News

#1648 Newsy z dnia 12.02.2022

Z sobotnich wydarzeń: Bank Centralny Węgier: Chcemy ogólnounijnego zakazu handlu kryptowalutami i wydobycia; Minister finansów Indii rozważa zakaz lub uregulowanie krypto; Netflix ogłasza serial dotyczący ataku na Bitfinex; Ile wart jest Bitcoin z punktu widzenia technologii?; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Bank Centralny Węgier: Chcemy ogólnounijnego zakazu handlu kryptowalutami i wydobycia:

György Matolcsy, prezes Węgierskiego Banku Narodowego, zaproponował całkowity zakaz handlu kryptowalutami i operacji wydobywczych w całej Unii Europejskiej.

Gubernator Matolcsy w poście na blogu udostępnionym przez węgierski bank centralny vel Magyar Nemzeti Bank (MNB) zatytułowanym „Nadszedł czas, aby zakazać handlu kryptowalutami i wydobycia w UE” przytoczył niedawny zakaz kryptowalut nałożony przez Chiny.

Zwrócił również uwagę na propozycję rosyjskiego banku centralnego, która wzywa do całkowitego zakazu krajowego handlu i kopania kryptowalut. Odwzajemniając propozycję zakazu kryptowalut, Matolcsy powiedział:

Całkowicie zgadzam się z tą propozycją, a także popieram stanowisko wyższego organu nadzoru finansowego UE, że UE powinna zakazać metody kopania wykorzystywanej do produkcji większości nowych Bitcoinów.

– stwierdził.

Gubernator mocno wierzy w potencjał kryptowalut do „ułatwiania nielegalnych działań i budowania piramid finansowych”. Matolcsy podkreślił również obawy rosyjskiego banku centralnego – że wartość rynkowa kryptowalut jest determinowana przez „spekulacyjny popyt na przyszły wzrost, który tworzy bańki”.

Na koniec gubernator Matolcsy wezwał do całkowitego zakazu kryptowalut, aby przeciwdziałać ryzyku związanym z piramidami finansowymi i bańkami:

Obywatele i firmy UE mogliby posiadać kryptowaluty za granicą, a organy regulacyjne śledziłyby ich zasoby.

– dodał.

  • Minister finansów Indii rozważa zakaz lub uregulowanie krypto:

Oświadczenie czołowego indyjskiego urzędnika sugeruje, że niepewność regulacyjna dotycząca statusu aktywów cyfrowych w najbliższym czasie w tym kraju utrzyma się.

Odpowiadając na ogólną dyskusję na temat budżetu Unii na lata 2022–23 w Rajya Sabha, wyższej izbie dwuizbowego parlamentu Indii, minister finansów Nirmala Sitharaman oświadczyła, że w tej chwili nie zamierza „zalegalizować ani zakazać” kryptowalut. Minister dodała, że „Zakaz lub nie zakaz nastąpi później”, kiedy ministerstwo będzie analizować dane z konsultacji.

Sitharaman wspomniała również, że państwo ma „suwerenne prawo do opodatkowania” dochodów, które obywatele czerpią z transakcji kryptowalutowych. Co więcej, zdolność rządu do nakładania podatków od kryptowalut jest odrębna od kwestii prawnego uznania klasy aktywów. Argument ten jest odzwierciedleniem wypowiedzi szefa indyjskiego urzędu skarbowego z początku tygodnia, który utrzymywał, że plan opodatkowania aktywów cyfrowych niekoniecznie oznacza legalizację handlu.

Indie stały się ostatnio wylęgarnią ważnych wiadomości regulacyjnych, z niedawnymi pogłoskami o potencjalnym zakazie, który wywołał zamieszanie w globalnej przestrzeni kryptowalut pod koniec 2021 r. W tym momencie wydaje się, że bezpośrednie zagrożenie minęło, a ustawa zawierająca propozycję zakazu została pominięta w porządku obrad parlamentu na bieżącą sesję. Kontynuując rozważanie opcji na aktywa kryptograficzne, rząd Indii poczynił kroki w kierunku wprowadzenia cyfrowej waluty banku centralnego, czyli CBDC, później w 2022 lub 2023 r.

  • Netflix ogłasza serial dotyczący ataku na Bitfinex:

Netflix wkrótce wyprodukuje serial dokumentalny o niesławnym włamaniu do Bitfinex — jednym z największych przestępstw finansowych z 2016 r., polegającym na kradzieży 119.756 Bitcoinów — wartych wówczas 72 mln dolarów.

Dokument Netflix będzie koncentrował się na parze z Nowego Jorku i ich związku z praniem prawie 120.000 BTC związanych z przestępstwem. Według serwisu Netflix, dokument wyreżyseruje amerykański filmowiec Chris Smith, a współproducentem wykonawczym będzie Nick Bilton.

Netflix zamówił serial dokumentalny o rzekomym planie pary małżeńskiej polegającym na praniu skradzionych kryptowalut o wartości miliardów dolarów w największej w historii sprawie o przestępstwo finansowe.

– czytamy.

Fabuła opiera się na dwóch głównych bohaterach — Ilyi Lichtenstein i Heather Morgan — nowojorskiej parze powiązanej z napadem na 120.000 BTC i ich udziałem w praniu skradzionych funduszy.

Jak dowodzą dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView, od czasu włamania do Bitfinex cena BTC wzrosła o ponad 7415% w ciągu zaledwie pięciu lat.

Netflix zauważa, że „kiedy wartość skradzionych Bitcoinów wzrosła z 71 mln. dolarów do prawie 5 mld. dolarów, para rzekomo próbowała upłynnić swoje cyfrowe pieniądze, tworząc fałszywe tożsamości i konta internetowe oraz kupując fizyczne złoto, NFT i nie tylko – wszystko podczas gdy śledczy śledzili ruch pieniędzy na Blockchain.

  • Ile wart jest Bitcoin z punktu widzenia technologii?:

Ile wart jest Bitcoin z perspektywy technologii? Dość często słyszymy, że to właśnie w niej zalkęta jest nieprawdopodobna moc i siła idei króla łańcucha bloków. Przyjrzyjmy się temu zagadnieniu nieco bliżej i odpowiedzmy na pytanie, dlaczego Bitcoin odniósł tak spektakularny sukces?

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się spadkami. Bitcoin zmniejszył swoją wartość o 1,9%, Ethereum o 5%, BNB o 2,3%, Cardano o 7,1% a Solana o 8,4. XRP jako jedyny nie poddał się trendowi, notując wzrost o 4,2%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.910 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 84,6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button