News

#690 #691 Newsy z dni 09.06. – 10.06.2019

Z ostatnich wydarzeń: Pracodawcy mogą wypłacać pensje w krypto; Rosja rozważa wprowadzenie grzywny za mining; Liderzy finansowi apelują do regulatorów po szczycie G20; Ripple otwiera nowe biuro w Brazylii; Na giełdach przewaga wzrostów. 

• Pracodawcy mogą wypłacać pensje w krypto: 

Bitwage, amerykański startup, który pomaga firmom płacić pracownikom w kryptowalutach, dodał Ethereum jako opcję płacową.

Firma dostarcza bezpośrednie wypłaty w Bitcoinach od 2014 r. i obsługuje ponad 30 000 pracowników. Dzięki Bitwage, pracownicy, osoby wykonujące wolne zawody i niezależni wykonawcy mogą otrzymywać od swoich klientów lub pracodawców dowolny procent należnych ich zobowiązań w kryptowalutach.

Firma eksperymentuje z ekosystemem Ethereum od 2017 r., w tym uruchomiła firmę konsultingową Inwage, która zbudowała kilka projektów na drugim co do wielkości Blockchainie. Obejmuje to ICO tokenu Moria, która zebrała 50 mln dolarów, oraz projekt pilotażowy dla dużej firmy ubezpieczeniowej.

Kiedy pięć lat temu założono Bitwage, dyrektor generalny Johnathan Chester zdał sobie sprawę, że kupcy akceptują już Bitcoiny, ale nie było możliwości, by pracownicy otrzymywali wypłatę w kryptowalucie. Obecnie firma przetwarza miesięcznie 2,5 mln dolarów dla wykonawców i pracowników zatrudnionych w pełnym wymiarze godzin.

Bitwage zapewnia dwie usługi płatnicze, bezpośrednie wpłaty – w których część pensji każdego pracownika wysyłana jest do firmy w celu automatycznej wymiany na krypto poprzez uśrednienie kosztu dolara – jak również wynagrodzenie zespołowe, gdzie Bitwage świadczy usługi płacowe dla całej firmy. Przedstawiciele firmy podają, że kontrakty płacowe dla zespołu są przede wszystkim przeznaczone dla firm, które mogą chcieć zapłacić setkom pracowników kontraktowych rozsianych po całym świecie za pomocą jednej płatności.

Kilku ze światowych gigantów posiada pracowników, którzy używają Bitwage do automatycznej konwersji swoich pensji pieniężnych na kryptograficzne, w tym Amazon, Google i Apple. Ponadto, według przedstawiciela, wielu pracowników koncernu Uber, Caviar i Doordash korzysta z usług.

• Rosja rozważa wprowadzenie grzywny za mining: 

Rosyjski parlament, Duma Państwowa, rozważa nałożenie odpowiedzialności administracyjnej za wydobycie kryptowalut, jak podaje lokalna agencja prasowa TASS.

W wywiadzie dla TASS Anatolij Aksakow, przewodniczący Komitetu Dumy Państwowej ds. Rynku Finansowego, powiedział, że rząd może wprowadzić odpowiedzialność administracyjną za wydobycie waluty cyfrowej do końca czerwca.

Wszelkie operacje związane z kryptowalutami są sprzeczne z rosyjskim ustawodawstwem i zostaną uznane za nielegalne. Oznacza to, że wydobywanie, organizowanie emisji, obieg, tworzenie punktów wymiany dla tych narzędzi będzie zabronione. Za takie działania zostanie poniesiona odpowiedzialność administracyjna w formie grzywny. Wierzymy, że kryptowaluty utworzone na otwartych Blockchainach, takie jak Bitcoin, Ethereum i inne, są narzędziami nielegalnymi.

– oznajmił Aksakow.

Aksakow podkreślił jednak, że pomimo zakazu wydobycia kryptowalut w Rosji nadal możliwe jest posiadanie Bitcoinów, jeśli zostały one nabyte na mocy prawa zagranicznego w zagranicznych punktach sprzedaży i punktach wymiany.

Główny kryptograficzny projekt ustawy, „O cyfrowych aktywach finansowych”, został zatwierdzony przez rosyjski parlament w maju 2018 roku, ale następnie został odesłany do etapu pierwszego czytania po doniesieniach o braku głównych kluczowych terminów, takich jak wydobywanie kryptowalut, kryptowaluty i tokeny. Od tego czasu Rosja odroczyła przyjęcie przepisów kryptograficznych ze względu na wymóg ze strony Zespołu ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (FATF) dotyczący dodania pojęć kryptograficznych.

Na początku czerwca Ludmiła Nowosełowa, przewodnicząca Sądu ds. Praw Intelektualnych Federacji Rosyjskiej i sędzia Najwyższego Sądu Arbitrażowego, argumentowała również, że pojęcie aktywów cyfrowych powinno zostać włączone do rosyjskiego prawa cywilnego.

