News

#1655 Newsy z dnia 19.02.2022

Z sobotnich wydarzeń: Crypto.com zmienia nazwę swojego tokena; Vitalik Buterin zaniepokojony działaniami rządu Kanady wobec protestujących kierowców; Circle zwiększył swoją wartość do 9 mld dolarów; Binance pomoże Rosji w uregulowaniu kryptowalut; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Crypto.com zmienia nazwę swojego tokena:

Crypto.com ogłosiło rebranding w poście na blogu.

Pożegnaj się z Crypto.com Coin i przywitaj się z Cronos.

Zgodnie z ogłoszeniem, nowa nazwa ma odzwierciedlać „decentralizację monety i ogromny wzrost ekosystemu Cronos”.

Firma oświadczyła też, że ​​jest wdzięczna setkom niezależnych programistów dapp budujących aplikacje na Cronos. Większość z nich nie jest „formalnie powiązana” z giełdą.

Ekosystem Cronos reprezentuje kolejną ważną fazę w przyjmowaniu i wykorzystywaniu Web3 przez setki milionów użytkowników”

– czytamy w komunikacie.

Cronos to sieć blockchain uruchomiona przez Crypto.com w listopadzie, która jest kompatybilna z Ethereum Virtual Machine (EVM). Oznacza to, że może łatwo włączyć do swojego protokołu aplikacje DeFi, GameFi i Metaverse działające na Ethereum, a także tworzyć nowe. Zapewnia również interoperacyjność z ekosystemem Cosmos.

Firma zapewnia użytkownikom, że „nie nastąpią żadne zmiany w funkcjonalności” Cronos i „nadal obsługuje token Cronos (CRO) we wszystkich swoich produktach i usługach”.

CoinGecko sprzedaje CRO pod nową nazwą. Obecnie zajmuje 17. miejsce z kapitalizacją rynkową w wysokości 11 mld dolarów. Jednak CoinMarketCap nadal handluje tokenem jako „monetą Crypto.com” (w momencie redagowania tekstu – przyp.).

Przyjęcie sieci Cronos szybko się rozrosło od czasu jej uruchomienia. Obecnie zawiera ponad 350.000 unikalnych adresów w sieci, z 15 mln dolarów w obrocie i 2.5 miliarda TVL. To sprawia, że ​​platforma DeFi zajmuje 10. miejsce pod względem wartości zablokowanej. Zajęło jej to około czterech miesięcy.

Crypto.com zaprasza więcej programistów do ubiegania się o finansowanie ze swojego 100-milionowego funduszu ekosystemowego w Particle B. Na platformie jest już co najmniej 120 programistów.

W ostatnią niedzielę Crypto.com zaprezentowało reklamę podczas meczu superbowl Bengals vs Rams z udziałem legendy koszykówki Lebrona Jamesa. Firma zatrudniła również słynnego aktora Matta Damona do usług promocyjnych, który jest częścią reklamy na stronie głównej giełdy.

  • Vitalik Buterin zaniepokojony działaniami rządu Kanady wobec protestujących kierowców:

Jak powiedział założyciel Ethereum, Vitalik Buterin, wysiłki rządu kanadyjskiego mające na celu zdławienie przepływu funduszy dla protestujących kierowców ciężarówek w Kanadzie ilustrują to, dlaczego istnieją kryptowaluty.

W wywiadzie podczas konferencji ETHdenver Buterin, który dorastał w Kanadzie, nie aprobował „konwojów wolności”, które przez ostatni tydzień protestowały w Ottawie przeciwko ograniczeniom COVID-19.

Kierowcy ciężarówek blokują drogi i to psuje gospodarkę. Okay, blokowanie dróg jest nielegalne i istnieją przepisy, które powinno się zastosować.

– powiedział.

Jednak działania rządu opisał jako surowe, a kryptowalutę jako potencjalną kontrolę nad takim nadmiernym zasięgiem.

Jeśli rząd nie chce przestrzegać prawa… [i] dać ludziom szansy na obronę… a oni po prostu chcą rozmawiać z bankami i zasadniczo odciąć ludziom środki do życia bez należytego procesu, są to przykłady, które zdecentralizowana technologia ma utrudnić.

– powiedział Buterin.

W ten sposób krypto jest nie tyle radykalną technologią, co technologią odtworzeniową, przekonywał.

„Nie chodzi o bycie bezprawiem. W pewnym sensie chodzi o przywrócenie rządów prawa”, powiedział Buterin. Powiedział, że rządy i policja mogą nadal działać zgodnie z prawem i ścigać podejrzanych „jak zawsze” bez angażowania pośredników finansowych.

