News

#680, #681 Newsy z dni 30.05.-31.05.2019

Z czwartkowych i piątkowych wydarzeń: Nowy projekt ustawy regulujący branżę kryptograficzną w Japonii; Dalszy ciąg regulacji kryptowalut w Australii; EOS został dodany na Coinbase; Telegram wydał testowego klienta do swojej sieci Blockchain; Nowe ATH na Bitcoinie; Jest chętny na zakup 25% wszystkich Bitcoinów z rynku; Duża aktywność na rynku.

  • Nowy projekt ustawy regulujący branżę kryptograficzną w Japonii:

Japońska Izba Reprezentantów oficjalnie zatwierdziła nowy projekt ustawy o zmianie przepisów krajowych regulujących branżę kryptograficzną.

Projekt ustawy – przygotowany przez japońską Agencję Usług Finansowych (FSA) i zaakceptowany przez Izbę w połowie marca tego roku – został przyjęty większością głosów na sesji plenarnej Izby Radców, zgodnie z aktualną aktualizacją FSA na oficjalnej stronie internetowej.

Projekt ma na celu wprowadzenie zmian do dwóch przepisów krajowych dotyczących aktywów kryptograficznych – ustawy o rozliczaniu funduszy i ustawy o instrumentach finansowych i wymianie. Teraz, gdy projekt ustawy został przyjęty, poprawione akty mają wejść w życie w kwietniu 2020 r.

Proponowane zmiany w japońskich instrumentach finansowych i przepisach dotyczących usług płatniczych ostentacyjnie zaostrzą regulację kryptowalut w celu promowania ochrony użytkowników, bardziej rygorystycznego regulowania obrotu instrumentami kryptograficznymi, złagodzenia ryzyka branżowego, takiego jak hacki giełdowe, oraz szerokiego ustanowienia bardziej przejrzystych ram prawnych dla nowych klas aktywów.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami projekt ustawy wprowadza również legalną zmianę nazwy kryptowalut jako „aktywów kryptograficznych”, wcześniej oznaczonych w kraju jako „waluty wirtualne”.

Projekt przewiduje również bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące obrotu depozytami zabezpieczającymi, ograniczając dźwignię do dwukrotności i czterokrotności początkowego depozytu.

Cointelegraph Japan odnotowuje dziś, że chociaż w branży istnieje pogląd, że regulacja została zaostrzona, niektórzy uważają, że japońskie rozporządzenie w sprawie wirtualnych walut ustanowi globalny punkt odniesienia dla regulacji sektora.

W kwietniu minister finansów Japonii i wicepremier Taro Aso wezwał dziennikarzy do zaprzestania używania terminu „waluty wirtualne” i przejścia na nowo wprowadzoną nazwę prawną.

  • Dalszy ciąg regulacji kryptowalut w Australii:

Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) opublikowała 30. maja nowe oficjalne wytyczne dotyczące oferty początkowych monet (ICO) i kryptowalut.

Regulator wyszczególnił warunki wstępne, które musi spełniać firma zajmująca się kryptowalutami, aby przestrzegać zarówno australijskich przepisów, jak i ustaw ASIC, ale nie obejmował przepisów egzekwowanych przez inne instytucje krajowe. W szczególności wytyczne wskazywały, że jeśli składnik kryptograficzny jest produktem finansowym, wówczas emitent i firmy, które się nim zajmują, muszą posiadać australijską licencję na usługi finansowe.

Raport zauważa również, że górnicy będą uważani za część procesu rozliczeń i rozrachunków w co najmniej kilku przypadkach:

„Tam, gdzie górnicy i procesory transakcyjne są częścią procesu rozliczania i rozrachunku (CS) dla tokenów będących produktami finansowymi, obowiązują przepisy australijskie.”

