News

#1476 Newsy z dnia 24.08.2021

Z wtorkowych wydarzeń: Kraken zamierza zdobyć europejską licencję w 2021 r.; Japoński regulator finansowy rozważa nałożenie surowszych krypto przepisów; Binance zaprzecza zarzutom manipulacji na rynku; Australijczycy stracili ponad 25 mln dolarów na fałszywych inwestycjach kryptograficznych; Płatności BTC na platformie Substack; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Kraken zamierza zdobyć europejską licencję w 2021 r.:

Duża amerykańska giełda kryptowalut Kraken planuje oficjalnie wejść na rynek europejski, podążając śladami konkurencyjnej giełdy Coinbase.

Współzałożyciel i dyrektor generalny Kraken, Jesse Powell, powiedział, że jego firma aktywnie pracuje nad uzyskaniem europejskiej licencji, kierując się do kilku lokalnych jurysdykcji w celu uzyskania potencjalnej zgody regulacyjnej jeszcze w tym roku.

W wywiadzie dla niemieckiej agencji informacji biznesowych The Handelsblatt Powell zauważył, że Kraken prowadzi rozmowy z wieloma europejskimi regulatorami, a kraje takie jak Malta, Luksemburg i Irlandia są najbardziej prawdopodobnymi jurysdykcjami, które mogą wydać licencję amerykańskiej giełdzie kryptograficznej.

Dyrektor generalny podobno stwierdził, że Kraken nie podjął jeszcze żadnej decyzji dotyczącej swojej potencjalnej europejskiej jurysdykcji regulacyjnej, natomiast firma nadal dąży do uzyskania licencji do końca 2021 r. Kraken świadczył wcześniej niektóre usługi dla użytkowników w krajach europejskich, uruchamiając aplikację mobilną Kraken w Europie w styczniu 2021 r.

Jedna z największych giełd kryptograficznych na świecie, Kraken, działa obecnie w prawie 190 jurysdykcjach na całym świecie, powiedział rzecznik firmy.

Obecnie oferujemy dostęp naszym europejskim klientom za pośrednictwem naszego zarejestrowanego w Wielkiej Brytanii podmiotu FCA i spełniamy obowiązujące wymagania 5AMLD. Aktywnie badamy wiele opcji, aby zachować zgodność zarówno teraz, jak i w przyszłości, w tym aktywnie pracując nad uzyskaniem różnych europejskich licencji.

– mówi.

Uruchomiona we wrześniu 2013 r. Kraken jest obecnie piątą co do wielkości giełdą kryptowalut na świecie, z dziennymi wolumenami transakcji wynoszącymi 1,2 mld dolarów, zgodnie z danymi CoinGecko.

  • Japoński regulator finansowy rozważa nałożenie surowszych krypto przepisów:

Japoński regulator finansowy, Agencja Usług Finansowych (FSA), rozpoczęła dyskusje na temat nałożenia surowszych przepisów dotyczących kryptowalut, aby zapewnić lepszą ochronę japońskim inwestorom.

W lipcu FSA ustanowiła dedykowaną sekcję, a także panel ekspertów finansowych, aby pomóc rządowi nadzorować cyfrowe i zdecentralizowane finanse. Agencja będzie również odpowiedzialna za śledzenie zmian w kryptowalutach i inicjatywach dotyczących walut cyfrowych banków centralnych, jak donosi Jiji Press.

Regulator finansowy zamierza zastąpić i narzucić nowe przepisy dotyczące kryptowalut do połowy 2022 roku. Dzięki nowym przepisom FSA ma nadzieję zapewnić stabilność na rynku kryptograficznym, oferując jednocześnie brak szkód dla rozwoju i innowacji w ekosystemie.

FSA zrewidowała w 2019 r. podobną ustawę, która nakazywała giełdom kryptowalut w Japonii wdrożenie nowych funkcji ochrony aktywów użytkowników. Decyzja ta była powiązana z włamaniem do Bitpoint, japońskiej giełdy kryptograficznej, która poniosła stratę w wysokości 32 mln dolarów.

Na początku tego miesiąca FSA ogłosiła, że do 2022 r. przyjmie „Travel Rule” Financial Action Task Force, która będzie wymagać od wszystkich dostawców usług zajmujących się kryptowalutami udostępniania danych transakcyjnych. Travel Rule została wprowadzona w 2019 r. jako środek zapobiegawczy przeciwko praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu za pomocą kryptowalut.

