News

#1691 Newsy z dnia 27.03.2022

Z niedzielnych wydarzeń: Premier Rosji wspiera legalizację kryptowalut; Korea Południowa, Wielka Brytania i Bułgaria połączą siły w walce z oszustami krypto; KuCoin: Połowa Niemców gotowa do inwestowanie w kryptowaluty; Val Kilmer wierzy w dynamiczny rozwój NFT; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Premier Rosji i Ministerstwo Finansów wspiera legalizację kryptowalut:

Rosyjskie władze zmierzają w kierunku przyjęcia kompleksowych ram prawnych dla kryptowalut, pomimo utrzymującego się sprzeciwu banku centralnego. Sprzyjające legalizacji podejście Ministerstwa Finansów zyskuje poparcie innych instytucji rządowych i urzędników, tym bardziej teraz, gdy Rosja stoi przed bezprecedensowymi sankcjami, w tym ograniczeniami finansowymi.

Na początku lutego rząd federalny ogłosił zatwierdzenie koncepcji regulacyjnej Minfin. Następnie ministerstwo przedstawiło nowy projekt ustawy „O cyfrowej walucie” mający na celu wypełnienie luk regulacyjnych pozostałych po wejściu w życie ustawy „O cyfrowych aktywach finansowych” w styczniu 2021 roku.

Komentując starania o przyjęcie specjalnego reżimu dla operacji kryptowalutowych, premier Rosji Michaił Miszustin powiedział, że rząd bardzo szczegółowo przeanalizował tę propozycję. Podczas spotkania z ustawodawcami z Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji w Dumie Państwowej rozwinął:

Oczywiście konieczne będzie zintegrowanie mechanizmu obiegu walut cyfrowych z systemem finansowym kraju.

Jednocześnie Miszustin podkreślił, że istotne kwestie można rozwiązać tylko przy udziale Banku Rosji. Jego zdaniem bank centralny musi ocenić ryzyko, jakie stwarzają kryptowaluty. W styczniu władze monetarne zaproponowały całkowity zakaz krypto, powołując się na zagrożenia dla stabilności finansowej kraju i jego obywateli.

Podczas gdy CBR chce zakazać szerokiej gamy działań związanych z kryptowalutami, w tym emisji, handlu i kopania walut cyfrowych, rosyjski premier ujawnił, że jego gabinet jest gotowy do uregulowania takich operacji, jak kopanie kryptowalut.

To było szczegółowo opisane w koncepcji. Została ona przez nas zatwierdzona.

– podsumował Michaił Miszustin, zgodnie z komunikatem rządowej służby prasowej.

Na początku tego tygodnia projekt Minfin został poparty także przez rosyjskie Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego, które chce pomóc w sfinalizowaniu propozycji legislacyjnej. Wydobywanie bitcoinów, płatności kryptowalutami i wymagania dla operatorów giełd cyfrowych aktywów wymagają dalszych wyjaśnień, powiedział departament, zauważając, że wciąż czeka na informację zwrotną od Ministerstwa Finansów.

  • Korea Południowa, Wielka Brytania i Bułgaria połączą siły w walce z oszustami krypto:

Prezes Narodowej Agencji Podatkowej Korei Południowej Kim Dae-Ji odbył w tym tygodniu spotkanie z władzami podatkowymi z Bułgarii i Wielkiej Brytanii, aby omówić „wzrost schematów uchylania się od opodatkowania” poprzez wykorzystanie aktywów cyfrowych. 

Jak wynika z doniesień lokalnego serwisu informacyjnego, Narodowa Agencja Podatkowa planuje dalszą współpracę z Bułgarią i Wielką Brytanią w celu wyśledzenia osób, które wykorzystują „nowe produkty finansowe”, takie jak kryptowaluty w celu uniknięcia podatków, głównie za pośrednictwem programów offshore. 

Dae-Ji odbył spotkanie w zeszłym tygodniu z dyrektorem naczelnym Jej Królewskiej Mości, Jimem Harrą, a dwa dni później z dyrektorem bułgarskiej Narodowej Agencji Skarbowej, generałem Rumenem Spetsovem. 

Dyskusje koncentrowały się wokół idei udostępniania dokładnych i precyzyjnych informacji o dochodach osób podejrzanych o uchylanie się od płacenia podatków. 

Przepisy podatkowe dotyczące kryptowalut w Korei Południowej są ważnym tematem w lokalnej społeczności kryptograficznej, ponieważ kraj ten ma sztywny, ściśle monitorowany system regulacyjny dotyczący aktywów cyfrowych. Nie są uznawane przez władze lokalne za prawny środek płatniczy, ale ich własność i handel są dozwolone. 

