News

#468 Newsy z dnia 30.10.2018

Z wtorkowych wydarzeń: Rusza oficjalna sprzedaż Petro; Coincheck umożliwia otwieranie nowych kont; Wielka Brytania rozważa przyszłość krypto instrumentów pochodnych; Rosyjski nadzór finansowy wzywa do ustanowienia globalnych krypto regulacji; Giełdy śpią.

Rusza oficjalna sprzedaż Petro:

Departament Gospodarki Wenezueli ogłosił na Twitterze, że kontrowersyjna państwowa kryptowaluta Wenezueli – Petro – jest już dostępna do nabycia w walutach fiat i krypto.

Zgodnie z infografiką zawartą w tweecie, Petro można teraz kupić bezpośrednio ze skarbca kraju za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej monety lub z sześciu giełd kryptograficznych autoryzowanych przez rząd. Państwowa kryptowaluta może zostać zakupiona za juan, euro i dolara amerykańskiego, a w przypadku niektórych kryptowalut, przez osoby prawne i osoby, które przeszły proces walidacji na oficjalnej stronie monety.

Według oficjalnego Twittera Petro, monetę można kupić za pomocą Bitcoina, Litecoina, Ethereum i Dash. National Cryptocurrency Association informuje jednak, że wśród kryptowalut Petro jest obecnie dostępny tylko za BTC i LTC.

Rząd wyznaczył również nadinspektora krypto aktywów i powiązanych z nimi działań, Joselita Ramireza, który jest odpowiedzialny za obsługę problemów obsługi klienta Petro. 

Sześć giełd kryptograficznych – Bancar, Afx Trade, Cave Blockchain, Amberes Coin, Cryptia i Criptolago – zostało autoryzowanych przez rząd wenezuelski do handlu tą monetą. Na chwilę obecną, żadna z giełd nie jest wymieniona pośród 100 najlepszych giełd kryptograficznych wg. CoinMarketCap.

Coincheck umożliwia otwieranie nowych kont:

W dzisiejszym oświadczeniu Monex Group, japoński broker internetowy, który zakupił zhackowaną giełdę kryptowalut Coincheck, ogłosił, że ponownie otworzył zapisy do nowych kont i umożliwił ograniczony handel.

W najnowszej fazie planu ponownego uruchomienia Coincheck, Monex umożliwił użytkownikom kupno i deponowanie określonych kryptowalut.

[…] ogłaszamy, że Coincheck wznowił dziś otwieranie nowych rachunków, oraz deponowanie i zakup niektórych usług kryptowalut.

– czytamy w oświadczeniu.

Od dnia dzisiejszego użytkownicy mogą zdeponować cztery kryptowaluty: Bitcoina, Ethereum Classic, Litecoina i Bitcoina Cash. W przyszłości Ethereum, NEM, Lisk, Ripple i Factom powrócą do Coincheck, pod warunkiem, że „usługi zostaną potwierdzone jako bezpieczne i będą gotowe do zaoferowania”.

Dla tych, którzy zdecydowali się otworzyć nowe konto na platformie, Monex, zgodnie z regulacjami wymaganymi od giełdy przez japoński organ regulacyjny Financial Services Agency (FSA), zalecił ścisły proces know-your-customer (KYC).

Wyniki opublikowane wczoraj przez Monex, ujawniły, że Coincheck odnotował 66-procentowy spadek przychodów za trzeci kwartał 2018 roku. Monex kupił Coincheck w kwietniu za około 33,5 miliona dolarów, jednocześnie przedstawiając plany wznowienia działalności giełdy w pełnej zgodności z lokalnymi przepisami.

Wielka Brytania rozważa przyszłość krypto instrumentów pochodnych:

Jak informuje Financial Times (FT), Urząd Nadzoru Finansowego (FCA) Wielkiej Brytanii orzekł, że rozważa zakazanie sprzedaży instrumentów pochodnych opartych na kryptowalutach,

W przeciwieństwie do działalności na rynku kasowym, handel, transakcje i doradztwo w zakresie pochodnych kryptograficznych, takich jak kontrakty różnicowe (CFD), opcje i kontrakty terminowe, obecnie wchodzą w zakres przepisów FCA i wymagają oficjalnego zezwolenia.

