News

#754 Newsy z dnia 22.08.2019

Z czwartkowych wydarzeń: Giełda Gemini startuje w Australii; Departament Skarbu USA celuje w adresy krypto handlarzy narkotyków; Górnicy krypto aresztowani za naruszenie bezpieczeństwa elektrowni jądrowej; Kod do cryptojackingu odnaleziony w 11 bibliotekach; Na giełdach zielono. 

Giełda Gemini startuje w Australii: 

Giełda kryptowalut bliźniaków Winklevoss – Gemini – rozszerza swoją działalność o kolejny kraj – Australię, umożliwiając jej mieszkańcom korzystanie z platformy giełdy do kupowania, sprzedawania i przechowywania kryptowalut.

Zgodnie z komunikatem prasowym, mieszkańcy Australii mogą teraz pobrać aplikację mobilną Gemini na iOS lub Androida, aby handlować wiodącymi kryptowalutami.

Lista obsługiwanych walut cyfrowych obejmuje Bitcoina, Ethereum, Bitcoina Cash, Litecoina i Zcash. Podczas gdy Gemini obsługuje sześć kryptowalut, jego stablecoin Gemini dollar nie jest obsługiwany w Australii, zgodnie informacjami podanymi na stronie internetowej giełdy. Oprócz Australii Gemini obsługuje obecnie 49 stanów w Stanach Zjednoczonych, a także Waszyngton D.C., Portoryko, Kanadę, Hongkong, Singapur, Koreę Południową i Wielką Brytanię.

Podobno założyciele giełdy Gemini, Tyler i Cameron Winklevoss, są otwarci na dołączenie do projektu Libra Facebooka. Cameron powiedział podobno, że Libra jest krokiem w kierunku masowego przyjęcia kryptografii, wyrażając pewność, że pewnego dnia świat nie będzie mógł żyć bez kryptografii lub wyobrazić sobie, jak wyglądał przed jej pojawieniem się.

W czerwcu 2019 r. bracia Winklevoss zanotowali ponad dwukrotny wzrost majątku, osiągając 1.45 miliarda dolarów w czasie, gdy Bitcoin osiągnął najwyższy poziom od 17 miesięcy, wynoszący ponad 13.700 dolarów. Założona w 2014 roku giełda Gemini jest podobno pierwszą na świecie licencjonowaną giełdą Ether, a obecnie jest spółką powierniczą regulowaną przez Departament Usług Finansowych stanu Nowy Jork. Niedawno Gemini zatrudniło eksperta ds. bezpieczeństwa cybernetycznego Davida Damato jako nowego szefa ochrony.

• Departament Skarbu USA celuje w adresy krypto handlarzy narkotyków:

Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych dodał wiele adresów kryptowalut do swojej listy Specjalnie Oznaczonych Obywateli (SDN) zgodnie z ustawą dotyczącą zagranicznych handlarzy narkotyków (ang. Foreign Narcotics Kingpin Designation Act). Adresy te i powiązane z nimi osoby zostały uznane za powiązane z zagranicznymi operatorami narkotykowymi.

Ministerstwo Skarbu zaktualizowało swoją listę SDN w dniu 21 sierpnia. Trzema rzekomymi handlarzami środków odurzających związanych z adresami krypto są obywatele chińscy Xiaobing Yan, Fujing Zheng i Guanghua Zheng. Wszystkie trzy osoby mają adresy powiązane z Bitcoinami wymienione na liście SDN, a Guanghua Zheng ma dodatkowo adres Litecoina.

Jak wyjaśniono w komunikacie prasowym Białego Domu, wymieniona wyżej ustawa ma na celu zakazanie handlu i transakcji między handlarzami narkotyków a podmiotami ze Stanów Zjednoczonych – a mianowicie firmami i osobami fizycznymi. Zgodnie z ustawą oddziały rządowe koordynują dochodzenie w sprawie zagranicznych handlarzy narkotyków. Są one następnie wymieniane na liście, która jest przedstawiana prezydentowi. Ten następnie określa, czy właściwe jest nałożenie sankcji przez USA.

Sekretarz Skarbu USA Steven Mnuchin uważa, że Bitcoin jest podatny na pranie pieniędzy. Mnuchin powiedział, że zamierza ściśle monitorować Bitcoina i uważa, że miliardy dolarów w kryptowalutach są wykorzystywane do nielegalnych celów.

• Górnicy krypto aresztowani za naruszenie bezpieczeństwa elektrowni jądrowej: 

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) aresztowała operatorów elektrowni za wydobycie kryptowaluty w obiekcie elektrowni jądrowej w Juzhnoukrainsku.

Angielskojęzyczna ukraińska strona informacyjna UNIAN poinformowała o szczegółach aresztowania. Zgodnie z tym artykułem, górnicy kryptowalut zagrozili bezpieczeństwu obiektu jądrowego przez połączenie internetowe ich instalacji wydobywczej – podobno wyciekły także informacje niejawne na temat systemu ochrony elektrowni. Detektywi SBU uzyskali nakaz przeszukania i przeprowadzili dochodzenie. Znaleźli nieautoryzowany sprzęt komputerowy i zajęli konwerter, kabel światłowodowy i częściowy kabel sieciowy.

Podobna sytuacja miała miejsce w lutym 2018, gdy wielu inżynierów z rosyjskiego Federalnego Centrum Jądrowego zostało aresztowanych za próbę wydobycia Bitcoinów przy użyciu jednego z największych superkomputerów w kraju.

Według doniesień komputer był w stanie wykonać 1000 bilionów obliczeń na sekundę i jest celowo odłączony od Internetu dla bezpieczeństwa.

Podjęto nieuzasadnioną próbę wykorzystania urządzeń komputerowych do celów prywatnych, w tym tak zwanego miningu […] jest to karalna działalność.

– powiedziała wówczas Tatiana Zalesskaya, szefowa działu prasowego instytutu badawczego.

• Kod do cryptojackingu odnaleziony w 11 bibliotekach: 

Kod do cryptojackingu został znaleziony w 11 bibliotekach korzystających z otwartego kodu źródłowego napisanego w Ruby i został pobrany tysiące razy.

Hakerzy pobrali oprogramowanie, zainfekowali go złośliwym oprogramowaniem, a następnie opublikowali je ponownie na platformie RubyGems, jak poinformował Decrypt. Szkodliwy kod został po raz pierwszy zauważony przez użytkownika GitHub, który napisał o tym problemie 19 sierpnia. Powiedział, że po uruchomieniu biblioteka pobrała dodatkowy kod z usługi hostingowej Pastebin, która następnie uruchomiła mining.

Niektórzy użytkownicy sugerowali, że autorzy RubyGems powinni włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe na swoich kontach, biorąc pod uwagę, że w przypadku naruszenia bezpieczeństwa ich konta mogą zostać wykorzystane do zainfekowania wielu systemów.

• Na giełdach zielono: 

Wszystkie kryptowaluty z czołówki, a także większość z pierwszej setki, wykazało dziś widoczne wzrosty. Najbardziej wybił się EOS ze wzrostem o 5,1%. Wzrosty zanotowały też kolejno Ethereum o 4%, Bitcoin Cash o 2,8%, Monero o 2,6%, Bitcoin SV o 2,3%, XRP o 1,9%, Litecoin o 1,7%, Binance Coin i 0,8%, Bicoin o 0,2%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 1.8 mld dolarów i wynosi obecnie 264.6 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 57.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button