News

#496 Newsy z dnia 27.11.2018

Z wtorkowych wydarzeń: Pompliano: Bitcoin najlepiej sprawującą się klasą aktywów na przestrzeni ostatnich 10 lat; Portfel Copay zainfekowany złośliwym kodem; Niedźwiedzi rynek nie straszny giełdzie Nasdaq; OKEx ogłasza drugą falę wycofania par handlowych; Na giełdach spadki.

Pompliano: Bitcoin najlepiej sprawującą się klasą aktywów na przestrzeni ostatnich 10 lat:

Inwestor kryptowalutowy, Anthony Pompliano (na zdj.), twierdzi, że Bitcoin prawdopodobnie spadnie do wyniku o 85 procent niższego od wyników szczytowych – około 3.000 dolarów. Pompliano przedstawił swoją prognozę podczas wywiadu przeprowadzonego przez CNBC w Squawk Box.

Partner krypo firmy inwestycyjnej Morgan Creek Digital Assets twierdził, że podczas gdy wartość Bitcoina została zawyżona w grudniu 2017 r. – przy presji sprzedażowej, która w tym roku doprowadziła do spadku ceny – jest kilka ważnych czynników związanych z długoterminową wartością tego aktywa, które należy zapamiętać: 

Po pierwsze, [Bitcoin] jest najbezpieczniejszą warstwą rozliczeniową transakcji na świecie, więc musi być coś warty […] to najlepiej sprawująca się klasa aktywów na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat – podczas swojego najdłuższego „bull run” osiągnęła lepsze wyniki niż S & P, DOW, NASDAQ itp. W ciągu tego czasu doświadczył dwóch 85-procentowych spadków, jednak nadal notuje wzrost o ponad 400% w skali ostatnich dwóch lat.

Po trzecie, dodał, wszystkie działania cenowe Bitcoina w ostatnich latach były napędzane przez inwestorów detalicznych – przed jakimkolwiek znaczącym zaangażowaniem ze strony głównych graczy instytucjonalnych, takich jak ci, którzy są gotowi wejść do przestrzeni kryptowalut w przyszłym roku. Wielkimi graczami są między innymi Fidelity i New York Stock Exchange (NYSE) operator Intercontinental Exchange (ICE).

Pompliano argumentował, że niedawne niepowodzenie na rynkach kryptograficznych jest barometrem wzorców inwestorów detalicznych; w całej historii handlu detalicznego w 2017 r. kryptowaluta ta była traktowana jako „wysoce niestabilne aktywa spekulacyjne”. W przeciwieństwie do tego, kontynuował, ostatnie zaangażowanie instytucjonalne odbywa się głównie za pośrednictwem mniej przejrzystych transakcji pozagiełdowych (OTC), w których trendy nie są od razu widoczne i trudniej uzyskać w nie wgląd.

Pompliano został w końcu zapytany o zmniejszanie się marży zysku dla górników kryptowalutowych, wraz ze spadkiem wartości aktywów. Uznał, że poza regionami o obfitej i taniej mocy, takiej jak Chiny – gdzie twierdzi, że górnicy mogą wydobyć Bitcoina za jedyne 2000 – 2.500 dolarów – widzimy podobne niepowodzenie górników w obszarach, w których koszty energii elektrycznej podnoszą koszty wydobycia do 6.000 – 6.500 dolarów. Te ostatnie, powiedział, „są teraz pod wodą”.

Portfel Copay zainfekowany złośliwym kodem:

Procesor krypto płatności BitPay na oficjalnym blogu wydał wczoraj poradę dla użytkowników swojego portfela do Bitcoinów typu open-source – Copay – który został zaatakowany przez złośliwy kod.

Luka dotyczy modułu firmy trzeciej Node.js, znanego również jako „event stream”, który jest używany w wersjach od 5.0.2 do 5.1.0 w aplikacjach Copay i BitPay. Zgodnie z raportem GitHub moduł ten został zmodyfikowany tak, aby wysyłać złośliwe oprogramowanie zdolne do kradzieży prywatnych kluczy użytkowników.

Post BitPay twierdzi, że sama aplikacja BitPay nie była podatna na złośliwy kod, oraz że zespół firmy bada, czy luka została wykorzystana przeciwko jakimkolwiek użytkownikom Copay.

Firma określiła porady dla swoich użytkowników, stwierdzając, że każdy, kto używa Copay w wersji od 5.0.2 do 5.1.0, „nie powinien uruchamiać ani otwierać aplikacji.” Firma wydała aktualizację zabezpieczeń w wersji (5.2.0), która ma wkrótce być dostępna do pobrania w sklepach z aplikacjami.