• Liderzy finansowi apelują do regulatorów po szczycie G20: 

Ministrowie finansów i prezesi banków centralnych zwrócili się do Rady Stabilności Finansowej (FSB) i organizacji ustanawiających standardy światowe o monitorowanie ryzyka związanego z aktywami kryptograficznymi. Wniosek został złożony we wspólnym komunikacie opublikowanym na stronie internetowej japońskiego Ministerstwa Finansów po spotkaniu G20 w Fukuoce w Japonii.

Liderzy, którzy podpisali ten dokument, twierdzą, że wzywają odpowiednie instytucje, aby w większym stopniu uwzględniły aktywa kryptograficzne i rozważyły odpowiednie działania.

Zwracamy się do FSB i organów ustalających standardy, aby monitorowali ryzyko i rozważali pracę nad dodatkowymi wielostronnymi reakcjami w razie potrzeby.

– czytamy w komunikacie.

Wspólne oświadczenie wskazuje również, że innowacje technologiczne, w tym krypto-aktywa, mogą przynieść znaczne korzyści systemowi finansowemu i całej gospodarce. Dokładne zdanie zostało również zawarte w dokumencie opublikowanym po zeszłorocznym lipcowym szczycie G20 w Buenos Aires. Po wyrażeniu takiego optymizmu autorzy artykułu wyrazili również obawy dotyczące tych technologii.

W tym momencie aktywa kryptograficzne nie stanowią zagrożenia dla globalnej stabilności finansowej, jednak zachowujemy czujność wobec ryzyka, w tym związanego z ochroną konsumentów i inwestorów, przeciwdziałaniem praniu pieniędzy i przeciwdziałaniem finansowaniu terroryzmu.

– czytamy w dalszej części oświadczenia.

W najnowszym oświadczeniu stwierdza się, że zaangażowane strony z niecierpliwością oczekują przyjęcia notatki interpretacyjnej Zespołu ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (FATF) oraz wskazówek dotyczących aktywów kryptograficznych na sesji plenarnej FATF w tym miesiącu. Liderzy potwierdzają również swoje zaangażowanie do stosowania ostatnio zmienionych standardów FATF dla kryptografii.

Dokument zawiera również informację, iż ministrowie finansów i prezesi banków centralnych z zadowoleniem przyjmują pracę dotyczącą kryptografii przeprowadzaną przez międzynarodowe organy regulacyjne, Międzynarodową Organizację Komisji Papierów Wartościowych i FSB.

• Ripple otwiera nowe biuro w Brazylii: 

Ripple, firma stojąca za XRP, trzecią co do wielkości kryptowalutą według kapitalizacji rynkowej, uruchomiła brazylijskie biuro z zamiarem ekspansji na całą Amerykę Łacińską, zgodnie z dzisiejszymi doniesieniami Cointelegraph Brazil.

Według raportu oficjalne ogłoszenie zostanie ogłoszone na CIAB Febraban, głównym wydarzeniu dedykowanym technologii Fintech i bankom, które odbędzie się w São Paulo od 11 czerwca do 13 czerwca. Nowe biuro będzie podobno prowadzone przez Luiza Antonio Sacco, byłego dyrektora generalnego brazylijskiej filii The Warranty Group, globalnego dostawcy rozwiązań gwarancyjnych.

Po dołączeniu do Ripple w marcu 2019 r., Sacco oświadczył, że firma zamierza wprowadzić więcej klientów do swojej sieci płatniczej RippleNet, celując nie tylko w Brazylię, ale także w resztę kontynentu południowoamerykańskiego. Do tej pory rozwiązanie płatnicze Ripple zostało już przyjęte przez trzech klientów w Brazylii, w tym przez firmy finansowe, takie jak Santander Brasil, BeeTech Global i Banco Rendimento.

Oprócz umożliwienia znacznych korzyści płatniczych, Ripple planuje również uruchomienie programów edukacyjnych i szkoleniowych we współpracy z głównymi uniwersytetami w Brazylii, w tym z Uniwersytetem w São Paulo i Fundação Getúlio Vargas. Sacco zauważył, że inwestycje w edukację odegrają kluczową rolę w promowaniu technologii Blockchain, podczas gdy badania w tej dziedzinie mają zwiększyć możliwości rozwoju kariery w regionie.

Sieć płatności Ripple, RippleNet, przekroczyła ilość 200 globalnych klientów w 2019 r., z pięcioma klientami – JNFX, SendFriend, Transpaygo, FTCS i Euro Exim Bank – używającymi XRP w płatnościach transgranicznych.

Niedawno Ripple ujawnił plany zapewnienia większej dokładności raportowania wolumenów i sprzedaży XRP, po niedawnym raporcie Bitwise, w którym zostało stwierdzone, że 95% wolumenu Bitcoina jest fałszywe.

• Na giełdach przewaga wzrostów:

Wśród dziesiątki kryptowalut o największej kapitalizacji rynkowej, poza spadkiem Bitcoina SV o 0,6%, widzimy wyłącznie zieleń. Swoją wartość znacznie zwiększył Litecoin o 10,4%, za nim kolejno Ethereum o 4,2%, EOS o 3,7%, Bitcoin o 2,8%, Bitcoin Cash o 2,5%, Binance Coin o 1,9%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 1.2 mld dolarów i wynosi 253.5 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 67.8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button