Regulator zauważył również, że podmioty i ich doradcy muszą wziąć pod uwagę wszystkie prawa i cechy ICO (niezależnie od tego, jak jest nazwane i sprzedawane) przy ustalaniu, czy składnik kryptograficzny jest produktem finansowym lub obejmuje produkt finansowy.” Raport ponadto precyzuje, że giełdy zarządzające takimi aktywami będą musiały również posiadać licencję, ponieważ wytyczne zawierają następujące uwagi:

„Firmy oferujące kryptowaluty lub oferujące usługi związane z aktywami kryptograficznymi muszą podjąć odpowiednie zapytania, aby upewnić się, że przestrzegają wszystkich stosownych przepisów australijskich”.

Wreszcie ASIC zauważył również, że normy Know Your Client i Anti-Money Laundering mają zastosowanie do aktywów kryptograficznych, podobnie jak australijskie prawo konsumenckie, w tym zawarte są przypadki, gdy aktywa są wydawane lub zarządzane z zagranicy.

• EOS został dodany na Coinbase:

Główna giełda kryptowalut i serwis portfelowy Coinbase, dodał w czwartek do swoich szeregów kryptowalutę EOS. Jest on dostępny do handlu i przechowywania w większości obszarów objętych Coinbase, z wyjątkiem Wielkiej Brytanii i Nowego Jorku na ten moment.

W podanym komunikacie zauważono również, że nie ma opłat transakcyjnych związanych z EOS – koszt jest natomiast płacony w zasobach obliczeniowych, takich jak podatek od pamięci RAM, procesorów lub przepustowość sieci. Użytkownicy, którzy zarządzają siecią, zarabiają również EOS, przyczyniając się do mocy obliczeniowej potrzebnej do przeprowadzania transakcji.

EOS jest jedną z największych kryptowalut dodanych ostatnio do giełdy – z kapitalizacją rynkową ponad 8 mld dolarów, a największym od czasu dodania XRP w lutym.

Wcześniej, w maju, Coinbase rozszerzył swoją ofertę globalną, oferując wsparcie handlowe dla ponad 50 nowych jurysdykcji oraz program edukacyjny z małymi opłatami kryptograficznymi, Coinbase Earn, dostępny w ponad 100 krajach.

  • Telegram wydał testowego klienta do swojej sieci Blockchain:

Szyfrowany komunikator – Telegram, oficjalnie wydał testowego klienta dla swojej Telegram Open Network (TON), zgodnie z zapowiedzią w niedawnym e-mailu do inwestorów.

Archiwum plików dostępnych do pobrania na stronie test.ton.org jest dystrybucją wstępnej wersji klienta TON Blockchain Network Lite wraz z odpowiednimi częściami biblioteki TON Blockchain, zgodnie z plikiem informacyjnym readme. Opracowanie jest uproszczoną stabilną wersją Lite Client.

25. maja użytkownik GitHub przesłał wersję klienta. Zgodnie z plikiem readme na GitHub, klient – jeśli skonfigurowany jest poprawnie – jest połączony z pełnym węzłem do testnetu TON blockchain i wysłał do niego pewne zapytania.

Oprócz samego klienta Lite, użytkownicy mogą również zainstalować plik konfiguracyjny do inteligentnego tworzenia kontraktów, który łączy klienta lite ze specjalnym serwerem. Użytkownicy mogą więc między innymi rozpocząć tworzenie nowych inteligentnych umów, kontrolować stan istniejących inteligentnych umów oraz wysyłać zewnętrzne komunikaty do inteligentnych umów. Użytkownicy mogą także wdrożyć Fift, aby skompilować, wykonać i debugować lokalnie inteligentne kontrakty.

Fift to nowy język programowania dla TON, który został wydany w zeszłym tygodniu. Język jest specjalnie zaprojektowany do tworzenia inteligentnych umów TON blockchain i interakcji z maszyną wirtualną TON.

Telegram podobno rozpoczął w kwietniu prywatne testy beta bloków TON dla ograniczonej liczby globalnych deweloperów. Podczas gdy testowanie nie przyniosło żadnych konkretnych wyników, dwóch anonimowych testerów ujawniło, że blockchain wykazał „niezwykle wysoką szybkość transakcji”.