Oczekuje się jednak, że Korea Południowa wkrótce stanie się centrum kryptowalut, ponieważ nowy prezydent kraju, Yoon Suk-yeol, wyraził swoje pro-kryptograficzne stanowisko i pomysły na lepszy system regulacyjny. 

Wśród nich jest podniesienie minimalnego progu płacenia podatku od zysków kapitałowych od zysków za pośrednictwem aktywów cyfrowych i umożliwienie ICO.

Nie tak dawno temu południowokoreańskie Ministerstwo ICT, Nauki i Planowania Przyszłości ujawniło plany zainwestowania 187 mln dolarów w krajową platformę Metaverse, wykorzystywaną głównie do wspierania treści cyfrowych i rozwoju korporacyjnego w całym kraju.

  • KuCoin: Połowa Niemców gotowa do inwestowanie w kryptowaluty:

Prawie połowa Niemców jest gotowa do inwestowania w kryptowaluty, jak ujawnił raport giełdy aktywów cyfrowych KuCoin „Into the Cryptoverse 2022”.

Według raportu 44% Niemców jest zmotywowanych do „inwestowania w kryptowaluty, aby stać się częścią przyszłości finansów”. 35% z nich zrobiłoby to dla możliwości uzyskania pasywnego dochodu, a 30% uważa, że ​​​​krypto jest niezawodnym sposobem przechowywania majątku. Niektórzy mają również nadzieję na uzyskanie niezależności finansowej.

Z drugiej strony około 16% populacji kraju w wieku od 18 do 60 lat już zainwestowało w kryptowaluty lub handlowało w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Spośród tych, którzy wyrazili zainteresowanie kryptowalutami, 77% bada rynek w nadziei na znalezienie potencjalnych aktywów do zainwestowania. 31% tej samej grupy planuje zacząć pożyczać kryptowaluty.

Kolejne dane wskazywały na rosnące zainteresowanie zasobami cyfrowymi wśród niemieckiej populacji kobiet. W rzeczywistości „stanowią one 53% zainteresowanych kryptowalut”, natomiast 69% inwestorów kryptograficznych to mężczyźni.

Chociaż krajobraz składa się głównie z mężczyzn, kobiety coraz bardziej angażują się w przestrzeń, gdy zasoby cyfrowe trafiają do głównego nurtu. Jedna trzecia Amerykanek planuje zainwestować w krypto do końca roku, podczas gdy 60% stwierdziło, że zamierza je kupić w ciągu najbliższych trzech miesięcy, zgodnie z badaniem BlockFi.

Johnny Lyu, dyrektor generalny KuCoin, powiedział w niedawnym wywiadzie, że raport wyraźnie podkreśla rosnące zapotrzebowanie na kryptowaluty wśród ludności niemieckiej. Dzieje się tak pomimo faktu, że rząd kraju nie ustanowił wszechstronnych ram regulacyjnych dla sektora zdecentralizowanego.

Kryptowaluty cieszą się dużą popularnością wśród zwolenników strategii przechowywania, zwłaszcza wśród młodszego pokolenia. Wolą samodzielnie oszczędzać na emeryturę i dywersyfikować swoje oszczędności poprzez wykorzystanie kryptowalut.

– czytamy w gazecie.

Rząd niemiecki był jednak pierwszym, który uznał Bitcoin za „instrument finansowy”, ale odniósł tylko „pewny sukces w regulowaniu kryptowalut”, powiedział Lyu. 

Wysoki popyt na takie aktywa w Niemczech skłonił szwajcarską firmę FinTech Leonteq do rozszerzenia swoich usług kryptograficznych w tym kraju oraz w Austrii, współpracując z ICF BANK AG. Potentat dostarcza oferty aktywów cyfrowych klientom instytucjonalnym i prywatnym.

  • Val Kilmer wierzy w dynamiczny rozwój NFT:

Branża tokenów niewymiennych (NFT) szybko przechodzi od prostych plików JPEG do plików NFT o prawdziwej użyteczności, a dynamiczne cechy użyteczności, które użytkownicy mogą dołączyć do swoich plików NFT, stoją na czele tego nowego trendu.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejsza doba nie przynosi większych zmian na giełdach. W górę idzie Bitcoin o 0,69%, Ethereum o 0,80%, XRP o 0,74% i Cardano o 0,17%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.01 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 64.8 mld dolarów,

źródło: cryptopotato.com, news.bitcoin.com, bithub.pl, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button