News

#982 Newsy z dnia 05.04.2020

Z niedzielnych wydarzeń: Rośnie zainteresowanie branżą kryptowalut wśród tradycyjnych handlowców; Prognoza prezesa Virgin Galactic dla Bitcoina; Branża krypto promuje wolność słowa w Chinach; Spokojnie na giełdach.

  • Rośnie zainteresowanie branżą kryptowalut wśród tradycyjnych handlowców:

Według ankiety opublikowanej w dniu 31 marca, kierownictwo wyższego szczebla uważa, iż duże firmy byłyby zainteresowane skorzystaniem z niedawnego kryzysu kryptograficznego, w szczególności walutą Bitcoin

Według raportu Adoption of Digital Asset Trading, dla klientów instytucjonalnych uruchomiono około 100 systemów handlu kryptowalutami.

Firmy handlujące elektroniczną walutą, które wzięły udział w badaniu, zdają sobie sprawę z rosnącego zainteresowania pochodnymi Bitcoina. Około 57% tradycyjnych firm handlowych handlowało Bitcoinem a 29% handlowało inną kryptowalutą tj. Ethereum.

Na podstawie ankiety ustalono, że XRP mimo, że jest ósmym najpopularniejszym aktywem cyfrowym, to właśnie XRP/USD zajął 5. miejsce w rankingu w firmach instytucjonalnych.

W opinii badanych największym problemem są luki w zabezpieczeniach wymian i obawy przed włamaniem. Inną negatywną kwestią jest strach przed utratą reputacji, dlatego wiele instytucji handlowych nie chce oferować aktywów cyfrowych.

Mimo tych obaw, według ankiety 97% tradycyjnych firm handlowych rozważa obrót aktywami cyfrowymi w ciągu najbliższych dwóch lat.

  • Prognoza prezesa Virgin Galactic dla Bitcoina:

Chamath Palihapitiya, prezes Social Capital, Virgin Galactic oraz właściciel klubu Golden State Warriors mówi o swojej wizji Bitcoina na najbliższą dekadę.

Bitcoin zyskuje prawdziwe znaczenie w sytuacji, z jaką mierzymy się dzisiaj.

Palihapitiya zaznacza podczas rozmowy z Anthonym Pampliano z Morgan Creek Digital, iż najbliższe dziesięciolecie będzie przebiegało pod znakiem poważnych zmian w światowej ekonomii. Model w jakim teraz funkcjonujemy w najbliższej przyszłości ma być nieefektywny i kosztowny co doporowadzić może do degradacji systemu w jakim obecnie się poruszamy. Dzięki temu to właśnie Bitcoin ma być tą bezpieczną przystanią.

Istnieje spora szansa, że do 2030 roku nie znajdziemy na to rozwiązania. I jedynym sposobem na przełamanie deflacji okaże się stworzenie pewnego rodzaju kwazi-złota.

Zaraz potem dodaje:

Nie będzie to jednak możliwe do wykonania przy współpracy banków centralnych i rządów. Oni nigdy nie zgodzą się na tego rodzaju instrument, ani na wymianę za jego pośrednictwem. To wszystko zależy od ludzi i od ich decyzji, czy to się stanie.

Palihapitiya mimo, że jest zwolennikiem Bitcoina to doskonale zdaje sobie sprawę, że w chwili obecnej nie sposób zastąpić FIAT-ów Bitcoinem. Porównując do dolara amerykańskiego, twierdzi, iż nie da się go zastąpić czymś co jest kilkukrotnie bardziej niestabilne. Przykładowo, zmienność na rynkach walutowych w wysokości 500 punktów bazowych to wartość, na którą czeka się lata, natomiast w przypadku Bitcoina zmiana o 2000 punktów bazowych jest możliwa w ciągu 30 minut.

  • Branża krypto promuje wolność słowa w Chinach:

3 kwietnia dwanaście dużych chińskich firm wydobywających kryptowaluty wraz z wiodącymi chińskimi firmami medialnymi typu Blockchain oficjalnie uruchomiło platformę wymiany informacji o nazwie Pow Power.

W otwartym liście Pow Power zaznaczył, iż cenzura początkowo odegrała kluczową rolę w wywołaniu pandemii w Chinach spowodowanej koronawirusem. Zapotrzebowanie wśród społeczeństwa na wiarygodne środki komunikacji i przekazu, zainspirowało społeczność górników do budowy platformy Pow Power.

Odniesienie do indeksu będzie oparte na podaży i popycie rynkowym, obserwacji dochodów oraz opinii publicznej. Informacje o podaży i popycie górników i kopalń będą gromadzone i publikowane regularnie na publicznej platformie WeChat „POW POWER”.

W Chinach podjęto również inne działania w związku z informacjami dotyczącymi koronawirusa. Dziennikarka Sarah Zheng z South China Morning Post wykorzystała sieć Blockchain Ethereum do ominięcia cenzury chińskiego rządu, w celu przechowywania treści wywiadów online.

  • Spokojnie na giełdach:

Kolejna doba nie przyniosła znaczących zmian. Wszystkie najmocniejsze kryptowaluty zanotowały delikatny wzrost. Bitcoin wzrósł o 1,12%, Ethereum o 1,31%, zaś najniższe wzrosty w czołówce zanotował kolejno Bitcoin Cash    o 0,54%, Bitcoin SV o 0,53% i XRP o 0,20%.

Kapitalizacja całego rynku wyniosła 191,5 mld dolarów a całkowity obrót na giełdach wyniósł 102,1 mld dolarów.

źródło: bithub.pl, cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button