„Ta koncepcja podążania za pośrednikami i wykorzystywania pośredników do ominięcia tego wszystkiego jest niebezpieczna”, powiedział Buterin. „Posiadanie zdecentralizowanych alternatyw dla pośrednika to dobry sposób na ograniczenie szkód”.

W tym tygodniu rząd premiera Justina Trudeau powołał się na rzadko używane uprawnienia nadzwyczajne, aby stłumić protesty. Banki i inni dostawcy usług finansowych zostali zobligowani do zamrożenia lub zawieszenia kont związanych z „truckerami” bez nakazu sądowego.

Zwolennicy protestujących próbowali obejść blokady, zbierając darowizny w kryptowalutach. Rząd umieścił na czarnej liście kilka adresów kryptograficznych związanych z tymi zdarzeniamii, a sąd nakazał zamrożenie funduszy do czasu rozstrzygnięcia pozwu zbiorowego. Dopiero okaże się, jak skuteczne będą te środki, ponieważ transakcji kryptograficznych nie można zawetować, a portfele są kontrolowane przez tego, kto posiada prywatne klucze kryptograficzne.

Z drugiej strony, aby wykorzystać fundusze na zakup żywności lub benzyny, odbiorcy prawdopodobnie musieliby przekonwertować krypto na walutę fiducjarną, co zwykle wymaga przejścia przez regulowaną giełdę podlegającą dyrektywom rządowym.

  • Circle zwiększył swoją wartość do 9 mld dolarów:

Amerykańska firma finansowa Circle ogłosiła, że ​​jej nowa umowa SPAC z Concord Acquisition Corp zwiększyła jej wartość do 9 mld dolarów. Concord prowadzona przez byłego szefa Barclays, Boba Diamonda.

Circle, firma płatnicza oparta na blockchain, powiązana ze stablecoinem USDC, poinformowała, że ​​przygotowała plany fuzji Concord Acquisition Corporation i jest w drodze do notowania jej na nowojorskiej giełdzie.

Firma finansowa walczyła, aby wartość rynkowa swojej cyfrowej waluty wzrosła ponad dwukrotnie, z 25 mld dolarów (w momencie podpisywania wcześniejszej umowy SPAC) do 52 mld dolarów w monetach USD znajdujących się obecnie w obiegu.

Podążając za trendem, w którym duże korporacje wkraczają do firm zorientowanych na kryptowaluty, ogłoszenie Circle nie jest niczym niezwykłym. Podobnie, nowa runda finansowania FTX wzrosła w zeszłym miesiącu do 32 mld dolarów.

Wcześniejsze umowy zostały rozwiązane, w tym z inwestorami takimi jak m.in. Fidelity Management & Research, mówi Concord. Firma ma jednak nadzieję na pozyskanie 750 mln dolarów od prywatnych inwestorów.

Jerry Allaire, prezes i współzałożyciel firmy Circle, dodaje;

Bycie spółką publiczną jeszcze bardziej wzmocni zaufanie do Circle. Jest kluczowym kamieniem milowym, gdy kontynuujemy naszą misję budowania bardziej integracyjnego ekosystemu finansowego.

Firma blockchain wyraziła również zamiar wprowadzenia swojej waluty cyfrowej w gospodarce niekryptowalutowej jako zaufanej i regulowanej opcji płatności. Circle, który obsługuje swój stablecoin na giełdzie Coinbase, szuka licencji bankowej, aby osiągnąć swój cel.

Ponadto moneta USD jest przetwarzana z firmami płatniczymi, takimi jak Visa i Paypal, w celu rozliczenia transakcji. Firma zaprezentowała swoją cyfrową monetę jako narzędzie transgranicznej pomocy i pomocy humanitarnej. Stablecoiny mają na celu ustanowienie pomostu między tradycyjnymi pieniędzmi a zmiennością rynku kryptowalut. Monety te są również wykorzystywane jako zabezpieczenie przy zakupie nowych kryptowalut.

  • Binance pomoże Rosji w uregulowaniu kryptowalut:

Pozarządowa organizacja Związek Banków Rosyjskich (ARB) otworzyła dział zajmujący się regulacjami kryptowalut.

Centrum eksperckim ds. kryptowalut pokieruje Olga Goncharova, która na co dzień pracuje jako dyrektor ds. relacji rządowych Binance w Rosji.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejsza doba mija spokojnie. W górę idzie XRP o 8,22%, Bitcoin o 0,10% i Dogecoin o 2,25%. Korektę notuje Ethereum o -2,60%, Cardano o -1,27% i Solana o -0,44%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.81 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 66.7 mld dolarów.

źródło: bitcoinist.com, cryptopotato.com, coindesk.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button