W opublikowanym oświadczeniu organ nadzoru poinformował, że w pierwszym kwartale 2019 r. rozpocznie konsultacje na temat tego, czy w przyszłości wprowadzi zakaz sprzedaży.

Uwagi organu nadzoru pojawiły się tego samego dnia, w którym opublikowano nowy raport Cryptoassets Taskforce, w skład której wchodzą przedstawiciele FCA, Skarbu Państwa i Banku Anglii. Podkreśla on, że lewarowane pochodne oparte na kryptografii są nawet bardziej ryzykowne niż transakcje na rynku kasowym, ponieważ mogą one wzmacniać i „powodować straty wykraczające poza początkową inwestycję”, a także nakładać dodatkowe opłaty.

Financial Times informuje, że sprzedaż pochodnych kryptograficznych staje się coraz bardziej opłacalna dla internetowych platform transakcyjnych notowanych na giełdzie londyńskiej, powołując się na grupy IG Group i Plus500. FCA planuje podobno przeprowadzić równoległą konsultację, aby rozszerzyć swoją jurysdykcję regulacyjną na same zasoby kryptograficzne, a także na dostawców infrastruktur, takich jak giełdy i usługi portfela.

W swoim oświadczeniu FCA wyjaśniło, że jego zdaniem krypto aktywa nie mają wartości wewnętrznej, w wyniku czego inwestorzy powinni być przygotowani na utratę całego kapitału jaki zainwestowali, oraz że ta klasa aktywów jako całość stanowi przyszłe potencjalne zagrożenie dla stabilności.

Rosyjski nadzór finansowy wzywa do ustanowienia globalnych regulacji kryptowalut:

Rosyjski nadzór finansowy, Financial Monitor Service (FMS), stara się o interwencję światowego organu nadzoru finansowego w celu regulacji kryptowalut, podają lokalne media.

Rosyjska finansowa agencja regulacyjna skontaktowała się z Grupą Zadaniową ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (FATF), aby poprosić o międzyrządową inicjatywę, która mogłaby kontrolować podaż i przepływ kryptowalut. Pavel Livadny, zastępca dyrektora FMS, potwierdził, że nadzór stara się zabezpieczyć udział wszystkich krajów członkowskich FATF w opracowaniu jednolitego parametru prawnego dla tego dobrze prosperującego przemysłu, powołując się na pranie pieniędzy jako główny problem.

Zdecentralizowane zasoby, takie jak Bitcoiny, mogą być kupowane, sprzedawane lub wymieniane częściowo anonimowo bez zgody organu centralnego. Globalne prześladowanie podziemia ujawniło wykorzystanie Bitcoinów w szeroko rozpowszechnionych przestępstwach, w tym w handlu narkotykami, praniu brudnych pieniędzy i – w niektórych przypadkach – finansowaniu terroryzmu. Zwróciło to uwagę agencji na całym świecie, prowadząc je do opracowania wstępnych przepisów prawnych regulujących przemysł kryptograficzny.

FATF, globalny organ nadzoru finansowego, ogłosił w czerwcu, że opracuje globalne przepisy dla giełd kryptowalut. Rosja jest jednym z 36 członków FATF, którzy budują ramy regulacyjne dla swoich lokalnych przemysłów kryptograficznych. Część krypto społeczności krytykuje ich wysiłki jako nic innego, jak odruchowe reakcje na nagły wzrost wartości Bitcoina.

Jeśli pozwolą na to przepisy FATF, kryptowaluta może być cyfrowo przetwarzana i przekazywana w przypadku płatności i inwestycji. Jednocześnie nie powinno się z nich tworzyć papierów wartościowych, sprawy głównego nurtu, wirtualnych pieniędzy, monet ani innych aktywów finansowych.

– dodał zastępca.

Giełdy śpią:

Ostatnia doba wykazała znikome zmiany w cenach walut. Wszystkie kryptowaluty z top 10 wg. Coinmarketcap oscylują na granicy zerowego ruchu. Bitcoin i Ethereum notują spadek o 0,1%, Bitcoin Cash i EOS o 0,5% a XRP wzrost o 0,4%.

Kapitalizacja całego rynku nadal wynosi 203 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 10.2 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, cnn.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button