  • Binance zaprzecza zarzutom manipulacji na rynku:

Czołowa giełda kryptowalut Binance odpiera zarzuty o manipulacje na rynku i działanie wbrew interesom swoich użytkowników.

W opublikowanym wątku na Twitterze Binance najwyraźniej zrzucił winę za wszelkie roszczenia dotyczące manipulowania rynkiem kryptograficznym na publikacje szerzące strach, niepewność i wątpliwości, a także niektóre osoby podszywające się pod pracowników giełdy. Firma stwierdziła, że „zastrzega sobie prawo do podejmowania działań prawnych w celu ochrony swoich interesów”, ale nie była przeciwna „odpowiedzialnemu informowaniu o nieprawidłowościach, które chroni zaufanie naszej społeczności”.

Binance nigdy nie handlował szkodząc naszym użytkownikom ani nie manipulował rynkiem i nigdy tego nie zrobimy.

– powiedziała giełda.

Nie jest jasne, czy giełda odnosiła się do jakiegoś konkretnego incydentu, ale oświadczenie pojawia się po tym, jak anonimowy, teraz usunięty użytkownik Twittera o nazwie RealFulltimeApe stwierdził, że Binance „prowadzi przegląd dużych poziomów płynności i celowo pompuje/zrzuca cenę, aby na tym zyskać”. Użytkownik twierdzi, że jest byłym „inżynierem Big Data” na giełdzie i „wkrótce dostarczy dowód”, ale do tej pory żadnego nie udostępnił.

Mam wiele plików audio i wideo z biura, w którym kierownictwo WYRAŹNIE mówi o „szybkim” upłynnianiu nadmiernie lewarowanych „długich i krótkich pozycji” przed umożliwieniem dalszego wzrostu/obniżenia ceny, w celu zwiększenia funduszu ubezpieczeniowego i zysków firmy.

– pisze użytkownik.

Binance Holdings Limited była celem władz w wielu krajach, w tym we Włoszech, Malezji, Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, na Kajmanach, Tajlandii, Kanadzie, Japonii, Singapurze i Holandii, które ostrzegały inwestorów przed zachowaniem ostrożności w odniesieniu do firmy. Ostrzeżenia regulatorów doprowadziły do tego, że niektóre instytucje finansowe nie zezwalają już klientom na wysyłanie płatności na giełdę.

  • Australijczycy stracili ponad 25 mln dolarów na fałszywych inwestycjach kryptograficznych:

Zgodnie z danymi Scamwatch oszustwa inwestycyjne w Australii kosztowały inwestorów ponad 50,5 mln dolarów w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2021 r., a oszustwa kryptograficzne przyczyniły się do ponad 50% strat.

Jak donosi Australijska Komisja ds. Konkurencji i Konsumentów (ACCC), dane Scamwatch pokazują 53,4% wzrost doniesień związanych z oszustwami inwestycyjnymi, których wartość do końca tego roku ma przekroczyć 101 mln dolarów.

Na podstawie 4763 zgłoszeń otrzymanych tylko w 2021 r., wiceprzewodnicząca ACCC, Delia Rickard, stwierdziła, że 2240 skarg dotyczyło oszustw kryptowalutowych i przypisywano je głównie Bitcoinowi.

Rickard powiedziała, że oszuści zwabiają inwestorów do korzystania z fałszywych platform handlowych rekomendacjami celebrytów, którzy obiecują wysoką rentowność. Platformy transakcyjne początkowo pozwalają inwestorom wypłacić część zysków korzystając z aktywów innych ofiar, aby ostatecznie powstrzymać nieostrożnych inwestorów przed wycofaniem swoich inwestycji. Jeśli coś brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, prawdopodobnie tak jest” – dodała.

Oszustwa inwestycyjne związane z Bitcoinami w Australii przekroczyły już 18,5 mln dolarów, co stanowi gwałtowny wzrost o 44% w porównaniu z całkowitymi stratami prawie 12,8 mln w 2020 r.

  • Płatności BTC na platformie Substack:

Użytkownicy platformy Substack zyskają możliwość opłacania subskrypcji Bitcoinami.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby na giełdach obserwujemy wyraźne spadki. Bitcoin zmniejszył swoją wartość o 3,2%, Ethereum o 5,2%, Cardano o 10,1%, Binance Coin o 6,22%, XRP o 7,4% a Dogecoin o 10%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.052 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 116 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button