News

#417 Newsy z dnia 09.09.2018

Z niedzielnych wydarzeń: Korea Południowa rozważa stworzenie własnej „wyspy Blockchain”; Terroryści wolą jednak gotówkę od kryptowalut; Projekt Blockchain został nagrodzony; Niedzielę zakreślamy na czerwono.

• Korea Południowa rozważa stworzenie własnej „wyspy Blockchain”:

Urzędnik z Biura Kontroli Finansowej Korei Południowej (FSS) zaproponował ściślejszą współpracę międzynarodową pomiędzy organami regulacyjnymi w zakresie krypto i regulacją wstępnej monety (ICO), informuje lokalny serwis informacyjny Asian Economic TV.

Yoon Suk-heun, gubernator FSS, złożył oświadczenie o możliwości większej współpracy podczas ceremonii otwarcia 20. Zintegrowanej Organizacji Nadzoru Finansowego (IFSC), która odbyła się w Seulu w czwartek, 6. września, i wzięli w niej udział urzędnicy z 15 krajów.

Urzędnik z Korei Południowej podkreślił, że głównym celem tego kraju jest „poprawa przejrzystości transakcji w celu zapobiegania nielegalnym działaniom”. Jak donosi Asia Economic TV, Yoon Suk-Heun podkreślił potrzebę międzynarodowej koordynacji, w tym wymiany informacji między krajami, w ramach przygotowań do ryzyka prania pieniędzy, które może wzrosnąć wraz z pojawieniem się nowych produktów lub usług finansowych.
Dyrektor FSS wspomniał również, że regulacja kryptowalut musi obejmować system ochrony konsumentów i kontrolę wewnętrzną spółek finansowych.

IFSC jest organizacją, która nadzoruje branżę finansową, w tym banki i firmy ubezpieczeniowe. Wśród członków ISFC są: Korea Południowa, Japonia, Australia, Singapur, Kanada, Wielka Brytania, Niemcy, Holandia, Austria, Szwajcaria, Norwegia, Szwecja, Węgry, Islandia, Dania i Irlandia.

Jak wcześniej informował Cointelegraph, Korea Południowa wyraziła wcześniej zainteresowanie integracją kryptowalut i Blockchainem z różnymi usługami. Przedstawiciele tego kraju odwiedzili dolinę Crypto Valley w Szwajcarii, aby zdobyć wiedzę na temat technologii, podczas gdy prawodawcy z Korei Południowej dyskutowali również o tworzeniu własnej „wyspy Blockchain”. Urzędnicy z Korei Południowej podjęli również surowe środki w celu uregulowania rynku kryptografii.

• Terroryści wolą jednak gotówkę od kryptowalut:

Amerykańska Podkomisja Kongresu ds. Terroryzmu i Nielegalnych Finansów omówiła różne metody finansowania terroryzmu poprzez kryptowaluty, jak wynika z oficjalnego komunikatu prasowego Amerykańskiej Izby Reprezentantów ds. Usług Finansowych z 7. września.

W celu monitorowania zagrożeń i metod finansowania terroryzmu podczas dyskusji rozważono główne sposoby przekazywania funduszy przez terrorystów, w tym tradycyjne instytucje finansowe i metody półformalne, takie jak system wymiany hawala, a także kryptowaluty.

Jednak podczas gdy Al-Kaida, Państwo Islamskie i inne grupy terrorystyczne starały się zdobyć fundusze za pośrednictwem kryptowalut, nie odniosły one wielkiego sukcesu, jak stwierdził Kongres podczas spotkania.
Yaya Fanusie, dyrektor ds. Analiz Fundacji Obrony Demokracji (FDD) Centrum Sankcji i Nielegalnych Finansów, podkreślił, że ​​większość terrorystów, zwłaszcza tych, którzy służą na „polach bitewnych dżihadu”, żyje obecnie w środowiskach, w których kryptografia nie działa, co oznacza, że ​​używanie fidżetów jest lepsze w przypadku zakupu towarów.

