News

#891 #892 Newsy z dni 05 – 06.01.2020

Z ostatnich wydarzeń: Block time Ethereum zmniejszył się o 25%; Chiny kontynuują prace nad cyfrową walutą bez większych przeszkód; Telegram: Gram nie jest produktem inwestycyjnym; Rząd Korei Płd. zachęcany do wprowadzenia Bitcoinowych instrumentów pochodnych; Aktualna sytuacja na giełdach.

Block time Ethereum zmniejszył się o 25%:

Średni block time łańcucha Blockchain Ethereum zmniejszył się o prawie jedną czwartą po zmniejszeniu trudności wydobycia.

Dane przedstawione na eksploratorze bloków Ethereum, Etherscan, pokazują, że od 1 stycznia do 4 stycznia dzienny średni block time łańcucha zmniejszył się z 17,16 sekundy do 12,96, co przekłada się na spadek o 24,48%.

Oczywiście skrócenie czasu spowodowało większą liczbę wydobywanych dziennie bloków i wyższą inflację eteru. Zgodnie z liczbą bloków Ethereum i tabelą nagród Etherscan, 1 stycznia górnicy stworzyli 4980 nowych bloków i 10.237 ETH. Tymczasem 4 stycznia górnicy sieci utworzyli 6570 nowych bloków i 13.437 nowych ETH. Jest to prawie 32% wzrost liczby bloków i ponad 31% wzrost nagród za blok.

Opisane powyżej zmiany są konsekwencjami niedawnego wdrożenia hard forka Muir Glacier. Fork ten ma opóźnić tak zwaną epokę lodowcową Ethereum. Protokół epoki lodowcowej z czasem zwiększa trudność wydobycia sieci, dopóki praktycznie uniemożliwi wydobywanie łańcucha.

Epoka lodowcowa nastąpi przez serię difficulty bombs, co ostatecznie ma na celu zapobieganie dalszemu wydobywaniu starego łańcucha Ethereum po wdrożeniu łańcucha Ethereum 2.0.

Chiny kontynuują prace nad cyfrową walutą bez większych przeszkód:

Chiński bank centralny, Ludowy Bank Chin (PBoC), informuje, że prace nad wspieraną przez rząd cyfrową walutą „postępują płynnie”. Bank wydał oświadczenie podczas roboczej konferencji, która odbyła się w Pekinie w dniach 2-3 stycznia, zgodnie z oficjalnym komunikatem. 

Chiny poświęciły pięć lat prac badawczo-rozwojowych nad nową walutą cyfrową banku centralnego (CBDC) i rozpoczęły swój pierwszy pilotaż waluty w świecie rzeczywistym w grudniu 2019 r.

Jako forma cyfrowego prawnego środka płatniczego – w przeciwieństwie do prywatnej, zdecentralizowanej kryptowaluty – CBDC będzie kontrolowane przez PBoC i w 100% wspierane przez rezerwy, które instytucje komercyjne wypłacają instytucji.

Jak wspomniano, PBoC wygłosiło krótkie oświadczenie na temat postępów w dziedzinie juana cyfrowego w ramach konferencji poświęconej „studiowaniu i wdrażaniu ducha” czwartej sesji plenarnej 19. Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Chin, która odbyła się w październiku 2019 r., oraz dorocznej grudniowej Centralnej Konferencji Pracy Gospodarczej.

Podczas konferencji, na której przemawiali prezes PBoC Yi Gang i sekretarz chińskiej partii komunistycznej Guo Shuqing, podsumowano pracę PBoC w 2019 r. i nakreślono kluczowe zadania banku dotyczące dalszego rozwijania „socjalizmu o chińskich cechach” w 2020 r.

Zadania banku w 2020 r. pod egidą Komitetu Centralnego Partii i Rady Państwa obejmą dokonywanie „antycyklicznych dostosowań” w polityce pieniężnej, przeciwdziałanie ryzyku finansowemu i dążenie do ciągłej liberalizacji gospodarki narodowej.

Telegram: Gram nie jest produktem inwestycyjnym:

Gram, natywna kryptowaluta Telegram Open Network (TON) Telegramu, nie jest produktem inwestycyjnym, podkreśla firma w nowym publicznym oświadczeniu.

W poście na blogu Telegram podkreślił, że gramów nie należy kojarzyć z oczekiwaniami dotyczącymi zysków opartych na zakupie lub przechowywaniu tokena. Takie oczekiwania zwykle określają papier wartościowy.

W Stanach Zjednoczonych Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) reguluje sprzedaż papierów wartościowych, a ich ostatnie działania przeciwko ofercie Telegramu dotyczącej jej tokenu Gram zakładają, że Gramy wchodzą w zakres kompetencji komisji. Firma opracowała natomiast gramy, które mają służyć jako „środek wymiany” między użytkownikami w sieci TON. 

