News

#589 Newsy z dnia 28.02.2019

Z czwartkowych wydarzeń: Putin wyznacza rządowi termin przyjęcia regulacji kryptowalut; Coinhive kończy swoją działalność; Moskwa planuje przeprowadzenie wyborów za pomocą Blockchain; Nowojorski przedsiębiorca oskarżony o oszustwa; Dzień zakończony lekkimi spadkami.

Putin wyznacza rządowi termin przyjęcia regulacji kryptowalut:

Zgodnie z instrukcjami dla Zgromadzenia Federalnego, Prezydent Rosji, Władimir Putin, wyznaczył rządowi kolejny termin na przyjęcie przepisów dotyczących branży aktywów cyfrowych. Dokument został opublikowany na oficjalnej stronie internetowej prezydenta Rosji, Kremlin.ru.

Zgodnie z dokumentem, prezydent Putin nakazał rządowi wprowadzić w życie przepisy związane z kryptografią do 1 lipca 2019 r. Prezydent zażądał od Rady Federacji Rosyjskiej i izby niższej Federalnego Zgromadzenia Rosji (rosyjskiej Dumy Państwowej) przyjęcia tego rozporządzenia podczas wiosennego posiedzenia w 2019 r.

Dokument wymaga przyjęcia federalnych przepisów, które mają na celu rozwój gospodarki cyfrowej, w tym regulacji cyfrowych rozliczeń cywilnoprawnych. Przepisy powinny również zawierać ramy prawne dotyczące cyfrowych aktywów finansowych, jak również przyciągnąć większe zasoby finansowe oparte na technologiach cyfrowych – stwierdza dokument.

Instrukcje prezydenta Putina odzwierciedlają jego wcześniejsze oświadczenie w 2018 r., kiedy to nakazał rządowi ustanowienie przepisów dotyczących handlu Bitcoinem i innymi kryptowalutami, ICO i wydobywaniem kryptografii do lipca 2018 r.

Parlament rosyjski uchwalił przepisy kryptograficzne w pierwszym czytaniu w maju 2018 r., jednak jesienią wszystkie terminy związane z kryptografią i tokenami zostały ostatecznie zastąpione terminem „prawa cyfrowe”, a definicja wydobywania kryptowalut została wycięta z projektu ustawy. W związku z tym w grudniu 2018 r. rosyjska ustawa o kryptografii została odesłana do etapu pierwszego czytania.

Niedawno magazyn finansowy Rambler poinformował, że rosyjska Duma planuje w marcu dokonać przeglądu i przyjąć nowe regulacje kryptowalutowe.

Coinhive kończy swoją działalność:

Usługa wydobywania kryptowalut Coinhive kończy swoją działalność, ponieważ projekt podobno stał się ekonomicznie nierentowny. Zespół stojący za Coinhive ogłosił najnowszą wiadomość za pośrednictwem oficjalnego bloga.

Zgodnie z ogłoszeniem, usługa miningu zakończy działalność 8 marca 2019 r., podczas gdy kokpity użytkowników będą dostępne do 30 kwietnia 2019 r. Wśród przyczyn zamknięcia, deweloperzy podają ponad 50-procentowy spadek hash rate-u po ostatnim hard forku Monero. 

Usługa podobno również została dotknięta przez spadki na rynku kryptowalut, a wartość XMR spadła w przeciągu roku o 85 procent.

To, i ogłoszony hard fork oraz aktualizacja algorytmów sieci Monero 9 marca doprowadziła nas do wniosku, że musimy przerwać Coinhive.

– czytamy w poście.

Coinhive jest opartą na języku JavaScript usługą wydobywania kryptowaut, która pobiera opłaty za zainstalowanie kodu komputerowego na stronach internetowych. Po zainstalowaniu usługa korzysta z mocy obliczeniowej przeglądarki, która ładuje daną witrynę. Chociaż Coinhive nie jest z natury złośliwym kodem, stał się popularny wśród hakerów wykorzystujących go do kyptojackingu.