Firma ostrzega również, że użytkownicy wersji, których dotyczy problem powinni założyć, że ich prywatne klucze mogły zostać naruszone, a zatem powinni natychmiast przenieść jakiekolwiek aktywa do nowych, bezpiecznych portfeli v5.2.0.

Użytkownicy nie powinni próbować przenosić środków do nowych portfeli poprzez importowanie składających się z dwunastu słów „backup phrases”  zainfekowanych portfeli (które odpowiadają potencjalnie zagrożonym kluczom prywatnym). Użytkownicy powinni najpierw zaktualizować swoje portfele, których dotyczy problem (5.0.2-5.1.0), a następnie przesłać wszystkie fundusze z zaatakowanych portfeli do zupełnie nowego portfela w wersji 5.2.0, używając funkcji Send Max, aby zainicjować transakcje wszystkich funduszy.

– pisze firma.

Niedźwiedzi rynek nie straszny giełdzie Nasdaq:

Amerykański operator giełdowy Nasdaq podobno trzyma się planów uruchomienia Bitcoinowych kontraktów terminowych futures na początku przyszłego roku.

Raport Bloomberga, w którym cytowano „ludzi znających tę sprawę”, twierdzi, że Nasdaq, pomimo słabych rynków kryptograficznych w ciągu ostatniego roku, najprawdopodobniej nadal będzie trzymał się swoich planów i rozpocznie notowanie własnych Bitcoinowych kontraktów terminowych w I kwartale 2019 r.

W lutym CFTC wzmocniło proces przeglądu kryptowalutowych produktów futures. Nowa lista kontrolna dotycząca umów na wyznaczone rynki (Designated Market Contracts) i organizacji rozliczeniowych instrumentów pochodnych (Derivatives Clearing Organizations) miała na celu zapewnienie wsparcia dla organów regulacyjnych, ponieważ giełdy wprowadzają na rynek nowe produkty kryptograficzne.

Kontrakty Nasdaq są podobno oparte na cenie bieżącej Bitcoina na licznych giełdach, a opracowane zostaną przez nowojorską firmę zarządzającą inwestycjami VanEck.

Nasdaq po raz pierwszy ujawnił, że przygotowuje się do oferowania Bitcoinowych produktów futures w listopadzie zeszłego roku. Pierwsze Bitcoinowe kontrakty terminowe na trafiły na rynki prawie rok temu – oferty grup CBOE i CME pojawiły się w grudniu, gdy ceny Bitcoinów osiągnęły najwyższy poziom w historii.

Niedawno Intercontinental Exchange (ICE) ogłosiła, że wprowadza na rynek fizycznie dostarczany Bitcoinowy produkt futures za pośrednictwem nowej giełdy o nazwie Bakkt. Uruchomienie to zostało przełożone z grudnia 2018 r. na styczeń 2019 r. ze względu na „wielkość zainteresowania” w firmie oraz „prace niezbędne do poukładania wszystkich elementów na swoje miejsca” – podała firma.

OKEx ogłasza drugą falę wycofania par handlowych:

W dzisiejszym poście na blogu, czołowa giełda kryptowalutowa OKEx z siedzibą w Hongkongu, ogłosiła drugą falę wycofania par handlowych z powodu słabej płynności.

Firma OKEx, która ogłosiła zamiar wycofania niektórych par i tokenów w październiku oraz usunęła pierwszą partię 31 października, teraz usunie kolejne 49 par handlowych z księgi zamówień.

Zgodnie z ogłoszeniem, ma to na celu stworzenie silnego środowiska handlowego i oferowanie najlepszych doświadczeń handlowych dla handlowców. Niektóre aktywa tracą określone pary handlowe, podczas gdy dla 26 tokenów możliwość wypłaty ma zniknąć całkowicie, począwszy od 30 listopada.

W komentarzach wyjaśniających siłę napędową polityki, OKEx oświadczyła, że działa w celu ochrony interesów swoich użytkowników.

Będziemy ściśle monitorować wszystkie notowane projekty i wdrażać mechanizm wykluczania / ukrywania dla projektów niespełniających standardy, jeśli będzie to konieczne.

– dodała giełda.

OKEx jest obecnie drugą co do wielkości giełdą na świecie pod względem wolumenu, przy czym tylko Binance obraca dziennie większą wartością.

Na giełdach spadki:

Po upływie doby na giełdach obserwujemy tendencję spadkową. Bitcoin spadł o 1.8%, XRP o 2,6%, Ethereum o 2,5% a Bitcoin Cash o 4%. Najsłabsze wyniki z top 10 notują EOS i Bitcoin SV, kolejno o 8,4% i 9%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 1.9 mld dolarów i wynosi obecnie 121.8 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 16.8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button