• Nowe ATH na Bitcoinie:

Dane z BTC.com pokazują, że trudność wydobycia Bitcoin osiągnęła 7,46T. Liczba ta przewyższa poprzednie ATH o wartości 7,45 T osiągnięte na początku października 2018 r.

Bitcoin docierający do nowego górniczego trudnego ATH oznacza, że ​​sieć jest teraz bezpieczniejsza niż kiedykolwiek. Trudność odnosi się do łatwości, z jaką górnicy rozwiązują równania kryptograficzne wymagane do wydobycia nowego bloku w sieci.

Co więcej, nowa trudność ATH rozwiewa również narrację pt „górnicza spirala śmierci” prowadzoną przez media głównego nurtu pod koniec 2018 r. Te bezpodstawne obawy zostały rozwiane.

Jak donosi Bitcoinist, wskaźnik hash sieci również zbliża się do ATH. Tak imponujące liczby oznaczają zwiększoną aktywność w sieci i to po brutalnym 15-miesięcznym rynku niedźwiedzi, który odnotował spadek Bitcoinów o ponad 80%.

Czy zatem już możemy otwierać szampana? Na pewno warto być ostrożnym w swych prognozach. Bardziej zuchwały w tej kwestii jest jednak były menedżer funduszy hedgingowych, James Altucher, który twierdzi, że Bitcoin w 2020 roku osiągnie cenę… miliona dolarów.

Jest chętny na zakup 25% wszystkich Bitcoinów z rynku:

Dadiani Syndicate, firma zajmująca się inwestycjami w walutę cyfrową, podobno została poproszona przez zamożnego klienta o kupno możliwie blisko 25% Bitcoinów (BTC), jak informuje Forbes.

Syndykat Dadiani jest siecią peer-to-peer, w której ludzie handlują między sobą za pomocą kryptowalutami. Założycielka firmy Eleesa Dadiani stwierdziła:

Jeden z naszych klientów zwrócił się do nas i powiedział, że jest zainteresowany nabyciem 25% wszystkich obecnie dostępnych Bitcoinów. Istnieje wiele podmiotów, które chcą zdominować rynek.

Dadiani podał, że pozyskanie jednej czwartej obecnej 17,7 mln BTC – biorąc pod uwagę, że wiele monet zostało trwale utraconych – nie byłoby możliwe bez znaczącego wpływu na rynek.

Nabywca tych Bitcoinów będzie podnosił cenę, aby ten rodzaj akumulacji był jeszcze droższy. Jednak nawet większa liczba coinów jest obecnie trzymana przez hodlowców, którzy nie będą chcieli się z nimi rozstać za wszelką cenę. Rzeczywiście, w tej chwili w obiegu jest prawdopodobnie mniej niż pięć milionów monet.

– powiedział Dadiani.

Od stycznia tego roku Bitcoin zyskał ponad 120% swojej ceny i pobił wcześniejszy poziom cen wynoszący 9.000 dolarów, osiągając tym samym najwyższy poziom cen w ciągu ponad roku.

• Duża aktywność na rynku:

W przeciągu minionych 48 godzin, sporo się działo na Bitcoinie i innych kryptowalutach. Wczoraj ok. godz 18:00 nastąpiły bardzo dynamiczne ruchy i cena Bitcoina wahała się od 8448 do 9112, a następnie wróciła do punktu wyjścia w okolice 8700 dolarów. W ciągu kolejnej doby, cały rynek odnotował korekty. Ostatecznie Bitcoin kosztuje w tym momencie 8449 dolarów, a jedynie EOS nie spada poniżej wczorajszej ceny – podobno jutro ma pojawić się ważna informacja związana z tą walutą. Być może pod tę wiadomość EOS tak nie reaguje na ruchy Bitcoina. Kapitalizacja całego rynku wynosi 267 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, bitcoinist.com, forbes, btc.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button