Moskwa planuje przeprowadzenie wyborów za pomocą Blockchain:

Rada miejska w Moskwie, stolicy Rosji, przedłożyła projekt ustawy o wykorzystaniu technologii Blockchain do elektronicznego systemu głosowania – donosi rosyjska agencja prasowa Tass.

Moskiewska Duma Miejska, lokalny parlament rosyjskiej stolicy, zamierza chronić proces i wyniki głosowania elektronicznego w nadchodzących wyborach dzięki wykorzystaniu technologii Blockchain. Wiadomość została ogłoszona przez jednego z autorów omawianej ustawy, posła rządzącej partii „Jedna Rosja”, Dmitrija Vyatkina.

Vyatkin podkreślił, że technologia ta pozwoli na oddzielne przechowywanie danych osobowych wyborców i wyników głosowania.

Nie będzie można ich połączyć. Dokładnie tak działa technologia Blockchain.

– dodał.

Podkreślił także, że pomoże to uniknąć oszustw wyborczych, które nazwał „brudnymi technologiami wyborczymi”. 

Rosja przeprowadziła podobno udane wybory regionalne z udziałem 40.000 uczestników w obwodzie saratowskim za pośrednictwem elektronicznego systemu głosowania opartego na Blockchain, nazwanego Polys, który został opracowany przez Kaspersky Lab w 2017 r.

Nowojorski przedsiębiorca oskarżony o oszustwa:

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (DoJ) oskarżył nowojorskiego operatora rzekomej firmy obsługującej transakcje kryptowalut o oszustwa i przeprowadzanie nielegalnych transakcji pieniężnych. DoJ ogłosił zarzuty w komunikacie prasowym. 

Zgodnie z wydaniem, nowojorski obywatel Randall Crater założył i zarządzał My Big Coin Pay Inc. (My Big Coin), rzekomą kryptowalutą i wirtualną firmą świadczącą usługi płatnicze z siedzibą w Las Vegas w stanie Nevada. W latach 2014-2016 Crater i jego współpracownicy opracowali rzekomo nieuczciwą kryptowalutę „My Big Coins” i oferowali ją inwestorom.

Oskarżony rzekomo zwabił inwestorów twierdząc, że moneta była w pełni funkcjonującą wirtualną walutą powiązaną z cennymi aktywami fizycznymi, takimi jak złoto, którą można wymienić na towary, gotówkę lub inne kryptowaluty. Departament Sprawiedliwości twierdzi, że w rzeczywistości tak nie było.

Akt oskarżenia stwierdza, że Crater dopuścił się czterech przypadków oszustwa  i trzech przypadków nielegalnych transakcji pieniężnych, a także sprzeniewierzył ponad 6 mln dolarów w fundusze inwestycyjne na użytek własny. DoJ zauważył jednak, że „zarzuty oskarżenia są jedynie zarzutami, a oskarżonego uważa się za niewinnego, dopóki nie zostanie udowodniona mu wina ponad uzasadnioną wątpliwość w sądzie”.

Na początku tego miesiąca pozew sądowy w amerykańskim sądzie okręgowym w Nowym Jorku twierdził, że inwestor został wprowadzony w błąd, inwestując 2 miliony dolarów w kryptowalutę MCash.

Token MCash nie tylko nie został poprawnie zarejestrowany w Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, ale co ważniejsze, w związku ze sprzedażą tokena MCash, pozwani złożyli liczne fałszywe oświadczenia i dokonali zaniedbań, które nakłoniły Powoda do zainwestowania 2 milionów dolarów

– stwierdzają akta.

Dzień zakończony lekkimi spadkami:

Giełdy po upływie doby wykazują nieduże ruchy, z przewagą spadków. Bitcoin zmniejszył swoją wartość o 0,1%, Ethereum o 0,8% a XRP o 1,5%. Wzrosty widzimy przy EOS i Litecoinie, po około 1,8%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 0.4 mld dolarów i wynosi obecnie 130 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 29.3 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button