News

#106 Aktualności z dn. 02.11.2017

Z czwartkowych wydarzeń: Australia nie potrzebuje regulacji; Vitalik Buterin zapowiedział przyszłość Ethereum; Indie rozważają zamknięcie giełd; Biznesmen aresztowany za oszustwo ICO; Bitcoin poza giełdowym kryzysem.

• Australia nie potrzebuje regulacji:

Australijski Bank Centralny Australii (RBA) oraz Tony Richards i David Emery twierdzą, że wobec kryptowalut i ich podstawowej technologia Blockchain, nie ma obecnie pilnych kwestii regulacyjnych. Urzędnicy stwierdzili również, że Bank Centralny nie podejmuje żadnych wysiłków w celu uregulowania podstawowych protokołów tworzących sieci Blockchain. Na rozprawie przed australijskim Komitetem ds. Podatków pod koniec października 2017 r., obaj urzędnicy wyjaśnili, dlaczego Bank Centralny w najbliższym czasie nie będzie naciskać na  kwestie regulacyjne dotyczące wirtualnych walut.

Rozproszona i transgraniczna natura cyfrowych walut, takich jak Bitcoin, oznacza, że ​​regulowanie podstawowych protokołów tych systemów, prawdopodobnie nie będzie skuteczne. Jak wynika z ustawy polityki płatności w zakresie bankowości, obecnie nie wydaje się, aby waluty cyfrowe wymagały jakichkolwiek pilnych zmian w kwestiach prawnych.

Dotychczasowa pozycja Australijskiego Banku Centralnego względem cyfrowych walut i technologii Blockchain była konsekwentna. Bank zaproponował jednak potrzebę wprowadzenia skoordynowanego, transgranicznego rozporządzenia ze względu na potencjał Bitcoina i innych walut cyfrowych, które mogłyby zakłócić globalny przemysł środków pieniężnych. Zapowiedział także plan współpracy z Bankiem Rozliczeń Międzynarodowych i Komitetem ds. Płatności i Infrastruktury Rynku (CPMI) w tej sprawie. Tymczasem obaj urzędnicy twierdzili również, że Blockchain i cyfrowe waluty są tutaj, aby pozostać takimi jakie są.

Największy potencjał istnieje w sektorach, w których przepływy wartości obejmują wiele różnych stron bez zaufanego podmiotu centralnego, tym bardziej, że obecne metody i praktyki są dość nieefektywne.
• Vitalik Buterin zapowiedział przyszłość Ethereum: 
Na sztandarowej konferencji Ethereum – Devcon – twórca projektu Vitalik Buterin, ujawnił, że pracuje nad nowym, długoterminowym planem dotyczącym przyszłości projektu. To, co nazwał „skromnym wnioskiem”, można opisać jako mapę drogową obejmującą rozwój techniczny Ethereum w perspektywie czteroletniej. W centrum tej wizji znajduje się długotrwała zmiana techniczna Ethereum zwana sharding, która jak się oczekuje, zostanie włączona do protokołu.

Mapa, o której mowa, wskazuje na problemy, które jeszcze nie zostały rozwiązane na platformie, i kładzie nacisk na skalowalność. Ponieważ węzły Eteru muszą przechowywać wszystko, co kiedykolwiek miało miejsce w sieci, Buterin podkreślił, że istnieje potrzeba rozwiązań, które zmniejszają koszty składowania, które mogłyby eskalować wykładniczo wraz ze wzrostem systemu. Jest to temat, który od dawna był dla twórcy bardzo istotnym aspektem. Buterin niedawno wydał nowe badania mające na celu złagodzenie tego problemu.

 Wielkość aktywności na blokach jest większa niż kilka lat temu.
– powiedział, wskazując na dzienne stopy transakcji i ponad 20.000 węzłów wchodzących w skład sieci.

W związku z tym sugerował, że Ethereum sprowadza się do jego granic. Buterin powiedział również obecnym na konferencji:

Skalowalność jest prawdopodobnie problemem numer jeden (…) Wielu twórców twierdzi, że rozwiązuje problem skalowalności, ale tak nie jest. Jest to bardzo znaczące i trudne wyzwanie.
Buterin uważa, że ​​sharding jest najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem tego problemu. Sposób podziału danych na podzbiory, które czerpią informację z tradycyjnych baz danych, idea polega na tym, że każdy węzeł będzie musiał tylko zapisać mały fragment całej sieci. Mimo to, wizja polega na tym, że matematyka bazowa utrzymywałaby odpowiedzialność systemu, a jeśli tego potrzebują, węzły mogą polegać na innych węzłach danych. Jak to zrobić w praktyce i bezpiecznie – bez węzłów wysyłających inne węzły fałszywe informacje – to kolejna kwestia, na którą badali badacze. Ale Buterin proponuje nowy rodzaj infrastruktury sharding, który rozwiązałby zarówno skalowalność, jak i zarządzanie – zapewniając ostateczny system w dobrym stanie i utrzymanie w gotowości.

