News

#1238 Newsy z dnia 29.12.2020

Z wtorkowych wydarzeń: GMO: Nowy Jork autoryzował stablecoina o wartości w jenach; Hiszpańskie miasto Lebrija uruchomiło kryptowalutę Elio; Simplex nawiązał współpracę z Visa w celu wydania krypto karty; Indie chcą opodatkowania od handlu Bitcoinami; Crypto Critic: 2021 będzie przełomowy dla Bitcoina; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • GMO: Nowy Jork autoryzował stablecoina o wartości w jenach:

Japońska firma GMO będzie mogła oferować społeczności w Nowym Jorku stablecoiny o ustalonej wartości jena i dolara.

Zgodnie z ogłoszeniem z 29 grudnia Departament Usług Finansowych w Nowym Jorku przyznał japońskiej firmie GMO-Z.com prawo do obsługi stablecoinów wspieranych przez dolary amerykańskie i jeny w Nowym Jorku.

Biorąc pod uwagę status Nowego Jorku jako centrum świata, NYDFS jest najbardziej znanym stanowym organem nadzoru finansowego w USA. Jest również jednym z najbardziej aktywnych. Warto dodać, że przepustka na operowanie w Nowym Jorku często powoduje otwarcie reszty kraju.

GMO jest spółką powierniczą z ograniczoną odpowiedzialnością, a nie bankiem, gdzie podstawową różnicą jest zezwolenie na obsługę depozytów. Podczas gdy operator stablecoin zazwyczaj potrzebuje możliwości utrzymywania rezerw powiązanych aktywów, to statut GMO ogranicza jego prawa do posiadania innych rodzajów depozytów, które nie są kluczowe dla jego zdolności do „wydawania, administrowania i wykupywania” swoich stablecoinów.

Prawo do wydawania takich kart było kością niezgody między stanowymi organami regulacyjnymi, takimi jak NYDFS i krajowymi organami nadzoru bankowego w USA.

Prezes i dyrektor generalny GMO, Ken Nakamura, powiedział:

Rozpoczynamy działania, aby wyemitować pierwszy regulowany stablecoin z ustalonym kursem JPY, którego wielu uważa za aktywa o bezpiecznej przystani.

NYDFS ostatnio wprowadził zmiany do swojej słynnej BitLicense, w tym format warunkowy, który łączy nowo licencjonowane firmy z istniejącymi licencjobiorcami. Pierwsza warunkowa licencja BitLicense trafiła do PayPal, ułatwiając uruchomienie nowych usług kryptograficznych tej jesieni z pomocą wieloletniego licencjobiorcy Paxos.

  • Hiszpańskie miasto Lebrija uruchomiło kryptowalutę Elio:

Lebrija, małe miasto w prowincji Sewilla w Hiszpanii, wprowadziło kryptowalutę o nazwie Elio, aby wspierać lokalne transakcje między mieszkańcami i handlowcami w czasie trwającej pandemii. Nowo uruchomiona kryptowaluta jest powiązana z euro.

Według raportu hiszpańskiej agencji informacyjnej Europa Press, kryptowaluta Elio umożliwi Radzie Miasta Lebrija wysłanie pomocy gospodarczej do 593 wybranych beneficjentów. Beneficjenci otrzymają pomoc w wysokości od 50 do 200 euro. Ponadto Rada Miasta ogłosiła, że ​​w ramach Miejskiego Planu Reaktywnego, za pośrednictwem wirtualnej waluty Elio, wypłaci pomoc ekonomiczną w wysokości 400 euro dla 393 lokalnych przedsiębiorstw.

Komentując niedawną premierę, Pepe Barroso, burmistrz Lebrija, powiedział:

Stworzenie Elio daje pewność, że otrzymana pomoc zostanie bezpośrednio wykorzystana w lokalnych sklepach.

Szef Działu Technologii Rady Miejskiej, David Pérez, powiedział:

Rada Miasta zaprojektowała portfel elektroniczny dla kryptowaluty Elio, która jest powiązana z euro. Użytkownicy muszą pobrać aplikację, aby korzystać z Elio.

Według wspomnianego raportu do platformy dołączyło 165 sklepów w mieście.

Waluty cyfrowe zyskały popularność w całej Europie, gdy rządy zaczęły badać możliwości na rynku kryptowalut. Europejski Bank Centralny opublikował na początku listopada raport dotyczący rozwoju CBDC. Prezes EBC Christine Lagarde wspomniała, że ​​EBC może wprowadzić cyfrowe euro w ciągu najbliższych 2–4 lat. Oprócz wysiłków na szczeblu rządowym, niektóre prywatne firmy finansowe w Europie zaczęły emitować stablecoiny. Jednym z takich przykładów jest ostatnia inicjatywa niemieckiego banku Bankhaus von der Heydt.

Finance Magnates poinformował na początku tego miesiąca, że ​​jeden z najstarszych banków w Europie, Bankhaus von der Heydt (BVDH), współpracował z niemieckim dostawcą technologii blockchain, Bitbond, aby uruchomić pierwszy w historii euro stablecoin w Stellar Network.

