#666 Newsy z dnia 16.05.2019
Z czwartkowych wydarzeń: Uregulowanie kryptowalut w Rosji nie jest już priorytetem; Huobi otwiera handel OTC dla instytucji; Mniej niż 400 osób posiada 1/3 całego Ethereum; Ethereum i Stellar na czele.
• Uregulowanie kryptowalut w Rosji nie jest już priorytetem:
Utworzenie regulacji dla kryptowalut nie jest priorytetem dla rosyjskiego rządu, ponieważ kryptowaluty straciły swoją popularność, argumentował niedawno rosyjski premier. Komentarze premiera Dmitrija Miedwiediewa zostały zgłoszone przez rosyjską agencję prasową Fontanka.
Według Miedwiediewa kryptowaluty nie są już tak interesujące dla ludności, co zmniejsza potrzebę przyjmowania przepisów kryptograficznych.
Dotychczasowa popularność kryptowalut zmniejszyła się, co sprawia, że problem regulacji nie jest już tak istotny.
– powiedział.
Przemawiając na dorocznym międzynarodowym forum sądowym, Miedwiediew zauważył, że problem ten był szeroko dyskutowany na poprzednim forum w maju 2018 r., kiedy wezwał rząd do ustanowienia przynajmniej niektórych podstawowych terminów kryptograficznych. Podczas gdy szum wokół Bitcoinów spadł, wciąż istnieje szansa, aby rynki kryptograficzne ożyły, podobno podsumował premier.
Wiadomość ta pojawiła się w pierwszym poważnym ruchu wzrostowym rynków kryptograficznych w 2019 r., kiedy Bitcoin wzrósł ze średniego progu 4.000 dolarów do ponad 8.000 dolarów w ciągu 45 dni, począwszy od 1 kwietnia.
• Huobi otwiera handel OTC dla instytucji:
Zgodnie z opublikowanym postem na blogu, jedna z największych światowych giełd kryptograficznych, Huobi, uruchomiła regulowane biuro handlu pozagiełdowego (OTC) dla inwestorów instytucjonalnych.
Nowa kryptograficzna platforma transakcyjna OTC, Huobi OTC Desk, jest w pełni regulowana przez Komisję Usług Finansowych Gibraltaru (FSC) i umożliwia tworzenie czołowych par transakcji fiat-krypto i krypto-krypto.
W odróżnieniu od istniejących produktów detalicznych OTC należących do Huobi, nowy trading desk pozwala na przeprowadzanie głównego handlu OTC w ramach Huobi Technology, regulowanego podmiotu handlowego OTC Huobi w Gibraltarze, podczas gdy istniejąca oferta OTC na stronie otc.hbg.com umożliwia transakcje peer-to-peer (P2P) w ramach Huobi Global, wyjaśniła firma.
Jeff Adams, starszy kierownik ds. sprzedaży w Huobi Global, stwierdził, że uruchomienie Huobi OTC Desk było napędzane przez popyt ze strony inwestorów na duże transakcje, twierdząc, że firma widziała „niezaspokojoną potrzebę” takich usług.
Przemawiając na specjalnym wydarzeniu Huobi meetup w Nowym Jorku, Adams podkreślił również wzrost zainteresowania wśród tradycyjnych traderów, którzy „wciąż nie czują się komfortowo, wskakując w nieuregulowane środowiska handlowe”.
Według publikacji, Huobi OTC Desk obsługuje główne kryptowaluty, takie jak Bitcoin i Ethereum, a także waluty fiat, w tym dolara amerykańskiego, euro i funta brytyjskiego.
Najnowsze poczynania Huobi są następstwem zdobycia przez firmę licencji Led Ledger Technology (DLT) z FSC Gibraltaru pod koniec 2018 r., która umożliwiła giełdzie przyciągnięcie inwestorów instytucjonalnych.
Na początku tego roku Huobi poinformowała, że jej biuro OTC P2P stało się jedną z najczęściej używanych platform OTC na świecie. Biuro handlowe oferuje transakcje pozagiełdowe w Bitcoinie, Ethereum, EOS, Tether, Huobi Token, a także Ripple, które zostały notowane w marcu 2019 r.
• Mniej niż 400 osób posiada 1/3 całego Ethereum:
Jedna trzecia Ethereum jest własnością zaledwie 376 wielorybów, jak wynika z nowych badań.
Startup Blockchain Chainalysis opublikował badanie wskazujące, że podczas gdy 376 osób kontroluje 33% krążącej podaży w 2019 r., liczba ta jest rzeczywiście niższa niż w 2016 i 2017 r. Badanie wykazało również, że wieloryby nie mają „znaczącego” wpływu na cenę ETH, jednak zwiększają zmienność śróddzienną na rynku kryptowalut, gdy dokonują dużych wyprzedaży.
Chainalysis definiuje wieloryby jako 500 największych posiadaczy kryptowalut, z wyłączeniem usług, które przechowują swoje udziały poza giełdami. Okazało się, że wieloryby eterowe stanowią obecnie zaledwie 7 procent wszystkich transakcji.
Badanie wykazało ponadto, że większość (około 60 procent) tych wielorybów nie jest aktywnymi handlowcami, co oznacza, że trzymają swoje aktywa i nie handlują regularnie na giełdach kryptowalut. Oznacza to, że konsekwentnie utrzymują 25–40 procent krążącej podaży ETH i odpowiadają za 5-18 procent wolumenu transakcji, twierdzi Chainalysis.
Ponadto, wykorzystując model wektorowej autoregresji (VAR), powszechnie stosowany w analizie finansowych szeregów czasowych, Chainalysis odkrył, że ceny Ethereum śledzą cenę Bitcoina. Oznacza to, że średnio 1-procentowy wzrost ceny BTC wczoraj prowadzi do 1,1-procentowego wzrostu ceny ETH dzisiaj. Badanie nie wykazało jednak „statystycznie istotnego” wpływu cen Bitcoina na zmienność śróddzienną Ethereum.
W badaniu przeanalizowano również wpływ wielorybów wysyłających i odbierających środki na i z giełdy przy użyciu modelu VAR. Stwierdzono, że wysłane środki wpływają na zmienność, ale nie na cenę, podczas gdy otrzymane fundusze nie mają wpływu ani na ceny, ani na zmienność w ciągu dnia.
• Ethereum i Stellar na czele:
Giełdy po upływie doby wykazują mieszane ruchy. Na czerwono zakreślany Bitcoina, XRP oraz Binance Coina, których wartość spadła kolejno o 0,9%, 1,1% i 2,6%. Nie zabrakło również znacznych wzrostów – Ethereum i Stellar notują wyniki dodatnie na poziomie 12,7% i 16%. Wartość Bicoina Cash wzrosła o 5,7% a EOS o 4,7%.
Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 3.6 mld dolarów i wynosi obecnie 251,5 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 120.5 mld dolarów.
źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com.
Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.