News

#535 Newsy z dnia 05.01.2019

Z sobotnich wydarzeń: Założyciel nieuczciwej giełdy czeka na ekstradycję do USA; Japoński organ samoregulacyjny bogatszy o pięć nowych giełd; AMD łączy siły z firmą Blockchain; Odbicie cen.

Założyciel nieuczciwej giełdy czeka na ekstradycję do USA:

Według doniesień Mediafax, Nistor Vlad Călin, założyciel rumuńskiej giełdy kryptowalut Coinflux, zostanie poddany ekstradycji do Stanów Zjednoczonych.

Călin został wcześniej aresztowany na podstawie nakazu wydanego przez USA pod zarzutem brania uziału w przestępczości zorganizowanej, prania brudnych pieniędzy i oszustw rzekomo przeprowadzanych przez jego giełdę kryptowalut. Areszt doszedł do skutku po otrzymaniu zawiadomienia od agenta secret service, który oskarżył go o świadome pomaganie w praniu pieniędzy związanych z działalnością przestępczą popełnioną na terytorium Stanów Zjednoczonych.

Zgodnie z najnowszym doniesieniem Mediafax, Anatol Pânzaru, prawnik Călina, zadeklarował przed Sądem Apelacyjnym w Bukareszcie, że warunki umowy o współpracy sądowej między Rumunią a Stanami Zjednoczonymi nie zostały spełnione.

Ponadto Pânzaru twierdzi, że jego klient nie miał możliwości dowiedzenia się, że kryptowaluta o której mowa została uzyskana w wyniku oszukańczego działania. Ponadto zażądał od sądu odrzucenia wniosku o ekstradycję.

Jak donosił Cointelegraph w grudniu, Sąd Najwyższy Grecji zatwierdził ekstradycję Aleksandra Vinnika, rzekomego byłego operatora nieistniejącej już giełdy kryptowalut BTC-e, do Francji, na podstawie zarzutów prania pieniędzy. Vinnik został aresztowany w Grecji w lipcu 2017 r., po oskarżeniu go o przewodzenie grupie, która przez sześć lat prała 4 miliardy dolarów w Bitcoinie.

Japoński organ samoregulacyjny bogatszy o pięć nowych giełd:

Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem, pięć kolejnych giełd kryptowalut dołączyło do Japan Virtual Currency Exchange Association (JVCEA).

JVCEA jest organem samoregulacyjnym utworzonym w kwietniu przez 16 zarejestrowanych giełd kryptograficznych w celu stworzenia branżowych standardów bezpieczeństwa dla inwestorów. W październiku japoński organ nadzoru finansowego oficjalnie przyznał JVCEA status samoregulacji, w wyniku czego grupa nadzoruje sektor kryptograficzny.

Organ, utworzony częściowo w odpowiedzi na styczniowe włamanie na Coincheck, wydał w czerwcu zestaw wytycznych regulacyjnych, w tym zakaz handlu informacjami poufnymi oraz zakaz handlu monetami zorientowanymi na prywatność.

Pięciu nowych członków JVCEA typu II to Coincheck, Everyone’s Bitcoin, Lastroots Inc., LVC Corporation i Coinage Corporation. Klasyfikacja typu II oznacza, że firma jest w trakcie ubiegania się o rejestrację wirtualnego handlowca. 

Cointelegraph Japan informuje, że JVCEA obecnie rekrutuje tylko członków typu II, ale wkrótce doda klasyfikację typu II dla firm, które oferują usługi związane z wirtualną walutą, takie jak sprzedawcy portfeli. W okresie letnim stowarzyszenie ogłosiło, że rozważa zarówno ograniczenie obrotu marżą, jak i nałożenie maksymalnych ograniczeń na transakcje niektórych klientów.

W połowie grudnia 2018 r. lokalne media podały, że Coincheck został zatwierdzony do licencji operacyjnej na giełdę kryptograficzną przez krajowy organ nadzoru finansowego, jednak nowy operator Coincheck, Monex, nie potwierdził tego komunikatu.

AMD łączy siły z firmą Blockchain:

Firma programistyczna ConsenSys, producent półprzewodników AMD i firma Halo Holdings z siedzibą w Abu-Dhabi wspólnie pracują nad opartą na Blockchain infrastrukturą przetwarzania w chmurze. Współpraca ta została ogłoszona przez ConsenSys w komunikacie prasowym opublikowanym 4 stycznia.

Zgodnie z publikacją, firmy nawiązały współpracę, aby stworzyć tak zwany W3BCLOUD, którego celem jest rozwój produktów AMD ukierunkowanych na obciążenie wywołane technologią Blockchain. W ramach współpracy, ConsenSys zapewni wiedzę o transakcjach typu Blockchain, kwestiach bezpieczeństwa i przypadkach użycia dla tej technologii.

W3BCLOUD będzie pierwszą niezależną infrastrukturą chmury obliczeniowej typu Blockchain, spełniającą wymagania zarówno sektora publicznego, jak i prywatnego.

Dyrektor ds. zarządzania produktami i technologii Blockchain w AMD, Joerg Roskowetz powiedział, że produkt będzie zaprojektowany, aby „stawić czoła wyzwaniom, od inteligentnej tożsamości, centrów danych przedsiębiorstw i śledzenia identyfikatorów zdrowotnych, po licencjonowanie i zarządzanie łańcuchem dostaw”.

ConcenSys, niedawno podpisał protokół ustaleń z południowokoreańskim holdingiem technologicznym SK Group. Inicjatywa ma na celu zbudowanie modelu biznesowego przedsiębiorstwa Blockchain za pomocą inteligentnych kontraktów. Partnerstwo obejmie także edukację technologiczną o Ethereum Blockchain dla koreańskich programistów za pośrednictwem ConsenSys Academy i Centrum szkoleniowego C&C Tech.

Odbicie cen:

W dniu dzisiejszym na giełdach dominuje zieleń – wszystkie 10 największych kryptowalut notuje wzrosty. Największymi mogą się pochwalić Litecoin i TRON, których wartość podskoczyła o 11%. Bitcoin notuje wzrost o 2%, Ethereum o 5,5%, XRP o 1,1% a Bitcoin Cash o 3%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 3.5 mld dolarów i wynosi obecnie 132.8 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 17.9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button