  • Simplex nawiązał współpracę z Visa w celu wydania krypto karty:

Simplex, dostawca usług krypto, nawiązał współpracę z Visa, aby umożliwić swoim klientom wydanie kryptograficznych kart debetowych.

Ponad 200 firm partnerskich Simplex może teraz oferować swoim klientom kryptograficzne karty debetowe, potencjalnie umożliwiając szersze wykorzystanie kryptowalut w transakcjach detalicznych. Rozwój jest wynikiem niedawnego partnerstwa między Simplex i Visa, ogłoszonego w poniedziałek. Simplex jest teraz głównym członkiem Visa w Europie.

Rzecznik Simplex wyjaśnił, że partnerstwo jest impulsem dla działań biznesowych firmy:

Członkostwo umożliwia nam wprowadzenie go do naszej sieci partnerskiej, dając w zasadzie każdemu partnerowi Simplex możliwość zaoferowania karty kryptograficznej lub karty fiat Visa.

Dla założyciela i dyrektora generalnego Simplex, Nimroda Lehaviego, partnerstwo z Visa jest ważnym krokiem w planach firmy, aby umożliwić większy dostęp do walut cyfrowych. W październiku Simplex dodał do swojej platformy funkcję tether-to-euro .

Kryptowalutowe karty debetowe pozostają ważnym elementem umożliwiającym „wygodę podobną do fiducjarnej” przy wydawaniu kryptowalut w internecie lub w sklepach fizycznych. Rzeczywiście, zwiększone wykorzystanie walut cyfrowych do mikrotransakcji pozostaje jednym z punktów odniesienia dla oceny przyjęcia kryptowalut.

W 2020 roku wiele firm kryptograficznych zaczęło wypuszczać karty debetowe, które pozwalają użytkownikom wydawać kryptowaluty. Binance Card to najnowsza karta, wysyłana do europejskich klientów w grudniu. Wcześniej w tym samym miesiącu pożyczkodawca kryptowalut BlockFi ogłosił własny program kartowy.

  • Indie chcą opodatkowania od handlu Bitcoinami:

Ministerstwo finansów Indii wezwało do uchwalenia przepisów podatkowych dotyczących Bitcoina w tym kraju. Według Times of India, Centralne Biuro Wywiadu Gospodarczego ministerstwa (CEIB) niedawno przedłożyło projekt dokumentu, który proponuje nałożenie 18% podatku od towarów i usług od handlu Bitcoinami.

Dane CEIB podają szacunkowy wolumen transakcji Bitcoina w Indiach na ponad 5.4 mld dolarów. Zatem proponowany 18% podatek mógłby spowodować, że rząd zarobiłby około 970 mln dolarów na opodatkowaniu kryptowalut.

W ramach proponowanego planu, CEIB dąży do tego, aby wirtualne waluty zostały zaklasyfikowane jako „wartości niematerialne i prawne”, tak aby podlegały podatkowi GST z tymi nakładanymi na zyski z obrotu.

Tanvi Ratna, dyrektor generalny indyjskiej firmy doradczej Policy 4.0, zajmującej się polityką kryptograficzną, napisał na Twitterze:

Niestety, niekoniecznie oznacza to, że kryptowaluty będą legalne. Zgodnie z prawem indyjskim nielegalny dochód również podlega opodatkowaniu, a unikanie jego opodatkowania jest uznawane za działalność przestępczą.

Rzeczywiście, w 2011 roku Ministerstwo Finansów Indii wyjaśniło, że uchylanie się od płacenia podatków od nielegalnych źródeł dochodu jest przestępstwem. W tym czasie rząd podobno dążył do przeklasyfikowania wszelkich form uchylania się od opodatkowania jako przestępstw kryminalnych.

Oprócz uchylenia przez Sąd Najwyższy zakazu Reserve Bank of India wobec banków obsługujących giełdy kryptowalut w marcu, niewiele wydarzyło się w związku z regulacjami dotyczącymi krypto w tym kraju.

Brak jasności przepisów rzekomo uniemożliwia większe zaangażowanie inwestorów w branżę. Jednak indyjski rynek handlu kryptowalutami peer-to-peer nadal rósł w 2020 roku.

  • Crypto Critic: 2021 będzie przełomowy dla Bitcoina:

Przy całym tym cyrku monetarno-fiskalnym, Bitcoin wydaje się być mądrą alternatywą inwestycyjną, na którą zwraca uwagę coraz więcej inwestorów. 2021 będzie więc przełomowy…

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba pokazuje nam ten sam krajobraz jaki obserwujemy już od wielu dni. Mowa oczywiście o XRP, które tym razem notuje korektę o -17,51%. W dół poszedł też Bitcoin o -2,25%, Ethereum o -2,51%, Litecoin o -5,58%, Chainlink o -8,77% i Bitcoin Cash o -5,78%. Do góry szybuje Polkadot o 6,77% i Cardano o 8,70%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 709.1 mld dolarów, a całkowity obrót 188.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, financemagnates.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button