News

#479 Newsy z dnia 10.11.2018

Z sobotnich wydarzeń: Tim Draper o swojej optymistycznej prognozie ceny Bitcoina; Brytyjczycy niezainteresowani inwestowaniem w Bitcoina; Obywatel Szwecji skazany za wysłanie bomby krypto firmie; Malezyjskie uniwersytety bezpieczniejsze dzięki Blockchain; Na giełdach różnie.

Tim Draper o swojej optymistycznej prognozie ceny Bitcoina:

Podczas dyskusji panelowej na konferencji Web Summit, inwestor kapitału podwyższonego ryzyka, Tim Draper, stwierdził, iż utrzymuje swoją prognozę, że cena Bitcoina do 2022 r. osiągnie 250.000 dolarów. Po raz pierwszy swoją prognozę ogłosił w kwietniu tego roku.

Wierz mi, to się wydarzy – będą myśleć, że jesteś szalony, ale uwierz w to, to się dzieje, to będzie niesamowite!

– mówił wówczas.

Zapytany na niedawnej konferencji Web Summit, czy nadal uważa, że cena Bitcoina doświadczy 40-krotnego wzrostu w ciągu czterech lat i osiągnie 250.000 dolarów, Draper powiedział:

Tak. Mówimy […] o pięcioprocentowym udziale w rynku, aby uzyskać 250.000 dolarów. To wydaje się jak kropla w morzu a wszystko, co musimy zrobić, to sprawić by Bitcoin mógł być używany do kupowania kawy Starbucks. I nagle świat się otwiera, a potem mówią: „Mam przed sobą wybór. Czy chcę mieć walutę, którą mogę zabrać z kraju do kraju […] lub czy chcę taką, która mnie trzyma w jednym kraju lub w jednym obszarze geograficznym i nie mogę jej użyć nigdzie indziej?”

Draper zakwestionował również potrzebę istnienia walut fiat lub „walut politycznych”, stwierdzając: „dlaczego ufamy walutom, które są określane przez jakąś dziwną, tą czy inną partię polityczną?”. Według opinii Drapera banki wydają pieniądze kiedy tylko maja na to ochotę z jakiegokolwiek powodu, a globalna i otwarta waluta zabrałaby kontrolę nad pieniędzmi bankom i przekazała ją zwykłym ludziom.

Brytyjczycy niezainteresowani inwestowaniem w Bitcoina:

Według niedawnego sondażu przeprowadzonego przez brytyjską firmę badawczą YouGov, zdecydowana większość Brytyjczyków – 93 procent – słyszała o Bitcoinie, ale tylko 4 procent twierdzi, że go kupiło.

Wyniki sondażu przeprowadzonego w tym miesiącu pokazują, że dziewięciu na dziesięciu Brytyjczyków słyszało o Bitcoinie, ale go nie rozumie. Tylko 4 proc. ankietowanych twierdziło, że rozumie Bitcoina „bardzo dobrze”, podczas gdy 23 proc. mówi „dość dobrze”, przy czym mężczyźni zaznaczali taką odpowiedź prawie trzy razy częściej niż kobiety. Młodsi Brytyjczycy przeważają wśród tych, którzy twierdzili, że rozumieją Bitcoina, stwierdza raport.

Pod względem faktycznych inwestycji w Bitcoina na pierwszym miejscu również są młodsi obywatele. Jeden na jedenaście (9 procent) Brytyjczyków w wieku od 18 do 24 lat kupiło Bitcoina, w porównaniu do jednej na sto osób w wieku powyżej 55 lat. Ogółem tylko 4 procent respondentów kupiło Bitcoina.

Ponadto znaczna liczba młodych ludzi, 36 procent ankietowanych w wieku od 18 do 24 lat, twierdzi, że osobiście zna kogoś, kto kupił Bitcoina już wcześniej.

Niemieckie centra konsumenckie dwóch landów, Hesji i Saksonii, przeprowadziły niedawno podobną ankietę. Spośród 1000 Niemców w wieku od 18 do 39 lat, 55 procent twierdziło, że słyszało wcześniej o kryptowalutach. Co więcej, 28 procent respondentów z 18 do 29 lat uznało kupowanie kryptowalut za „możliwe”.

