#510 Newsy z dnia 11.12.2018
Z wtorkowych wydarzeń: Zaledwie 2 modele koparek ASIC wykazują rentowność; Korea Płd. prowadzi debatę z giełdami ws. krypto regulacji; Samsung ucina plotki o zimnym portfelu w Galaxy S10; Spadki nie ustają.
• Zaledwie 2 modele koparek ASIC wykazują rentowność:
W związku z krachem na rynku kryptowalut, nawet najnowszy sprzęt do miningu kryptograficznego walczy o rentowność dla swoich operatorów, jak wynika z danych udostępnianych przez stronę śledzącą opłacalność górnictwa, ASICMinerValue.com (AMV).
AMV to witryna, która w czasie rzeczywistym oblicza wskaźniki rentowności koparek ASIC – sprzętu, który wykorzystuje układy ASIC (Application-Specific Integrated Circuit), dostosowane do wydajnego kopania kryptowalut w oparciu o konkretny algorytm hashowania. Aktualizowana co minutę witryna oblicza zyski dla określonych koparek na podstawie bieżących kosztów energii, trudności sieci, nagród blokowych i cen kryptowalut.
Strona aktualnie wskazuje, że wśród maszyn górniczych ASIC ustawionych na kopalnie monet, które są oparte na kryptograficznej funkcji hashowania „SHA-256” – takich jak Bitcoin i Bitcoin Cash – tylko dwie obecnie generują zyski. Oba modele zostały wydane w październiku 2018 roku i wykazują 0,58 dolara oraz 0,21 dolara dziennych zysków.
Najbardziej dochodowa maszyna na ten moment, Ebit 11 ++, została wydana przez chińskiego producenta sprzętu górniczego Ebang Communication i obecnie kosztuje 2.024 dolarów.
Gigant branży górniczej Bitmain ogłosił w tym tygodniu, że zamknie centrum rozwojowe w Izraelu i zwolni miejscowych pracowników. Lokalne doniesienia przypisują decyzję „obecnej sytuacji” i „wstrząsu” na światowym rynku kryptografii.
• Korea Płd. prowadzi debatę z giełdami ws. krypto regulacji:
Zgodnie z doniesieniami ZdNet Korea, organ przedstawicielski Korei Południowej, Zgromadzenie Narodowe, przeprowadził debatę na temat krypto regulacji zorganizowaną przez główne lokalne giełdy kryptowalut.
Według lokalnych gazety finansowej, Financial Leaders, tematy debata została zaproponowana przez siedem giełd kryptograficznych – Bithumb, CobitCoin, Coinone, Upbit, Gopax, Coinplug i Hanbitco.
W debacie uczestniczyli zarówno krypto przedsiębiorcy jak i politycy, tacy jak członek Partii Demokratycznej Kim Byung-wook oraz przedstawiciele partii Liberty Korea i Bareunmirae, obie ze znaczną liczbą miejsc w Zgromadzeniu Narodowym. Krajowy organ nadzoru finansowego, Komisja Usług Finansowych (FSC), również wysłał swojego przedstawiciela do dyskusji.
ZDNet donosi, że Lee Seok-wu, dyrektor generalny Dunamu – spółki zależnej Kakao, która jest operatorem giełdy Upbit – poprowadził dyskusję, w której wzięli udział m.in. członkowie FSC i prezes Gopax. Dyskusja podobno dotyczyła praktyk przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy (AML), ochrony klientów i zasad KYC.
Debatę w Zgromadzeniu Narodowym poprzedziła decyzja FSC o zezwoleniu bankom na obsługę giełd kryptograficznych, kiedy tylko będą miały odpowiednie zabezpieczenia AML i będą stosowały kontrole KYC. W tym samym czasie Korea Południowa stosuje surową politykę wobec wstępnych ofert monetarnych (ICO), wydając przeciwko nim ostre ostrzeżenia. Jednakże lokalny startup Blockchain, Presto, podobno złoży apelację konstytucyjną w sprawie tej polityki.
• Samsung ucina plotki o zimnym portfelu w Galaxy S10:
Samsung wyjaśnił, że plotki, zgodnie z którymi planuje dodać funkcję zimnego portfela na swoim smartfonie Galaxy S10 są fałszywe.
Międzynarodowy konglomerat technologii z siedzibą w Korei zgłosił ostatnio trzy wnioski o unijne znaki towarowe na oprogramowanie Blockchain i kryptowalutowe. Jak donosi dzisiaj serwis społecznościowy Samsung, SamMobile, wnioski o znaki towarowe są częścią rzekomych planów oferowania zimnego portfela kryptowalutowego na smartfonie Galaxy S10, jednak sugestia ta została szybko odrzucona przez Samsunga w prywatnej korespondencji z Cointelegraph:
Niestety nie jesteśmy w stanie podać żadnych informacji, ponieważ jest są to plotki i spekulacje.
Trzy wnioski dotyczące znaków towarowych UE pojawiają się w wyszukiwaniach na stronie internetowej Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) i zatytułowane są odpowiednio „Blockchain KeyStore”, „Blockchain key box” i „Blockchain Core”.
Wszystkie trzy zostały złożone pod kategorią znaków towarowych „Smartfony; Aplikacje do użytku przy urządzeniach mobilnych; Aplikacja”, Aplikacja „, i jednocześnie nie ujawniają wielu szczegółów dotyczących proponowanych usług lub aplikacji.
• Spadki nie ustają:
Ostatnia doba na giełdach wykazuje kontynuację trendu spadkowego. Podobnie jak w dniu wczorajszym, prawie wszystkie ze 100 największych kryptowalut zakreślamy dziś na czerwono. Bitcoin notuje spadek o 2,7%, XRP o 0,7%, Ethereum o 3,2%, Stellar o 3,6% a Bitcoin Cash o 5%.
Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o kolejne 2.8 mld dolarów i wynosi obecnie 108 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 12.9 mld dolarów.
źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.
Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.