News

#65 Aktualności z dn. 22.09.2017

Z piątkowych wydarzeń: Libertarianie chcą stworzyć państwo poza rządową kontrolą; Dimon z JPMorgan kontynuuje tyradę o Bitcoinie; Urugwaj eksperymentuje z własną kryptowalutą; Bitcoin potrzebuje regulacji; Kolejny dzień korekt.

• Libertarianie chcą stworzyć państwo poza rządową kontrolą:

Jeśli uważasz, że ogłoszenia nowych ICO to bardzo znaczące wiadomości, to zastanów się nad tym, co ogłosił Olivier Janssens, założyciel Freedom Investments i Roger Ver, o sławie Bitcoin Foundation. Zespół, wraz z kilkoma prawnikami i innymi profesjonalistami, stara się ustanowić niezależny naród, rządzony przez liberalne wartości i zaprasza każdego, kto dzieli się swoimi poglądami politycznymi lub po prostu jest „wolnym myślicielem” i chce do nich dołączyć.

Kraj, przypominający galtański raj, nazwany Ayn Rand, ma być miejscem, w którym ci, którzy odrzucają kontrolę rządową i starają się utrzymywać wolnościowe zasady, mogą współtworzyć i promować prawdziwie wolne społeczeństwo. Być może kryptowaluty będą tam środkiem płatniczym. Proces nabywania suwerenności nad częścią ziemi z innego kraju nie jest bez precedensu (na przykład amerykański wynajem Guantanamo na Kubie). Jednak zespół musi jeszcze ujawnić lokalizację oraz wskazać jakie standardy wejścia będą wymagane. Oceniane lokalizacje obejmują obszary o bezpiecznych, wolnych od konfliktu obszarach, bliskości centrów gospodarczych w USA, Europie i Azji oraz mają dostępność do wody. Zespół ma nadzieję zaoferować stabilnym rządom znaczny dług publiczny, aby wyeliminować część tego długu z gruntem wynajętym przez FreeSociety.

Roger Ver, w swoim oświadczeniu, wskazał, że kraj nie jest kolejnym „ICO”, choć szybko wskazał, że uczestnicy mogą się dołączyć. Legalnie kraj będzie miał konstytucję, ale dopiero po zakończeniu negocjacji. Zespół ma nadzieję ustanowić precedens dla przyszłych suwerennych narodów, stwierdzając:

Ważne jest, aby ustanowić właściwą regułę prawa, ponieważ nasz projekt będzie przykładem dla branży i stworzy ważny precedens z rządami i światem. Chcemy mieć pewność, że konstytucja jest solidna, ale uniknąć nieefektywności istniejących struktur rządowych.

• Dimon z JPMorgan kontynuuje tyradę o Bitcoinie: 

Rozszerzając swoją niedawną krytykę względem Bitcoina, prezes JPMorgan, znów pojawia się w mediach, tym razem z ostrzeżeniem: „to się źle skończy”. W najnowszym wywiadzie prasowym Dimon powiedział CNBC, że obawia się kryzysu Bitcoina Ethereum, a także projektów ICO, dodając, że wierzy, iż rządy będą wkrótce represjonować to zjawisko:

Teraz te kryptowaluty są nowością (…) Im bardziej jest o nich głośno, tym bardziej rządy będą je regulować.

Przemawiając w trakcie eventu w Indiach, Dimon dodał nieco swoich przemyśleń, komentując m.in.:

Mamy już cyfrowe waluty – możesz mieć wirtualne cyfry rupii, więc tak naprawdę nie jestem przeciwny walutom cyfrowym.

Nowe uwagi są zgodne z oświadczeniem polaryzacyjnym wydanym przez Dimon w zeszłym tygodniu, kiedy otwarcie nazwał on Bitcoina „oszustwem” i że wystrzeliłby każdego pracownika, który obraca kryptowalutami.