Obywatel Szwecji skazany za wysłanie bomby krypto firmie:

Szwedzki sąd skazał mężczyznę na 6,5 roku więzienia po tym, jak wysłał „potencjalnie śmiertelną bombę domowej roboty” do firmy kryptograficznej z siedzibą w Wielkiej Brytanii, donosi dziś BBC.

Jermu Michael Salonen (lat 43) spotkał się z kilkoma zarzutami w sądzie okręgowym w Sztokholmie, w tym wysłanie bomby do pracowników Cryptopay w Londynie i wysłanie białego proszku do szwedzkich polityków – w tym do premiera.

Salonen rzekomo próbował zemścić się na firmie za odmowę zmiany zgubionego hasła na platformie Cryptopay w sierpniu 2017 r. Jak donosi BBC, Cryptopay odrzuciła wniosek, ponieważ taka zmiana naruszałaby politykę firmy. Szwed wysłał urządzenie wybuchowe w kopercie skierowanej do dwóch pracowników Cryptopay w Hackney w Londynie. Paczka została dostarczona do firmy księgowej, gdzie wcześniej mieściło się biuro Cryptopay.

Kilka miesięcy później, w marcu 2018 r., pracownik biura zaczął otwierać paczkę, ale przestał, gdy nabrał podejrzeń co do jej zawartości. Paczka została skierowana do dowództwa policji ds. zwalczania terroryzmu, które przekazało informacje o DNA z bomby do Interpolu, ostrzegając władze szwedzkie o działaniach Salonena. Według BBC Salonen dla szwedzkiej policji był już znany.

Założona pod koniec 2014 roku firma Cryptopay to portfel Bitcoina, usługa kart debetowych i giełda dla klientów z Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej. Współzałożyciel Cryptopay, George Basiladze, powiedział, że firma zmieniła biura na kilka miesięcy przed dostarczeniem paczki, oraz że w incydencie nie było rannych.

Malezyjskie uniwersytety bezpieczniejsze dzięki Blockchain:

Ministerstwo Edukacji Malezji tworzy konsorcjum uniwersyteckie, aby zwalczać oszustwa związane z dyplomami ukończenia studiów za pomocą Blockchain, informuje ministerstwo. 

Zgodnie z tweetem ministerstwa, system ten jest zaprojektowany tak, aby wydawał i weryfikował autentyczność uniwersyteckich dyplomów. Nowe konsorcjum wspierane przez rząd początkowo będzie składało się z sześciu uniwersytetów publicznych, a ich system weryfikacji dyplomów będzie działał przy użyciu Blockchain NEM. Według ministerstwa nowy system został opracowany przez zespół kierowany przez profesora z International Islamic University Malaysia (IIUM).

Lokalne media podają, że propozycja konsorcjum została zaproponowana przez Ministerstwo Edukacji w celu zachowania reputacji i integralności malezyjskich uniwersytetów, ochrony praw studentów, a także promowania technologii DLT.

Ministerstwo Edukacji poinformowało media, że głównym celem utworzenia konsorcjum jest „rozpowszechnianie szkoleń umiejętności”, a także opracowanie i przyjęcie technologii przez studentów i pracowników akademickich. W dłuższej perspektywie ministerstwo przygląda się także rozwojowi tego, co określa się mianem rozwiązań Blockchain dla „standardów branżowych”, które mogłyby potencjalnie generować dochody dla uniwersytetów będących członkami konsorcjum.

Niedawno rosyjski państwowy uniwersytet ogłosił, że będzie przechowywać dane o dyplomach na Blockchain dodając, że instytucja zapisała już informacje o wszystkich dyplomach wydanych w ciągu ostatnich dziesięciu lat za pomocą technologii DLT.

W październiku zeszłego roku Massachusetts Institute of Technology (MIT) stał się pierwszym na świecie uniwersytetem, który wydał dyplomy cyfrowe, czego dokonał dzięki implementacji technologii Blockchain.

Na giełdach różnie:

Minione 24h na giełdach wykazały mieszane ruchy w cenach walut, a kapitalizacja nie uległa dużym zmianom. Z czołowych walut wzrosty notuje Bitcoin, o 0,6%, Ethereum o 1,8%, XRP o 1,4% a EOS o 0,8%. Spadek obserwujemy przy Bitcoinie Cash, o 1,2%.

Kapitalizacja całego rynku w stosunku do ostatniej doby zmniejszyła się o 0,5 mld dolara i wynosi obecnie 214,2 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 11.9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button