#380 Newsy z dnia 03.08.2018
Z piątkowych wydarzeń: Telewizor do wydobywania Bitcoinów wchodzi na rynek; Powstaje globalny, cyfrowy ekosystem; Niemiecka giełda postawi platformę dla ICO; Nie będzie zakazu krypto w Holandii; Organizacja związana z Marihuaną utworzy ICO; Rynek krypto przechodzi przez przeziębienie.
• Telewizor do wydobywania Bitcoinów wchodzi na rynek:
Canaan Creative wypuścił na rynek pierwszy na świecie telewizor do wydobywania Bitcoinów – AvalonMiner Inside. Drugi co do wielkości producent sprzętu górniczego na świecie w ten sposób wprowadza innowację do swojej linii produktów, jak podaje South China Morning Post.
Telewizor może przetwarzać 2,8 tryliona haszy na sekundę przy 100 W/T, w porównaniu do najpotężniejszej platformy wydobywczej przetwarzającej 11 bilionów haszy na sekundę. Ta moc wydaje się całkiem przyzwoita, biorąc pod uwagę, że nie można oglądać telewizji na typowej platformie wydobywczej.
Canaan mówi, że telewizor jest zasilany sztuczną inteligencją i ma kontrolę głosu. Będzie również najwyraźniej kalkulować opłacalność wydobycia Bitcoinów w czasie rzeczywistym.
Uzyskaną cyfrową walutę można wykorzystać do kupowania treści rozrywkowych lub fizycznych prezentów za pośrednictwem platformy Canaana.
– czytamy w komunikacie.
Telewizor Canaana można podobno kontrolować za pomocą poleceń głosowych i jest on w stanie obliczać zyskowność wydobycia kryptowalut w czasie rzeczywistym.
AvalonMiner to 43-calowy model z rozdzielczością 4K. Jego cena na ten moment jeszcze nie została podana. Canaan natomiast planuje poszerzyć swoją bazę rynkową, wykorzystując więcej sprzętu AGD do wydobycia…
• Powstaje globalny, cyfrowy ekosystem:
Intercontinental Exchange (ICE), operator 23. wiodących globalnych giełd, w tym nowojorskiej giełdy NYSE, ogłosił plany stworzenia otwartego i regulowanego, globalnego ekosystemu zasobów cyfrowych, opartego na chmurze firmy Microsoft, zgodnie z komunikatem prasowym.
Operator NYSE tworzy nową firmę, zwaną Bakkt i będzie współpracować z grupą firm, która obejmuje BCG, Microsoft, Starbucks i inne, w celu stworzenia nowego ekosystemu. Intencją jest stworzenie zintegrowanej platformy, która umożliwi klientom detalicznym i instytucjonalnym kupowanie, sprzedawanie, przechowywanie i wydawanie zasobów cyfrowych w sprawnej, globalnej sieci.
Pierwszy przypadek będzie dotyczył handlu i konwersji Bitcoina przeciwko walutom fiskalnym. Oczekuje się, że ekosystem będzie zawierał rynki i magazyny podlegające regulacjom federalnym oraz aplikacje handlowe i konsumenckie:
Jako początkowy składnik oferty Bakkt, giełda Intercontinental Exchange z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, planuje w listopadzie 2018 roku fizyczne dostarczenie kontraktów bitcoinowych wraz z fizycznym magazynowaniem, z zastrzeżeniem przeglądu i zatwierdzenia CFTC.
Te regulowane lokalizacje ustanowią nowe protokoły zarządzania specyficznymi wymogami w zakresie bezpieczeństwa i rozliczeń walut cyfrowych. Ponadto, izba rozliczeniowa planuje utworzyć oddzielny fundusz gwarancyjny, który będzie finansowany przez Bakkt.
Mobilizując infrastrukturę opartą na zaufanym rynku, ICE twierdzi, że zamierza zaprojektować Bakkt, aby obsługiwał transakcje na rynku aktywów cyfrowych o wartości 270 mld dolarów i ułatwiał jego „bezpieczną i wydajną ewolucję”.
• Niemiecka giełda postawi platformę dla ICO:
Druga co do wielkości giełda w Niemczech, Stuttgart Börse, ujawniła plany stworzenia nowej platformy dla ICO, a także wielostronnego systemu handlu uprawnieniami do kryptografii, zgodnie z informacją opublikowaną przez Finextra.
Niemiecka giełda, której wolumen obrotu wyniósł 81 mld euro (około 95 mld dolarów) we wszystkich kategoriach aktywów w 2017 r., skupia się na rynku pierwotnym i wtórnym, rozwijając platformę ICO i wielostronny, regulowany system handlu kryptowalutami.