Fanusie wskazał pieniądze gotówkowe jako najbardziej anonimową metodę finansowania, twierdząc, że jest bardziej popularna wśród terrorystów. Oświadczył również, że krypto jest „marną formą pieniędzy dla dżihadystów”, a „zimna twarda gotówka nadal jest królem. Ekspert stwierdził ponadto, że organy rządowe USA, które są odpowiedzialne za dochodzenia w sprawie finansowania terroryzmu, powinny zdobyć więcej umiejętności w analizowaniu transakcji kryptowalutowych. Fanusie zauważył:

Przygotowując się teraz do coraz częstszego używania kryptowalut przez terrorystów, USA mogą ograniczyć możliwość przekształcenia cyfrowych rynków walutowych w rezerwę nielegalnego finansowania.

W tym momencie Fanusie wydawał się polecać władzom skupienie się na mniejszych giełdach kryptowalutowych, które handlują kryptowalutami alternatywnymi lub personalnymi tokenami, zamiast na głównych giełdach, które znacznie zaostrzyły procedurę przeciwko praniu brudnych pieniędzy (AML) i polityki know-your-customer (KYC) w ciągu ostatnich kilku lat.

Projekt Blockchain został nagrodzony:

Central Banking, globalne forum bankowości centralnej, przyznał nagrodę FinTech & RegTech Award dla najlepszej inicjatywy w Banku Centralnym RPA za udany projekt Khokha, który z powodzeniem wykorzystał platformę Blockchain Ethereum do przetwarzania płatności i rozliczeń międzybankowych.

Test wykazał, że technologia rozproszonej księgowości (DLT) może umożliwiać przetwarzanie danych cyfrowych w przeciwieństwie do przetwarzania transakcji analogowych, oferując znaczące ulepszenia transakcji globalnych. Central Banking odnotował na swojej stronie internetowej, że sukces testu dowodzi, że organy regulacyjne muszą rozwiązywać problemy dotyczące bezpieczeństwa i prywatności banków w celu usprawnienia globalnego przetwarzania transakcji.

Bank Rezerwy Południowej Afryki zaprojektował i wykonał projekt Khokha w czasie krótszym niż trzy miesiące, aby przetestować biegłość, odporność, poufność i skalowalność rozwiązania DLT do przetwarzania transakcji w realistycznych warunkach w systemie płatności hurtowych.

Uczestniczące banki utworzyły własne węzły i były w stanie zastawiać, śledzić i wymieniać tokenizowane randy w rozproszonej księdze. Głównym celem projektu było pomyślne przetworzenie transakcji przy jednoczesnym przestrzeganiu zasad dotyczących infrastruktury rynku finansowego. W ramach projektu, ustalono również wymierne cele dotyczące wydajności, czasu transakcji, bezpieczeństwa i prywatności.

Jednym z celów było też skalowanie od 70.000 do 200.000 codziennych transakcji, w oparciu o potrzeby brutto w zakresie rozrachunku w czasie rzeczywistym dla banków RPA. Kolejnym było przetwarzanie jednodniowych transakcji w dwie godziny, przy jednoczesnym uniknięciu jednodniowej utraty przetwarzania.

• Niedzielę zakreślamy na czerwono:

O 6 mld uszczupliła się rynkowa kapitalizacja względem ostatniej doby, co spowodowało spadki na niemal wszystkich walutach. Skromną korektę zaliczył gigant Bitcoin, bo jedynie na poziomie 0,4%. Ceny innych czołowych kryptowalut, takich jak Ethereum, Ripple i Bitcoin Cash, spadły kolejno o 5,6%, 1,2% i 1,3%.

Wśród innych „liczących się” coinów, wyróżniamy EOS, który będąc jednym z siedmiu z pierwszej setki wg CoinmarketCap, odnotował wzrost – na poziomie 1,5%.

źródło: ccn.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button