News

#442 Newsy z dnia 04.10.2018

Z czwartkowych wydarzeń: JP Morgan dąży do stania się wiodącym bankiem cyfrowym; Izraelski Urząd Papierów Wartościowych zaczął używać technologii Blockchain; Technologia zyskuje znaczącą siłę napędową dla sektora produkcyjnego w USA; Co aktualnie na giełdzie Poloniex; Małe wzrosty cen na giełdach.

• JP Morgan dąży do stania się wiodącym bankiem cyfrowym:

Badanie dotyczące inicjatyw w zakresie cyfrowej transformacji JPMorgan ujawniło, że Blockchain jest kluczową technologią dla planu działania banku, wynika z komunikatu prasowego opublikowanego przez ResearchAndMarkets.com (RM) 3. października.

RM przeanalizował strategie JPMorgan obejmujące całe przedsiębiorstwo, aby zabezpieczyć swoją „przewagę konkurencyjną” przed innymi bankami, firmami niefinansowymi i startupami typu fintech. Bank podobno przeznaczył 10,8 miliarda dolarów na wydatki na technologię w 2018 r., z czego 5 miliardów zostanie przeznaczone na inwestycje fintech.

Badanie obejmuje plan działań związanych z transformacją cyfrową JPMorgan, a Blockchain jest pierwszym w szeregu najnowocześniejszych technologii, które są realizowane przez bank – w tym big data, chmura, sztuczna inteligencja (AI) i robotyka.

Przedstawiono w nim szereg podejść, które podjął JPMorgan, w tym tworzenie akceleratorów i inkubatorów, inwestowanie, pozyskiwanie lub tworzenie partnerstw ze startupami fintech oraz odchodzenie od dotychczasowych systemów w kierunku nowszych rozwiązań. Jak podkreśla RM, wszystkie te strategie są częścią dążenia do zostania wiodącym bankiem cyfrowym. Badanie nakreśla również zalecenia dla innych uczestników rynku, aby podobnie objąć szeroko zakrojone innowacje fintech.

JPMorgan rozszerzył swoją platformę płatności opartych na Blockchain na ponad 75 międzynarodowych banków  w celu zwalczania konkurencji spoza sektora bankowego. Najpierw bank rozpoczął testowanie platformy w kwietniu ze swoimi partnerami, w tym Goldman Sachs, Pfizer Inc. i National Bank of Canada.

W sierpniu tego roku, CIO Lori Beer, JPMorgan, ogłosił, że Blockchain „zastąpi istniejącą technologię” w ciągu kilku lat. Jednak bank pozostaje niechętny jeśli chodzi o kryptowaluty, w szczególności w odniesieniu do ryzyka jakie się z nimi wiąże, a sam CEO, Jamie Dimon, skrytykował Bitcoina w kilku wywiadach. Niemniej jednak inne ważne osoby w firmie wskazują na potencjalnie bardziej otwarte stanowisko wobec przestrzeni kryptograficznej.

• Izraelski Urząd Papierów Wartościowych zaczął używać technologii Blockchain:

Izraelski Urząd Papierów Wartościowych (ISA) zaczął używać technologii Blockchain do poprawy bezpieczeństwa swojego systemu komunikacyjnego – donosi gazeta Times of Israel.

Regulator rządowy podobno wbudował tę technologię w system nazwany „Yael”, używany do dostarczania wiadomości i innych informacji podmiotom podlegającym nadzorowi ISA. ISA ma dalsze plany wdrożenia Blockchain w dwóch innych systemach, w tym w systemie głosowania online, który umożliwia inwestorom uczestnictwo w spotkaniach ISA zdalnie, oraz system o nazwie „Magna”, który przechowuje wszystkie raporty złożone przez podmioty podlegające regulacji ISA. Rozwiązanie blokowe używane przez ISA zostało podobno opracowane przez firmę informatyczną Taldor, według Times of Israel.

Jak podkreśla publikacja, technologia może zapewnić niezawodne rozwiązania w zakresie przeciwdziałania oszustwom, ponieważ może służyć do weryfikacji autentyczności komunikacji, a także do ochrony przed faktyczną edycją lub niewłaściwymi usunięciami.

Regulator jest cytowany przez Times of Israel, mówiąc, że przejście do technologii Blockchain „dodaje kolejną warstwę do zapewnienia wiarygodności informacji przekazywanych nadzorowanym organom.” Ponadto system Blockchain może udowodnić lub obalić, że wiadomość została wysłana przez ISA.

Natan Hershkovitz, dyrektor Departamentu Systemów Informacyjnych ISA, powiedział, że przejście na integrację Blockchain jest zgodne z rosnącą tendencją na całym świecie, a w szczególności w dziedzinie finansów, do osadzania innowacyjnych i rewolucyjnych technologii.

Jak informowaliśmy w zeszłym miesiącu, Szwajcaria i Izrael niedawno zgodziły się podzielić swoimi doświadczeniami na temat regulacji branży Blockchain, a Szwajcarski Sekretarz Stanu ds. Międzynarodowych Spraw Finansowych Joerg Gasser powiedział, że planuje przygotować raport przedstawiający ogólne zalecenia do oceny przez izraelski rząd. Ministerstwo Finansów Izraela ze swej strony oświadczyło, że oba kraje zgodziły się udostępnić notatki dotyczące regulacji fintech, w tym wytyczne dotyczące kryptowalut i zwalczania prania pieniędzy (AML).