• Indie rozważają zamknięcie giełd:

Według raportów medialnych, prawdopodobnie w Indiach rozważa się zamknięcie giełd kryptowalut, na wzór Chin. Tamtejsze media zauważają jednak, że nie ma żadnego uzasadnienia do takich pomysłów, zwłaszcza, że Bitcoin rozwija się nie tylko w cenie, ale również jako forma płatności na całym świecie.

Hesham Reyman, dyrektor generalny indyjskiej giełdy Bitxoxo, powiedział rządowi, że nie powinien domagać się zakazu. W zeszłym tygodniu pisaliśmy w tym miejscu o giełdzie Zebpay, która każdego miesiąca dodaje około 200.000 użytkowników do swojej platformy.

Pełne regulacje w Indiach mają potrwać kilka miesięcy, choć jest to sprzeczne z tym, czego oczekiwała komisja regulacyjna.

W przypadku zamknięcia giełd, kupujący zawsze mogą przenieść się na platformy zagraniczne,

– wypowiedzieli się anonimowi eksperci dziennikom Economic Times.

• Biznesmen aresztowany za oszustwo ICO:

Prokuratura USA w Eastern District w Nowym Jorku, ogłosiła, że 1. listopada 2017 roku został zatrzymany biznesmen Maksim Zaslavskiy z Nowego Jorku, z powodu konfliktu w sprawie oszustw związanych z papierami wartościowymi dot. dwóch ofert ICO.

Zaslavskiy został niedawno oskarżony przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) o defraudację inwestorów w obydwóch ICO. Według Bridget Rohde, działającego w amerykańskiej prokuraturze, Zaslavskiy i jego wspólnicy, potrafili przyciągnąć inwestorów, zastawiając przychody z nowych ICO:

Zaslavskiy i jego towarzysze nakłaniali ludzi do inwestycji, obiecując zwrot kapitału z wykorzystaniem nowych ICO, mimo, że wiedzieli, że inwestycje nie będą miały racji bytu.

W oparciu o zarzut, jedne ICO zostało podpięte pod aktywa nieruchomości, podczas gdy drugi projekt pod diamenty.

Pod koniec września 2017 roku, SEC wniósł zarzuty przeciwko mieszkańcowi USA i dwóm powiązanym firmom, twierdząc, że przedsiębiorca błędnie przedstawił kwotę, którą pozyskał z dwóch ICO. W tym czasie SEC skutecznie doprowadziła do zamrożenia aktywów spółki Zaslavskiy’ego i obu spółek.

Prokuratorzy w tej sprawie twierdzili, że rzekomo istniały aktywa wspierające token sprzedaży. Dwie firmy zaangażowane w sprawę to Diamentowy Klub Rezerwy oraz Fundacja Grupy REcoin. Sprawa rozpatrywana jest przez Departament Ochrony Przed Skargami Biznesowymi i Papierami Wartościowymi, wraz z zastępcą prokuratora Julii Nestor, odpowiedzialnej za dochodzenie. Jeśli Zaslavskiy okaże się winny, może otrzymać grzywnę oraz zostać skazany nawet na pięć lat więzienia.

• Bitcoin poza giełdowym kryzysem:

Kolejny dzień obserwujemy korektę na giełdach kryptowalut. Nie dotyka ona jednak Bitcoina, którego wartość stale rośnie. Na rynek wpłynęło kolejne 5 mld dolarów i kapitalizacja wynosi 189,4 mld dolarów. Oznacza to, że zdecydowanie większe jest zainteresowanie prekursorem walut cyfrowych, aniżeli jego młodszymi braćmi. Bitcoin od ostatniej doby wzrósł o 2,6%, natomiast Ethereum i Litecoin odnotowały delikatny spadek, kolejno o 0,9% i 0,1%.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, economictimes, worldcoinindex.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button