Wielu inwestorów traktowało do tej pory wypowiedzi płynące z JP Morgan bardzo poważnie. Dziś w szczególności Dimon oskrarżany jest o rozpowszechnianie fałszywych i wprowadzających w błąd informacji. Puszczając tego rodzaju słowa w świat, naraża Bitcoina na sztuczne korekty, tworząc okazję do zakupów. Nasuwa się pytanie – kto najbardziej z takich okazji korzysta?

• Urugwaj eksperymentuje z własną kryptowalutą:

Według najnowszych oświadczeń, Urugwaj jest krajem, w którym bank centralny rozpoczyna eksperymentowanie z własną walutą cyfrową. Banco Central Del Uruguay (BDC) ogłosił w środę, że ograniczona liczba użytkowników pomogłaby przetestować aplikację mobilną, służącą do przesyłania transakcji.

Na evencie „Przyszłość pieniędzy i systemu finansowego”, prezes BCD Mario Bergara, powiedział, że cyfrowa waluta funkcjonowałaby podobnie jak gotówka, co umożliwiłoby przekazywanie bilansów między osobami fizycznymi. Światowe banki centralne, w tym w Kanadzie i Wielkiej Brytanii, również podjęły próby testowania możliwości technologicznych opartych o Blockchain.

Chociaż nie ogłoszono daty rozpoczęcia projektu, zdaniem Bergara, pewne aspekty są jeszcze do uściślenia i wiążą się z ryzykiem:

To będzie proces prób i błędów, sukcesów i porażek.

Banki centralne na świecie badają nowe sposoby wydawania własnych walut cyfrowych. Na początku września, naukowiec z Banku Anglii opublikował wpis na swoim blogu na ten temat, twierdząc, że niezależnie od technologii bazowej, cyfrowa waluta wydana przez bank centralny, wymagałaby nadzwyczajnego poziomu, aby odnieść sukces.

• Bitcoin potrzebuje regulacji:

Ostatnie tygodnie wahań kursu Bitcoina są sygnałem do wprowadzenia potrzebnych zmian – regulacji. Jest to przynajmniej opinia byłego amerykańskiego komisarza ds. Handlu – Barta Chiltona w artykule opublikowanym w CNBC. Chilton był przewodniczącym amerykańskiej Komisji ds. Handlu Innowacyjnymi Towarami (CFTC) oraz agencji ds. Finansowych, której zadaniem było nadzorowanie instrumentów rynkowych Stanów Zjednoczonych. Były regulator finansowy podkreśla, że ​​Bitcoin narażony jest na „duże niebezpieczeństwo” ze względu na brak regulacji, a rządowe represje ze strony Chin powinny być sygnałem dla inwestorów i programistów Bitcoina, że takie przepisy są potrzebne. Chilton mówi, że Bitcoin potrzebuje wizjonerskiego przywództwa, który może zmienić kierunek rozwoju Bitcoina na bardziej uregulowane otoczenie, zapewniając stabilność. Powiedział:

Zamiast czekać, aż rząd podejmie działania powstrzymując rozwój cyfrowych walut, powinien podjąć wysiłki w celu wprowadzenia odpowiedniego nadzoru regulacyjnego nad nowymi i innowacyjnymi technologiami finansowymi.

Ta perspektywa jest sprzeczna, przynajmniej częściowo, z założeniem wizji Bitcoina i innych kryptowalut, które cechują się tym, że nie podlegają żadnym regulacjom rządowym. Najnowsze komentarze Juliana Assange’a odzwierciedlają bardziej tradycyjną perspektywę dla Bitcoina dotyczącą niebezpieczeństw władzy rządowej.

• Kolejny dzień korekt:

Największe kryptowaluty kolejny dzień spotkały się ze spadkiem wartości, choć już nie tak drastycznie. Cena Bitcoina obniżyła się o 1,9%, Ethereum o 0.6%, a Litecoin o 2,3%. Bardzo dobry wynik zanotował TenX, wzrastając aż o 26,4%. Z rynku upływają kolejne dolary, tworząc kapitalizacje na poziomie 122,4 mld dolarów.

źródło: cnbc.com, shutterstock.com, coindesk.com, cointelegraph.com, worldcoinidex.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button