• Technologia zyskuje znaczącą siłę napędową dla sektora produkcyjnego w USA:

Niedawny raport firmy badawczej ds. badań technologicznych, ReportLinker, pokazuje, że technologia Blockchain w sektorze produkcyjnym w USA ma znacznie wzrosnąć w latach 2020-2025.

Podczas przygotowywania raportu, jego autorzy dzielą zastosowanie Blockchain według aplikacji, zastosowania końcowego i terytorium. Badanie podzieliło wówczas branżę Blockchain na rynek produkcyjny w oparciu o wykorzystanie końcowe, na energię, przemysł, motoryzację, farmaceutyki, przemysł lotniczy i obronny, żywność i napoje, tekstylia i odzież oraz inne sektory.

Zgodnie z badaniami, Blockchain na rynku produkcyjnym ma wzrosnąć o 80 procent do roku 2025. Uprości to procesy biznesowe i zapewni przejrzystość i niezmienność, eliminując pośredników w logistyce i łańcuchu dostaw. Autorzy podają kilka czynników napędzających wzrost, wśród których najważniejszym jest rozwój rozwiązań typu „blockchain-as-a-service” (BaaS) dla przedsiębiorstw oraz znaczący wzrost inwestycji typu venture capital i Initial Coin Offerings (ICO).

Jednak w sprawozdaniu stwierdza się, że niepewna sytuacja regulacyjna i brak jednolitego zestawu norm powstrzymują rozwój łańcucha blokowego na rynku produkcyjnym. Fundacja MAPI, która prowadzi badania i wydaje zalecenia polityczne dotyczące warunków amerykańskiego sektora produkcyjnego, podała w marcu, że od stycznia 2018 r. produkcja przemysłowa była o 4,7 procent niższa niż w grudniu 2007 r. Pomimo kryzysu po recesji w 2008 roku, MAPI prognozuje, że sektor wytwórczy w USA odzyska pełną utraconą produkcję do kwietnia 2019 roku.

W sierpniu Cointelegraph poinformował, że badanie Blockchain Deloitte w 2018 roku wykazało, że technologia zyskuje znaczącą siłę napędową na poziomie wykonawczym przedsiębiorstw w różnych branżach. 74 procent respondentów ankiety stwierdziło, że ich zespół wykonawczy uważa, że ​​istnieje „przekonujące uzasadnienie biznesowe” w zakresie stosowania technologii Blockchain, 34 procent twierdzi, że niektóre formy wdrożenia Blockchain były już w fazie rozwoju w ramach organizacji.

• Co aktualnie na giełdzie Poloniex:

Amerykańska giełda kryptowalut Poloniex usunie marże i produkty kredytowe dla swoich klientów w USA, zgodnie z ogłoszeniem opublikowanym 3. października.

Poloniex to platforma handlowa założona w 2014 roku, która została przejęta przez dublińską firmę technologiczną Circle za 400 milionów dolarów. Obecnie Poloniex zajmuje 38. miejsce pod względem skorygowanej wartości rynkowej, zgodnie z CoinMarketCap.

Zgodnie z tym oświadczeniem do końca bieżącego roku giełda wycofa swoją marżę i produkty kredytowe dla klientów z USA. Poloniex wyjaśnia, że ​​podjęto te działania w celu zapewnienia, że ​​giełda jest zgodna z wymogami regulacyjnymi w każdej jurysdykcji. Ogłoszenie nie odnosiło się bezpośrednio do żadnych konkretnych przepisów.

Dodatkowo, Poloniex rzekomo wyłączy trzy kryptowaluty; Synereo (AMP), Expanse (EXP) i Gnosis (GNO) 10. października, więc klienci będą musieli zaniechać transakcji i wycofać wszelkie salda z tych aktywów.

W lipcu Departament Sprawiedliwości Delaware (DoJ) przeprowadził dochodzenie w sprawie Poloniex po tym, jak konta centrum wsparcia i media społecznościowe zostały oblężone przez użytkowników, którzy zostali zablokowani. W maju wielu klientów zaczęło podobno otrzymywać e-maile, w których Poloniex zażądał od nich weryfikacji konta w ciągu 14 dni. Następnie niezweryfikowane konta miały zostać zamrożone.

Użytkownicy Poloniex brali również udział w nieoficjalnym subdyteksie wymiany, narzekając na brakujące lub zablokowane depozyty. Jeden użytkownik powiedział:

Kiedy anuluję wszystkie otwarte zamówienia, oryginalna wartość USDT nie jest zwracana. Zwykle zamierzona wartość zakupu jest zwracana do mojej całkowitej kwoty i wszystko jest w porządku, ale właśnie zauważyłem, że za każdym razem, gdy anuluję zamówienie, „Szacowana wartość portfeli” staje się coraz mniejsza i nigdy nie wraca do pierwotnej wartości.

• Małe wzrosty cen na giełdach:

W ostatnich 24. godzinach kapitalizacja rynkowa kryptowalut wzrosła o 2,1 mld, z 216,6 mld dolarów do 218,7 mld. Cena Bitcoina wzrosła o 1% i wynosi 6.575 dolarów. Podobną zmianę ceny zanotowały pozostałe waluty z pierwszej dziesiątki pod względem kapitalizacji. Bitcoin stanowi 51,9% całego rynku. Obrót na giełdach wyniósł dzisiaj 12,4 mld dolarów.

źródło: coinmarketcap.com, cointelegraph.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button