#760 Newsy z dnia 28.08.2019
Ze środowych wydarzeń: Firmy Hong-Kongu przyjmują Bitcoina w formie protestu; Binance ogłasza termin uruchomienia platformy handlowej instrumentami futures; Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych wykorzystają Blockchain; Pierwsze stowarzyszenie Blockchain Ameryki Łacińskiej; Aktualna sytuacja na giełdach.
• Firmy Hong-Kongu przyjmują Bitcoina w formie protestu:
Pro-demokracyjny, antyrządowy ruch protestacyjny w Hongkongu pobudza szersze przyjęcie kryptowalut, takich jak Bitcoin.
Yahoo! Finance poinformował, że wstrząsy polityczne w mieście – które właśnie wkroczyły w 12. tydzień – skłoniły kilka lokalnych firm i osób prywatnych do przejścia na korzystanie z nie-suwerennych i zdecentralizowanych walut cyfrowych. 26 sierpnia dom towarowy Pricerite w Hongkongu ogłosił, że zacznie akceptować Bitcoina, Litecoina i Ethereum w swoich czternastu lokalizacjach w Hongkongu.
Yahoo! Finance zauważa, że sklep wskazał, iż będzie w stanie szybko przekonwertować krypto na dolary hongkońskie przy użyciu warstwy skalowalności sieci Bitcoina, Lightning Network. Oprócz tradycyjnych sprzedawców detalicznych, firma kryptowalutowa Genesis Block prowadzi 14 bankomatów kryptowalutowych w całym mieście.
W lipcu Genesis Block – który traduje pod nazwą „CoinHere” – rozprowadzał wodę wśród protestujących, którzy zostali opłaceni za korzystanie z międzynarodowych darowizn w Bitcoinie Cash, a także parasoli – symboliczne odniesienie do rewolucji parasolowej w 2014 r. w tym mieście.
Wzrost zainteresowania kryptowalutami pojawia się na tle innych form aktywizmu gospodarczego. Na początku tego miesiąca protestujący rozpoczęli akcję wycofania jak największej ilości pieniędzy z kont bankowych lub zamiany lokalnej waluty na dolary amerykańskie.
Miało to dwojaki cel, służąc zarówno jako zapobiegawcza ochrona ich majątku osobistego, jak i wysyłając ostre ostrzeżenie do chińskich władz. Co więcej, już w czerwcu doniesiono, że wielu potentatów Hongkongu – miasta, które liczy 853 osoby o majątku wartym ponad 100 mln dolarów – zaczęło przenosić swój majątek za granicę.
Jeśli ruch protestacyjny nie zdoła zapobiec wejściu w życie kontrowersyjnej chińskiej ustawy o ekstradycji, chińskie władze kontynentalne będą miały prawo zażądać, aby sądy w Hongkongu zamroziły i skonfiskowały aktywa związane z przestępstwami popełnionymi na kontynencie.
• Binance ogłasza miesiąc uruchomienia platformy handlowej instrumentami futures:
Changpeng Zhao, CEO czołowej giełdy kryptograficznej Binance, ogłosił, że platforma rozpocznie handel futures we wrześniu. Zhao nadał to oświadczenie na Twitterze podczas sesji „ask me anything” w dniu dzisiejszym. Według Cointelegraph Japan, firma „ogłosiła również koncentrację na działalności związanej ze stakingiem”.
2 lipca, Zhao ujawnił, że firma planuje uruchomić platformę handlu kontraktami futures z początkową obsługą kontraktów BTC / USDT przy dźwigni do 20x. Prezes wygłosił swoje oświadczenie podczas przemówienia wygłoszonego na szczycie Asia Blockchain w Tajpeju.
Według reportera Cointelegraph obecnego wówczas na miejscu, Zhao – lepiej znany pod swoim branżowym pseudonimem „CZ” – wskazał, że chociaż nie jest jeszcze w stanie podać dokładnej daty premiery nowej platformy handlowej „Binance Futures”, wersja testowa symulacji miała zostać uruchomiona w przeciągu kilku tygodni.
• Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych wykorzystają Blockchain:
Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych (USAF) nawiązały współpracę z firmą Constellation, startupem Blockchain zajmującym się zarządzaniem Big Data.
Zgodnie z opublikowanym komunikatem prasowym Constellation, startup podpisał z USAF umowę o dzieło. Siły powietrzne USA wyjaśniają zakres partnerstwa w następującym oświadczeniu:
Air Force Research Laboratory i AFWERX nawiązały współpracę w celu usprawnienia procesu badań nad innowacjami w małych firmach w celu przyspieszenia doświadczenia, poszerzenia puli potencjalnych wnioskodawców i zmniejszenia biurokratycznych kosztów ogólnych.
– czytamy.
Wiceprezes ds. rozwoju biznesu w Constellation Benjamin Diggles – odpowiedzialny za partnerstwo – zauważa ponadto, że USAF ma wiele źródeł danych, które należy zabezpieczyć, takich jak drony, samoloty i satelity.
Dodaje również, że „czyste i skonsolidowane dane, które można natychmiast wyszukać, to duża potrzeba w obrębie aparatu obronnego”.
Dane z różnych źródeł są rozłączone, złożone i wymagają znacznej siły roboczej do obsługi dowodów, planowania i gromadzenia. Constellation twierdzi, że może zapewnić skalowalną i zdecentralizowaną bezpieczną platformę zarządzania danymi, którą można zintegrować zarówno ze starszymi, jak i przyszłymi typami danych.
Constellation zapewnia zdecentralizowane bezpieczeństwo nie tylko potokom danych Sił Powietrznych dzięki szyfrowaniu, ale także tworzy ścieżki audytu i przegląd stanu dowolnego źródła danych.
– podaje firma.
Siły Powietrzne współpracują również z inteligentnym startupem kontraktowym, SIMBA Chain, aby zapewnić platformę opartą na Blockchain, która zostanie wykorzystana do zabezpieczenia łańcucha dostaw.
• Pierwsze stowarzyszenie Blockchain Ameryki Łacińskiej:
Giełda Papierów Wartościowych w Santiago (STE), Centralny Depozyt Papierów Wartościowych (DCV) i Global Trade Directory (GTD) ogłosiły powstanie nowego stowarzyszenia Blockchain.
Firma BNamericas, informuje, że STE, DCV i GTD utworzyły konsorcjum do tworzenia aplikacji finansowych typu Blockchain, które jest podobno pierwszą tego typu inicjatywą w Ameryce Łacińskiej.
Umowa przewiduje utworzenie biznesowej sieci Blockchain: infrastruktury mającej łączyć klientów giełdowych na całym świecie za pośrednictwem węzłów, które zapewnią dostęp do różnych aplikacji działających na platformie Hyperledger.
Od 2017 r. współpracujemy z innymi depozytami papierów wartościowych na świecie w zakresie stosowania Blockchain do usług naszej branży, do czego dodaje się projekt, który realizujemy z bankiem centralnym Chile w celu włączenia tej technologii do emisji jego instrumentów finansowych.
– mówi dyrektor generalny Centralnego Depozytu Papierów Wartościowych, Fernando Yañez.
Po podpisaniu umowy trzy instytucje utworzą komitet techniczny, którego zadaniem będzie zaprojektowanie systemu w ciągu sześciu miesięcy, konsultując się z członkami sojuszu. Po zakończeniu tej fazy zostanie zatrudniony zespół programistów do budowy platformy opartej na Blockchain w około 18 miesięcy.
• Aktualna sytuacja na giełdach:
Miniona doba na giełdach wykazała kontynuację wczorajszego trendu. Z dziesięciu największych kryptowalut jedynie Bitcoin notuje niewielki wzrost – na poziomie 0,6%. Ethereum notuje spadek o 0,4%, XRP o 1,1%, Bitcoin Cash o 1,2% a Litecoin o 1,3%.
Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 0.1 mld dolarów i wynosi obecnie 265,2 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 45.8 mld dolarów.
źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com
Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.