Podstawowa platforma ICO ułatwi wydawanie tokenów cyfrowych, finansowanie korporacyjne oraz reprezentację praw i aktywów, a giełda dąży do zwiększenia ich szans powodzenia poprzez umożliwienie ich wymiany na rynku wtórnym.
Na otrzymanych tokenach z obrotów ,za pośrednictwem naszej platformy ICO, będzie można handlować na rynku wtórnym, co jest ważnym czynnikiem sukcesu dla całego ICO.
– powiedział CEO Alexander Höptner i dodał, że giełda ma na celu zapewnienie centralnych usług w całym łańcuchu wartości dla zasobów cyfrowych – „wszystko pod jednym dachem”. W związku z tym rozwija kompleksową infrastrukturę usługową, która obejmie bezpieczne rozwiązania w zakresie przechowywania dla nowo powstających zasobów cyfrowych i uznanych krypto, takich jak Bitcoin czy Ethereum.
• Nie będzie zakazu krypto w Holandii:
Dyrektor naczelny holenderskiego Banku Centralnego, Petra Hielkema, powiedział, że chociaż kryptowaluty nie są prawdziwymi pieniędzmi ze względu na zmienność kryptowalut i możliwość wystąpienia zagrożeń konsumenckich, to bank nie planuje ich zakazać, jak donosi holenderski serwis informacyjny.
Jeśli coś chce być traktowane jak pieniądze, musisz być w stanie wydać, zaoszczędzić i obliczyć. Nie uważamy więc, że kryptowaluty to pieniądze jako takie.
Powiedział Hielkema i zauważył także, że bank eksperymentuje z technologią Blockchain – technologią kryptowalut. Przez ostatnie trzy lata i opracował już cztery prototypy. Chociaż Hielkema dodaje, że Blockchain nie jest jeszcze gotowy do wdrożenia w holenderskich systemach płatności, istnieją możliwości dla niego w przyszłości, z większą innowacyjnością.
Wcześniej, tego lata, Niderlandzki Urząd ds. Rynków Finansowych (AFM) również wspomniał o ryzyku związanym z kryptowalutami, odnotowując „poważne wątpliwości” co do nich i ich zarządzaniem. W czerwcu Bank Finlandii opublikował dokument, w którym pojęcie cyfrowej waluty nazwano błędem, którego nie należy uważać za prawdziwe pieniądze.
• Organizacja związana z Marihuaną utworzy ICO:
Organizacja medialna zajmująca się kulturą konopi indyjskich, High Times Holding Corp., zaakceptuje kryptowaluty w swojej ofercie ICO.
Najważniejsze źródło informacji na temat konopi indyjskich od 1974 roku, zaakceptuje Bitcoina i Ethereum, starając się uzyskać szerszą sieć w zakresie inwestowania firmy. Dyrektor generalny High Times Adam Levin powiedział, że akceptacja krypto daje „wszystko, co możliwe” na rynku, również w drodze do zwiększenia budżetu.
W ubiegłym roku, sieć Dash zaczęła wdrażać swoją kryptowalutę jako opcję płatności w punktach sprzedaży (POS) branży przemysłu konopnego. Czyniąc to, Dash podobno zamierza zaoszczędzić tym samym przemysłowi 10-15% wydatków, z uwagi na konieczną jeszcze ochronę fizycznego pieniądza w postaci sejfów czy strażników.
• Rynek krypto przechodzi przez przeziębienie:
Chociaż zdajemy sobie sprawę, że nie ma tak bardzo rozwojowego aktualnie rynku finansowego jak właśnie kryptowalutowy, to kolejny dzień obserwujemy więcej ubywających sum niż zasilających, na zmagającym się z wyraźnym przeziębieniem rynek krypto. Na prawdziwe dowitaminizowanie i uzdrowienie w postaci odwrócenia trendu, będziemy musieli jeszcze trochę poczekać – kapitalizacja od wczorajszego dnia zmniejszyła się o 5 mld dolarów i wynosi na ten moment 263 mld dolarów.
Za tym ubytkiem, poszła drobna korekta na Bitcoinie – na poziomie 0,8%. Inne waluty z czołówki rankingu wg Coinmarketcap, też nie zaliczyły większych wahań. Drobne wzrosty dotknęły Ethereum i Ripple – kolejno 0,3% i 1%, natomiast Bitcoin Cash odnotował spadek na poziomie 2,5%.
źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com.