyfrowe w ramach obowiązków swoich instytucji. Podczas gdy SEC uważa kryptowaluty za papiery wartościowe, CFTC twierdzi, że tokeny cyfrowe są towarami. Inne organy nadzoru, takie jak FinCEN i Internal Revenue Service (IRS), twierdzą, że kryptowaluty należy traktować jako pieniądze i nieruchomości.

Huizenga jest członkiem Komitetu ds. Usług Finansowych i przewodniczy podkomitetowi ds. rynków kapitałowych, papierów wartościowych i inwestycji. Według Bloomberga mógłby być on pretendentem do kierowania Komitetem Usług Finansowych – pod warunkiem, że partia republikańska będzie kontrolować Izbę Reprezentantów po wyborach w połowie kadencji.

Lepsza ochrona praw autorskich dzięki Blockchain:

Hiszpańskie Stowarzyszenie Autorów i Wydawców (SGAE) i madrycka Szkoła Inżynierii Telekomunikacyjnej (ETSIT-UPM) ogłosiły partnerstwo badawcze w zakresie wdrażania technologii Blockchain do zarządzania prawami autorskimi w erze cyfrowej.

Obie instytucje podpisały roczną umowę na przeprowadzenie wspólnych badań nad budową cyfrowej platformy przetwarzania do zarządzania prawami autorskimi, która wykorzystałaby Blockchain wraz z BigData, uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję (AI).

Główne kierunki badań skupią się na przełomowych technologiach, które stawiają czoła wyzwaniom związanym z wielkością, różnorodnością i dynamiką zmian w wykorzystywaniu treści we współczesnym środowisku cyfrowym.

– mówi przewodniczący SGAE, José Miguel Fernández Sastrón.

Platforma podobno wykorzysta te technologie, aby chronić treści muzyczne i audiowizualne zwłaszcza autorów Internetowych.

Jednoletnia umowa została podpisana poprzez Fundację Rogelio Segovia dla rozwoju telekomunikacji (Fundetel), co zaowocowało stworzeniem nowego przewodnictwa SGAE-ETSIT-UPM w celu nadzorowania wspólnej inicjatywy.

Na początku tego tygodnia, rząd autonomicznej wspólnoty hiszpańskiej w Katalonii ujawnił swoje plany, aby do grudnia 2018 r. wdrożyć technologię Blockchain we wszystkich obszarach swojej publicznej działalności administracyjnej. Banco Santander z siedzibą w Hiszpanii również w tym miesiącu ogłosił utworzenie zespołu badawczego, który będzie zajmował się technologią Blockchain, aby zbadać możliwości technologii w zakresie innowacji w obrocie papierami wartościowymi.

Spokojny dzień na giełdach:

Giełdy po upływie doby wykazały nieduże ruchy w cenach walut. Znaczna większość pozycji z top 10 wg. Coinmarketcap notuje spadek nie przekraczający 1%. Bitcoin oscylował na granicy zera, obecnie notując wzrost o 0,1%. Ethereum, XRP i Bitcoin Cash notują spadek kolejno o 0,2%, 0,6% i 0,4%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 1 mld dolarów i wynosi obecnie 296 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 13,3 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button