NIE powinieneś oczekiwać żadnych zysków na podstawie zakupu lub posiadania Gram, a Telegram nie obiecuje, że osiągniesz jakiekolwiek zyski. Gramy mają działać jako środek wymiany między użytkownikami w ekosystemie TON. Gramy NIE są produktami inwestycyjnymi i nie należy oczekiwać żadnych przyszłych zysków ani zwrotów z zakupu, sprzedaży lub posiadania gramów.

– pisze Telegram.

W ramach ogłoszenia Telegram zwrócił uwagę na dwuznaczne plany uruchomienia TON jako projektu zdecentralizowanego, zauważając, że firma nie będzie zobowiązana do utrzymania platformy ani tworzenia dla niej żadnych aplikacji. Firma po raz kolejny podkreśliła, że Telegram nie będzie miał kontroli nad Blockchainem TON po uruchomieniu.

Ponadto Telegram wyjaśnił, że obecnie nikt nie może kupować ani sprzedawać gramów. Firma dodała, że posiadanie gramów w przyszłości nie będzie oznaczało posiadania części Telegramu. Powtarzając poprzednie twierdzenia, że gramy będą jedynie walutą lub towarem, Telegram powiedział:

Gramy nie dają swoim posiadaczom żadnych specjalnych praw, tak jak posiadanie euro nie daje ci akcji w Unii Europejskiej.

Rząd Korei Płd. zachęcany do wprowadzenia Bitcoinowych instrumentów pochodnych:

Południowo-koreański Komitet Prezydencki ds. Czwartej Rewolucji Przemysłowej (PCFIR) zalecił rządowi zezwolenie instytucjom finansowym na wprowadzenie produktów finansowych opartych na kryptowalutach. Lokalny anglojęzyczny serwis informacyjny BusinessKorea poinformował, że komitet zalecił dopuszczenie produktów takich jak pochodne Bitcoina w ramach strategii instytucjonalizacji kryptowalut.

PCFIR zasugerował również, że lokalny sektor finansowy powinien opracować i wprowadzić koreańskie rozwiązanie powiernicze, aby uniknąć polegania wyłącznie na zagranicznych powiernikach przy obsłudze aktywów kryptograficznych. Komitet zauważył również, że Bitcoin powinien być notowany bezpośrednio na Korea Exchange – jedynym operatorze papierów wartościowych w tym kraju z siedzibą w Pusanie.

Komitet doradził także rządowi, aby rozważył wprowadzenie licencji biznesowych lub wytycznych dotyczących giełd kryptowalut oraz zintegrowanie produktów związanych z krypto-aktywami z systemem finansowym w perspektywie średnio- i długoterminowej.

Od maja 2019 r. dzienny handel krypto-aktywami osiągnął ponad 80 trylionów won (ponad 68 mld dolarów) na świecie, więc nie można już dłużej powstrzymywać handlu krypto-aktywami. […] Rząd Korei musi stopniowo zezwalać inwestorom instytucjonalnym na transakcje na kryptowalutach i promować biura OTC dedykowane transakcjom inwestorów instytucjonalnych.

– stwierdził Komitet.

Ustanowiony dekretem prezydenckim w 2017 r. PCFIR koordynuje inicjatywy polityczne i zalecenia dotyczące rozwoju nowych nauk i technologii w Korei Południowej. Komitet organizuje fora i obraduje na temat roli nowych technologii, a także organizuje publiczne kampanie i środki wspierające wdrażanie nowych technologii.

Podczas gdy południowokoreańscy decydenci wzywają rząd do zapewnienia bardziej kompleksowych ram i infrastruktury dla zasobów cyfrowych, nadal istnieją pewne luki. Rząd Korei Południowej stwierdził, że zgodnie z obowiązującym prawem nie może nakładać podatków dochodowych na zyski osób fizycznych z transakcji kryptowalut.

Nie przeszkodziło to jednak południowokoreańskiej agencji podatkowej nałożenie 68,9 mln dolarów rachunku podatkowego na główną giełdę kryptowalut Bithumb. Giełda podobno rozważa spory administracyjne w celu uniknięcia kosztów.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy wykazują się obecnie wyraźnymi wzrostami. W ścisłej czołówce na pierwszy plan wychodzą XRP i Stellar, które notują wzrosty kolejno o 10,3% i 6,1%. Wartość Bitcoina zwiększyła się o 0,8%, Ethereum o 2,5% a Bitcoina Cash o 4,5%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 3.6 mld dolarów i wynosi obecnie 204 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 79.2 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button